19° Sobota
22 Września


Budżet Obywatelski Pruszków FB

Projekty wybrane!

Znamy wyniki głosowania mieszkańców Pruszkowa w ramach budżetu obywatelskiego. Które projekty zwyciężyły i mają szansę na realizację w przyszłym roku?

Pruszkowski magistrat opublikował listę rankingową tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Powstała ona w oparciu o ilość głosów oddanych na poszczególne propozycje, czyli mówiąc najprościej – według preferencji mieszkańców. I tak wiemy, że na Gąsinie najbardziej spodobał się pomysł budowy mini skateparku, na Żbikowie i Bąkach trzecia edycja Seniorady oraz strefa rekreacji przy szkole podstawowej nr 9, w Tworkach i Malichach budowa świetlicy. Na Wyględówku, Ostoi, osiedlu Marii i części osiedla Prusa najwięcej głosów zdobyła inicjatywa nauki angielskiego i portugalskiego, w centrum Seniorada, na dawnym osiedlu Mechaników – piknik w Zanie. Na osiedlach Staszica i Prusa – program Aktywny Senior.

Pełny ranking dostępny jest tu:Czy to oznacza, że projekty te automatycznie trafią do realizacji? Musi je jeszcze zaakceptować Rada Programowa. – Na podstawie listy rankingowej Rada Programowa ds. Budżetu Obywatelskiego tworzy listy rekomendowanych projektów dla każdego z obszarów do realizacji w roku 2019. Za rekomendowane do realizacji mogą zostać uznane te projekty, które uzyskały największą liczbę punktów z ważnych głosów, aż do wyczerpania ogólnej kwoty przeznaczonej na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego w danym obszarze – informuje pruszkowski zespół ds. budżetu obywatelskiego.

Rekomendacje poznamy już w najbliższą środę. Przypominamy też, że w tym roku na budżet obywatelski Pruszków przeznaczył rekordową kwotę 1 mln 250 tys. zł. Suma ta rozdzielona została na poszczególne obszary miasta. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość345

wstyd na Żbikowie, głosowali staruszki oraz rodzice dzieci z podstawówki. Czyli znowu nic dla ogółu ludzi. A nawet jeszcze stadionów z pierwszej edycji nie wybudowali.

Kam

To nie jest normalne jak karty do głosowania rozdaje się podczas zebrań w szkołach...

none

Co to za głosowanie, jak nie można się wypowiedzieć przeciwko jakiemuś projektowi? W Warszawie już było kilka takich kwiatków, że wybrany został projekt, który miał poparcie garstki osób i trzeba było się z niego wycofywać. Ciekawe, kiedy w Pruszkowie będzie powtórka...

Gość

Pruszków powinien być jednym wielkim obszarem. Dzielenie małej kwoty na małe części jest bez sensu. Wiele projektów nie mieści się wa tak małych budżetach.

Gość

Z BO powinny być wykluczone projekty realizowane w placówkach oświatowych, a mieszkańcy powinny móc wybierać tylko z projektów we własnym obszarze. W obszarze VII były zgłoszone dwa projekty dotyczące całego Pruszkowa. Te projekty wygrały. Lokalne inicjatywy dotyczące tylko mieszkańców obszaru nie miały szans. Obszar os. Prusa powinien być też oddzielnym obszarem. W porównaniu z os. Staszica nie ma szans, aby tam coś zrealizować.

Gość

W Grodzisku Maz - mieście przyszłości mieszkańcy nie mają prawa do budżetu obywatelskiego, tu decyduje Bur mistrz z PGR (PSL) Grodzisk jest zarządzany niczym PGR przez inż rolnika z Kujawsko-pomorskiego, tu wpojono mieszkańcom, że Burmistrz im daje, lub robi, i wielu w to wierzy, pokazują to wyniki wyborów. Niewielu zadaje pytania: Za co On pobiera wynagrodzenie ? Kiedy ON daje ze swoich pieniędzy ? Dlaczego od 24 lat nie potrafi doprowadzić do budowy obwodnicy ? PAN daje a ciemny lud się cieszy i czeka na jego łaskę.

45 Pruszkowianin

Emeryci z Prezydentem rządzą Pruszkowem. Żal i wstyd. Smutek gości w tym mieście!

Gość

Seniorzy, seniorzy, seniorzy. Stare jest to miasto. Jasiu czas odejść.

Gość???

Jakim cudem unieważniono aż 314 głosów na projekt "Aktywna Szkoła", żeby 24 głosami wygrał "Piknik w Zanie"?!?! Czy przypadkiem problemem nie było to, że koszt projektu "Aktywna Szkoła" to 138 tys PLN a "Piknik w Zanie" 83 tys PLN? Czy to pomysł na oszczędzenie kasy na kiełbasę wyborczą?

Gość

Pic na wodę. Zobaczycie te projekty jak kontrapas na Chopina, albo boisko na Żbikowie.