19° Sobota
22 Września


Pixabay

Elektryczne autobusy coraz bliżej

Grodzisk Mazowiecki otrzymał duże dofinansowanie, które zostanie spożytkowanie m.in. na zakup elektrycznych autobusów. Wraz z nimi pojawi się stacje ładowania i zajezdnia.

O sprawie informowaliśmy jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Gmina Grodzisk Mazowiecki rozpoczęła wtedy swoje starania o pozyskanie środków zewnętrznych, które miały zostać przeznaczone na zakup elektrycznych autobusów. Aktualnie wiadomo, że gmina otrzymała 10 mln zł unijnego dofinansowania.

Część z tej kwoty zostanie wydana na zakup dwóch nowych, w pełni elektrycznych, autobusów wraz ze stacjami szybkiego ładowania i budowę zajezdni. Jak się okazuje dwa pojazdy elektryczne to dopiero początek ekologicznego transportu w Grodzisku. – Wchodzimy w miejską komunikację elektryczną. I to nie koniec, będziemy starali się o dofinansowanie na kolejne dwa autobusy. Trudno powiedzieć kiedy zostanie ogłoszony konkurs, ale jak tylko się pojawi to będziemy o to zabiegali – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Kiedy nowoczesne autobusy zaczną jeździć po ulicach gminy? – Myślę, że w drugiej połowie przyszłego roku. Co ważne, będzie to darmowa komunikacja – podkreśla Benedykciński.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Uśmiech na twarzy

@PiS, więcej takich tekstów. Szczerze dziękuje :)

@Gość

Zacznijmy od tego, że to są wydatki, zwykłe wy-da-tki, a nie inwestycje. Dynamiczni samorządowcy to jak dla mnie mistrzowie marnowania publicznej kasy. Mam wrażenie, że w czasach wolnych od lobbystów gdy oszczędność była cnotą a racjonalizacja ograniczała koszty lub czyniła dobro bardziej dostępnym, działalność pana Benedykcińskiego poddana byłaby fali ostrej krytyki. Niestety podobnie odbieram aktywnego starostę Gołosia i jeszcze bardziej aktywnego premiera Morawieckiego. I chroń Boże nasze portfele przed nimi wszystkimi.

Gość

Tradycyjnie: jak dotacja, to Grodzisk, a nie Pruszków.... Ja rozumiem, ze prezydent jest starszym, schorowanym i nieruchawym człowiekiem, ale Benedykciński też nie młódka, a różnica od lat porażająca! Nawet nie będę wymieniać, na ile inwestycji i na jakie (inwestycje) dostał dofinansowanie! A Pruszków był kiedyś najbardziej prężnym miastem w "aglomeracji warszawskiej". Niestety, od 20 lat przegrywa z małą, kiedyś nieruchawą i zapyziałą mieściną. Ludzie, kiedy w naszym Pruszkowie zacznie wreszcie rządzić niekoniecznie młody, ale dynamiczny człowiek???

Martinez

Widzisz to Boże i nie grzmisz??? Elektrobusy kursujące raz na godzinę będą dbały o ekologię w mieście opalanym starymi butami, skomunikowanym z ościennymi miejscowościami głównie 20 letnimi Passatami w dieslu i regularnie zatruwanym tlenkami azotu, mikrocząsteczkami gumy i wszystkim co tylko może być w składzie palonych sprzęgieł ciężarówek, stojących w korku na ul. Sienkiewicza.

Darek

Grodzisk to wiocha mimo wszystko !

Gość

Ale urwał! Znowu Grodzisk przed Pruszkowem!

Głos

Tak wygląda mądrze zarządzane miasto,przyjedź zobacz i porównaj ze swoim...a może nie?

Mirek

Nasz Pan Prezydęt Dr.Magister inżynier Hab Jan ,załtwi nam takie i to morze juz za 15/20 lat .Brawo Panie Prezydęcie mósi Pan zostać Prezydętem Prezydętuw! Tak ładnie i szybko bo w zaledwie 25lat unowocześnił Pan Pruszkuf! Pan Jan zostaje wiecznym Prezydętem Pruszkowa!

Gość

@PiS lecz się platformiany czubku

P.

Tymczasem w Pruszkowie, ..... Dlaczego w UM w Pruszkowie nie ma rozbudowanej komórki do pozyskiwania funduszy zewnętrznych?? Coś w tej sprawie ruszyło ale do ideału DALEKO!!!

Gość

Myślałem, że to reklama Nissana X-Traila

PiS

Jak tylko Nasz Pan Naczelnik Państwa Pan Prezes Jarosław Kaczyński będzie miał pełną władzę w Grodzisku i całej Polsce wtedy nakaże wybudować wielką fabrykę samochodów elektrycznych. Będzie tak jak dawniej. Będzie Nasza Państwowa fabryka samochodów i każdy będzie mógł kupić sobie samochód elektryczny. Na raty lub nawet wynajmować o wiele taniej niż teraz. Tal jak buduje się miliony mieszkań dla wyznawców Naszego Wodza.