19° Sobota
22 Września


Seweryn Dębiński

Pruszków i Grodzisk z nowymi stacjami wypożyczalni rowerów

Obie gminy otrzymały dofinansowanie, w ramach którego powstaną nowe stacje miejskich wypożyczalni rowerów w Grodzisku Maz. i Pruszkowie.

W Grodzisku stacje wypożyczalni funkcjonują już kilka lat, natomiast w Pruszkowie po raz pierwszy pojawiły się rok temu. To dobrze znany system i przede wszystkim lubiany przez wiele osób. Wystarczy trochę „drobniaków” i można pojeździć na rowerze przez kilka godzin. Chyba, że wybieracie się w krótką trasę, do 20 minut, to nic nie zapłacicie.

Gminy starają się zwiększać punkty wypożyczalni na swoim terenie. Dlatego też w Grodzisku powstaną trzy nowe stacje rowerowe przy ul. Teligi, ul. Okrężnej oraz w Adamowiźnie przy ul. Osowieckiej.

Natomiast w Pruszkowie nowe stacje pojawią się następujących lokalizacjach: ul. Prusa,  ul. Sienkiewicza, Park Żwirowisko, ul. Ryszarda.

Ponadto w dofinansowanie wpisują się już istniejące stacje rowerowe na ul. Robotniczej – skrzyżowanie z ul. Promyka, ul. Ewy – rejon stacji WKD, na terenie Parku Mazowsze (do stacji rowerowej wybudowana zostanie ścieżka rowerowa), na ul. Plantowej – przy Szkole Podstawowej nr 2. Gmina otrzyma za nie zwrot poniesionych kosztów.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

cudownie :) a może by tak zadbać o stan techniczny tych rowerów bo się jeździć nie da !

cyklista

do gość z 14:53 - po co rower miejski przy technikum mechanicznym (dawnym). Tam młodzież przyjeżdża tyloma samochodami, że już parkingów mało i parkują na trawniku przed byłą bramą.

Dorota

Dobrze jeśli będzie to połączone z uzupełnieniem pełnej infrastruktury.

Dorota

Dobrze jeśli zadba się o rozbudowę towarzyszącej temu infrastruktury.

Gośćxxx

Stacja powinna być przy Waryńskiego na nowym parkingu

Gość

Szkoda że przy szkole sportowej na Gomulińskiego nie ma stacji. Oczywiście bloków w okolicy przybywa ale stacji rowerowej brak. Czasami to się zastanawiam czy Ci co podejmują decyzje w kwestii Pruszkowa maja chociaż odrobinę "zielonego pojęcia" co do potrzeb tego miasta.

Gość

Stacja powinna być na końcu ul.Promyka np.przy nowej stacji benzynowej a nie przy ul.Robotniczej

rowerek

Zapraszam na przejażdżkę nową pruszkowską (nie wiem czy już otwartą, ale znaki stoją) ścieżką rowerową ul. Bohaterów Warszawy w kierunku Piastowa. Atrakcje - 3 czy 4 razy nagły brak nawierzchni, - drzewa w obrysie ścieżki, - wystające studzienki - przejazd przez trasę Pruszków- Piastów na łuku drogi. Zapraszamy WPR na jazdę testową. Teraz poważnie, inwestycja bardzo potrzebna, ale wykończenie słabe

Gość

Ciekawe kiedy w zasranym Piastowie zrobią...

Wilku

Dajcie stację gdzieś w środku Żbikowa, żeby mogli korzystać wszyscy mieszkańcy i jeździć do centrum miasta, a nie tylko przyjezdni z centrum jeżdżący na Glinki i z powrotem.

Gość

Grodzisk Maz to miasto przyszłości w którym władza nie potrafi przez 24 lat doprowadzić do powstania obwodnicy, ale potrafi doprowadzić do obniżenia tunelu pod torami. Władza ogłasza sukces stacji rowerowych. A jakie są koszty zmotoryzowanych mieszkańców, łatwo policzyć. Stojąc codziennie w korku to np. jeden litr paliwa, ile to będzie miesięcznie, a ile przez wiele lat ? O zmarnowanym czasie i spalinach nie wspomnę. Ale jak mieszkańcy Grodziska Maz na ekonomię nie zwracają uwagi co pokazują wyniki głosowań w wyborach samorządowych. Bogaci oszczędzają, a biedni się na ekonomi nie znają.

Gość

a dofinasowanie na sciezki kiedy bedzie?