19° Sobota
22 Września


WPR24

Są chętni na budowę Błońskiej

Coraz bliżej rozstrzygnięcia przetargu na budowę ul. Błońskiej na odcinku od ul. Traktowej do ul. Południowej w Pruszkowie. Urząd miasta otrzymał cztery oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem.

To ważna informacja, bo jak już pisaliśmy, w szczycie inwestycyjnym wiele gmin boryka z się z problemami, aby rozstrzygać przetargi. Brakuje albo chętnych, albo pieniędzy. Wszystko wskazuje jednak, że tych kłopotów przy okazji budowy ul. Błońskiej uda się uniknąć.

Do pruszkowskiego urzędu miasta trafiły cztery oferty od przedsiębiorstw, które chcą zająć się inwestycją. Najdroższa propozycja opiewa na 4 mln 899 tys zł, najtańsza na 3 mln 698 tys zł. Przynajmniej niektóre z nich mieszczą się w kwocie, jaką na realizację tego przedsięwzięcia planowało przeznaczyć miasto. Pozostaje więc tylko sprawdzić, która oferta jest najkorzystniejsza i spełnia wszystkie wymagania formalne.

Wiele wskazuje więc, że wykonawcę budowy ul. Błońskiej poznamy już wkrótce. Co będzie należało do jego obowiązków? Na Błońskiej pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia, ale też chodnik, ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, zjazdy na posesje. Sporo pracy będą wymagały instalacje: kanalizacji telekomunikacyjnej, światłowodowej, montaż słupów i budowa kanału technologicznego. Pod topór trafi 14 drzew, konieczne będzie rozebranie części ogrodzeń. – Stan nawierzchni dziś jest tam fatalny. Trzeba więc zrobić ten odcinek, który nie był remontowany. Jakiś czas temu wykonaliśmy przebudowę odcinka ul. Błońskiej od ul. Traktowej do ul. Promyka, teraz chcemy zrobić pozostały fragment. Droga będzie wyposażona w pełną infrastrukturę, czyli odwodnienie z czym też był problem, otrzyma nowa asfaltową nawierzchnię, będą ścieżki rowerowe, chodnik, oświetlenie, pełen standard – tłumaczył nam niedawno Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Z racji, że Błońska stanowi drogę dojazdową do tunelu, jaki powstaje w ul. Działkowej, odcinek ul. Błońskiej od ul. Południowej do Groblowej ma być realizowany w ścisłej koordynacji z wykonawcą robót budowlanych związanych z nową przeprawą pod torami PKP. Ostatni fragment ulicy prowadzący wprost do tunelu przebuduje PKP PLK.

Finisz prac na Błońskiej planowany jest 30 maja 2019 r.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Obiektyw

Gdyby wykonawcą został Strabag nie martwiłbym się o jakość prac i terminy, gdyż była by to dla nich wizytówka, w końcu droga przebiega obok jednego z ich biur. I mała uwaga: Błońska przechodzi w Traktową, która też powinna zostać wyremontowana a na końcu jej w miejscu gdzie jest skrzyżowanie z Przejazdową powinno być zrobione rondo.

Gość

Wygra Strabag? co za przypadek :))))

Gość

wybory

Gość

Wiadomo,że wykonawcą zostanie STRABAG bo ma najbliżej.