19° Sobota
22 Września


grodzisk.pl

Osiedle Kopernika się zazieleni

Władze Grodziska Mazowieckiego podpisały umowę na wykonanie dwóch nowych skwerów na osiedlu Kopernika. Pierwszy powstanie przy ul. Bairda, drugi zaprojektowano na terenie u zbiegu ul. Teligi i 3 Maja.

Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą została podpisana 6 lipca. Skwery stworzy firma Sorted. Koszt realizacji tego zadania to przeszło 487 tys. zł.  – Te realizacje mają na celu spowodować, żeby żyło nam się lepiej. Czasem odnoszę wrażenie, że nie wszystkim wydaje się to ważne, ale wierzę, że jak ta zieleń już urośnie, to mieszkańcy docenią życie w jej otoczeniu – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński – Dzięki parkom i zieleni Grodzisk Mazowiecki zyskuje inne oblicze. Stajemy się miastem przyjaznym dla mieszkańców – dodał. 

Jak będą wyglądać nowe zieleńce? Przy ul. Bairda powstanie tzw. ogródek seniora, który zajmie miejsce starego placu zabaw. W centralnym punkcie powstanie „ogród społecznościowy”, w którym będzie można... uprawiać warzywa i owoce oraz zasadzić kwiaty. Na terenie skweru pojawią się nowe ścieżki oraz elementy małej architektury. Zaplanowano również nowe nasadzenia. 

Natomiast niewykorzystywany teren u zbiegu ulic Teligi i 3 Maja zamieni się w skwer z siłownią plenerową i ścieżkami dla pieszych.

Na obu skwerach zostanie posadzonych 21 drzew oraz ponad 4200 krzewów. 

Nowe zieleńce mają być gotowe do 30 października.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość mieszkaniec

Osiedle Kopernika się zazieleni ? Proszę spojrzeć na powstałe wspólnoty np. Bałtycka, kilka lat temu zarządzane przez gminę przypominało slamsy, dzisiaj po powstaniu wspólnot kwitnie a wartość mieszkań rośnie. Osiedle Kopernika odwrotnie zamienia się w "slumsy" dzięki totalnemu bezprawiu w GSM. W powstałych wspólnotach nie zbierano na fundusz remontowy tak jak w spółdzielni - gdzie są pieniądze ? Tysiące spółdzielców pozbawiane jest swoich praw, lecz władze samorządowe są ślepe niczym temida z opaską na czole. Dlaczego samorządowcy będący członkami nie reagują ? Dlaczego prokuratorzy i policjanci nie reagują ? Wszystkie szkody zawsze pokrywają spółdzielcy, otwarty dostęp dla każdego, a więc możliwość dokonania zniszczeń bez kary. Gospodarność która jest podstawą w spółdzielczości od ponad 20 lat stała się fikcją, koszty utrzymania mieszkań stały się niebotyczne, ilość zatrudnionych porażająca, buta i arogancja pracowników wręcz nieprawdopodobna. GSM stała się państwem w państwie i wyspą bezprawia przy błogosławieństwie władzy samorządowej.

Gość

Ciekawe jak te wszystkie piękne przybytki zielone będzie miasto w stanie utrzymać za x lat, dostajemy pieniądze z unii i zadłużamy się okropnie. Zamiast budować darmowe żłobki, przedszkola to robią sadzawki na które mieszakańcy muszą zapitalać, wycinają (stawy walczewskiego) wszystkie drzewa i robi się pustynia, to nie jest już ten sam park. Kaczki i inne zwierzaki miały poprzednio swój teren, teraz to teren ludzi gdzie wszystko jest sztuczne, człowiek na jakwiększy szkodnik tego świata.

Gość

Żeby tylko nie zapomnieli podlewać bo będzie usychać jak w Pruszkowie.