19° Sobota
22 Września


Archiwum

Na skrzyżowaniu Teligi i 3 Maja powstanie rondo

Będzie trzeba jeszcze na nie poczekać, natomiast wiadomo, że na skrzyżowaniu ul. Teligi oraz ul. 3 Maja w Grodzisku Maz. zostanie wybudowane rondo. Takie rozwiązanie ma usprawnić ruch w tym miejscu i przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Plan związany z budową ronda na tym popularnym w Grodzisku skrzyżowaniu ma długą historię. Ale nareszcie dojdzie do realizacji tego zadania. Gmina otrzymała dofinansowanie, dzięki któremu rondo powstanie.

Dla kierowców poruszających się po Grodzisku to dobrze znane miejsce. Niestety nie jest ono najbezpieczniejsze. W przeszłości dochodziło tam już do wielu kolizji, a także i wypadków. Znaczną trudność sprawia na skrzyżowaniu wyjazd w lewo z ul. Teligi na ul. 3 Maja, a to z powodu dużej liczby aut jadących od Milanówka.

Skoro wiemy, że do zmian dojdzie, to pozostaje tylko pytanie: kiedy? – Zbudujemy w tym miejscu rondo. Posiadamy projekt i wszystko co potrzebne żeby zrealizować to zadanie. Natomiast nie możemy rozpocząć budowy w tej chwili, ponieważ mieszkańcy Milanówka dojeżdżają na stację kolejową do Grodziska w związku z modernizacją torów. Jak tylko inwestycja na kolei zakończy się to natychmiast ogłaszamy przetarg – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Maz. – Inaczej zablokowalibyśmy ruch w tym miejscu, a nie chcemy tego robić – dodaje.


wpr24


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Do gimbazy

Na skrzyżowaniu z Orzeszkowej (w domyśle ulicy imienia Elizy Orzeszkowej w dopełniaczu) a nie z Orzeszkową (!). Z Orzeszkową to mógł się krzyżować jej facet.

Gość

Eeeee. Wilku jest postępowy jak wasz burmistrz, na pewno mu się spodoba.

KOLO24

Wilku, hejterze, czekamy na komentarze !

Gość

Pora najwyższa. Kiedyś równie kiepsko jeździło się na skrzyżowaniu z Orzeszkową.