19° Sobota
22 Września


Pixabay

Pruszków również będzie miał elektryczne autobusy

Nowoczesne rozwiązania zawitają do Pruszkowa. To za sprawą elektrycznych autobusów, na które gmina otrzymała unijne dofinansowanie.

Pruszków kolejny raz otrzymał środki z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, dla projekt pn. „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa”. To kwota 6 mln zł.

Część tych funduszy zostanie przeznaczona na zakup dwóch, w pełni elektrycznych autobusów oraz na wybudowanie stacji ładowania. Kiedy pojazdy zawitają do miasta? – Sądzę, że zakup autobusów i cała procedura ruszy pod koniec 2019 roku i w 2020 powinny one się pojawić – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Będziemy chcieli skierować jeden autobus do centrum miasta, a drugi prawdopodobnie do zielonych dzielnic, czyli do Malich lub Gąsina – dodaje.

Planowane miejsce wybudowania stacji ładujących autobusy to os. Staszica oraz w rejonie siedziby TBS.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 29

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

M.

Do Patrycji: Pudło, jestem trzecim pokoleniem mieszkającym w Pruszkowie, możesz się tym pochwalić? Mirosław nagminnie obraża adwersarzy na forum WPR, ale jak komuś brakuje merytorycznych argumentów sięga rynsztoka... A tak przy okazji nazwy własne piszemy z wielkiej litery. Mieszkańcy Koziej Wólki mogliby poczuć się urażeni

m

@Patrycja 14:16 Mirosław, podszywy nie pomogą, my wiemy, że to ty. Twoja kartoteka się powiększa. Prymitywie.

Gość

ekologiczne autobusy do pruszkowa w którym capi z MZO, gratulacje

M.

Do Patrycji: Pudło, moja rodzina mieszka w Pruszkowie od trzech pokoleń, możesz się tym pochwalić? Mirosław niepotrzebnie obraza swoich adwersarzy na forum WPR. A przy okazji... Nazwy miast piszemy z wielkich liter. Mieszkańcy mogliby poczuć się urażeni.

Gość

Hm, dziwne, Grodzisk otrzymał tę kasę, bo ma przedsiębiorstwo - nawet z kilkudziesięcioletnim stażem (PKS) - a Pruszków..? Jaka komórka przejmie autobusy? Już wiem, pierwszy autobus będzie nazywał się Andzio i na Ostoi powstanie specjalne biuro do papierkowej obsługi autobusu, a drugi będzie nazywał się Jaśśś i w gminie Michałowice powstanie biuro do jego obsługi. W ten sposób rozwiniemy nasz Pruszków ponad wszelka miarę!

Gość

Biorąc pod uwagę że w Pruszkowie ma siedzibę Impact czyli czołowy europejski producent baterii do elektrycznych autobusów to już powinniśmy od dawna takimi jeździć. No ale lepiej późno niż wcale więc dobrze że robimy krok w strone czystego powietrza w mieście.

Adam

Malichy zielone? To chyba zart! 2 smrody Aleje i Utrata blisko :(

Patrycja

do M. odezwał się ćw.k z koziej wólki .

M.

Do Mirosława: Zapominasz, że Twój "mgr mec." też jest słoikiem... Chyba, że Jarosławiec jest dzielnicą Pruszkowa. Nawet mieszka poza miastem, którego jest Prezydentem. A tak na marginesie w 22 lata można było więcej zrobić, ale cóż... nie dało się

Gość

przy tych dziurawych byle jakich drogach to długo pojeżdzą

Gość

Kiedyś Pan Kurzela obiecywał Tramwaj Szynowy do Komorowa. Marzył o tym gdzie przystanki budować .I co?...halo, halo tu ziemia. ( Nie podniecajmy się, poczekajmy spokojnie do wyborów )

Głos

Lewackie ekooszołomstwo,zakupią dwa autobusy i są już 'proekologiczni' ,co następne? Wyłączą na 5min światło w ramach akcji 'dla ziemi' :) Do pruszkowskich 'ekologów' ,przejdźcie się w zimę ulicą Stalową,Ołówkową...i głęboko zaciągnijcie się unoszącym się tam smogiem :) Postujcie w korku do A2 razem ze wszystkimi ciężarówkami,na wspaniale zaprojektowanym węźle.Głupków na stołkach w Pruszkowie nie brakuje ,wymyślcie coś mądrego!

Mirosław

Nie ma jak mój piękny Rodzinny Pruszków. Gratulacje dla Władz Miasta Pruszków za piękny sukces otrzymania środków z funduszu europejskiego składa Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.PS.Terez czekam na wasz jad i opluwanie Władz Pruszkowa bo wy tylko to potraficie na forum słoiki to robić jak za kadencji 20 letniej Pana mgr mec Jana Starzyńskiego Prezydenta Pruszków się bardzo zmienił.Polecam wam wydawnictwa i albumy o Pruszkowie do przeczytania zamiast jadem pisać.

Gość

Zielona dzielnica Gąsin :-). On nie zna miasta.

Gość

Ha ha ha. Juz nie wiedza co obiecywać. Cyrk sobie robią. Proponuje niech obiecają źe wyślą pruszkowska załogę na Marsa. Proponuje skład: Jan Andrzej i Michałek. Tylko niech to spełnia.

Kasia Wawrzyniec

I gdzie ja pojadę tym pruszkowskim PEKAESEM ? Wiem do Urzędu Miasta, albo do Starostwa Powiatowego. W niedzielę natomiast pojedziemy do KFC przy CCC.

Martinez

Zielone dzielnice, czyli koncentrujący przemysł Gąsin? Wszystko jedno. Czy dwa autobusy elektryczne mają zadbać o czyste powietrze w mieście które nie posiada obwodnicy i jest regularnie zatruwane przez tysiące pojazdów stojących w korkach? W mieście, którego peryferyjne osiedla są opalane starymi butami i oponami? Proszę nie robić z ludzi idiotów. Te autobusy to kosztowny fetysz, który w żaden sposób nie poprawi ani sprawności komunikacji, ani jakości powietrza. To ta sama forma kosztownego populizmu co rowery miejskie bez systemu bezpiecznych tras - najlepiej w formie pasów rowerowych wyznaczanych w przekrojach jezdni. Obawiam się również, że kosztowne w eksploatacji a przede wszystkim serwisie pojazdy, ostatecznie przyczynią się do wzrostu kosztów funkcjonowania tej pożal się Boże komunikacji, co skończy się podwyżkami cen biletów lub cięciami w rozkładach jazdy. No i rzecz najgorsza. Samorząd z własnymi zabaweczkami za ciężkie pieniądze - to w zasadzie zamknięcie na długie lata dyskusji o ewentualnym zastąpieniu prymitywnej komunikacji rodem z krajów trzeciego świata - linią typu 700 organizowaną przez ZTM.

Buki

Może metro ? Wiaduktu się nie da, tunel dla wybranych tylko. Korek w centrum, korek do autistrady. Rozumu na rozładowanie korków brak. Może jest jakieś dofinansowanie na budowę podziemnego metra ? Bieda w kasie miasta, fuksem wpadło kilkadziesiąt milionów, ledwo na nową Skodę dla Prezia wystarczyľo (niby taka sama jak stara dla niepoznaki) Niech że się ktoś ogarnie i wyda pieniądze na potrzeby ludzi żyjących w tym Mieście.

Gość

Najpierw wybory Panowie, najpierw wybory...

Elo

Przy tak bogatym mieście autobusów powinno być przynajmiej dziesięć, powinny wozić mieszkañców gratis. Kierowcy, Polacy zatrudnieni przez miasto. Wstyd przeokropny, starymi niemieckimi lub ruskim złomami, przez ukraińskich kierowców wozić jak bydło obywatelitak wspaniałego miasta.

dziobak250

A co ma się siedziba TVS do ładowania? Chyba tylko tyle aby się pokazać bo pętli tam nie ma. Os. Staszica ok i kolejna powinna być tam gdzie autobus kończy kurs (pętla)

Gość

Super :)

Gość

Szkoda że tylko 2 autobusy! Minimum 5 powinno być.

Gość

Zobaczycie to jak świnia niebo

Gość

pseudoekologiczne badziewie

P.

Super wiadomosc, gratulacje!

Niedasie

Niedasie

ddd

"do zielonych dzielnic" Chyba lepiej jak dwa bedą po centrum krążyć, gdzie syf jest najwiekszy, żeby ograniczyć go.

Gość

Gasin - zielona dzielnica