°


grodzisk.pl

Wyremontują ulice w Łąkach

W Grodzisku Mazowieckim podpisano umowę na remont kilku ulic na terenie Łąk. Które z nich przejdą metamorfozę?

Roboty drogowe, które wkrótce zostaną wykonane będą polegały na zerwaniu starych nawierzchni i zrobieniu nowych nakładek asfaltowych, a także rozbudowę chodników. Prace obejma ul. Chlewińską (od ul. Granicznej do ul. Zajęczej), ul. Szeroką (od ul. Granicznej do ul. Średniej/Zielony Rynek), ul. Średnią (od ul. Ordona do ul. Zielony Rynek), ul. Łączną, ul. Zajęczą i ul. Ordona.

– To niezwykle ważny kontrakt dotyczący dużej części dzielnicy Łąki i rejonu, gdzie budujemy świetlicę oraz tworzymy park zieleni. Te uliczki są dzisiaj bardzo wąskie, więc część z nich zostanie poszerzona, będą nowe wjazdy na posesje, teren zostanie uporządkowany – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Termin zakończenia tego zadania przewiduje się w październiku. Prace wykona firma MABAU z siedzibą w Baniosze. Koszt inwestycji to blisko 2,3 mln zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

WYBORY WYBORY A pow wyborach - pocałujcie mnie w d..e Dalej będzie chaos urbanistyczny , dalej wszystko pod kolesiów, dalej dojenie kasy z podatnikó poprzez nieprzemyślane inwestycje. Najwyższa pora CBA DO GRODZISKA!!!!! Niech tu będzie normalnie!!!!

Gość

Aby jak Najszybciej. Wreszcie będzie normalność.

Gość

Panowie z CBA już zapukali do prezydenta Żyrardowa, czas na Grodzisk Maz.

Gość

Przydałby się artykuł z wypowiedzią Wojewody na temat postępów z pracami nad obwodnicą. Teraz u niego są wszystkie papiery i od niego zależy kiedy obwodnica powstanie.

Gość Włodek

Ulica SŁOWACKIEGO dzielnica Łąki i jej ostatni 150 metrowy odcinek kilka miesięcy temu miał obiecane w mediach utwardzenie płytami betonowymi do granicy z Milanówkiem . Woda wlewająca się wiosną na posesje koło GEFKO ,brak rowów odwadniających. Pobocza zajmują samochody osobowe pracowników tej firmy a tiry czekając na rozładunek parkują na pasie drogi gminnej. Zimą w porze nocnej silniki Tirów i spaliny skutecznie zagłuszają ciszę i zanieczyszczają powietrze . Wysoka kilkuosobowa komisja była ,widziała ......obiecywała . Tymczasem w lepszych częściach miasta co kilka lat trwa wymiana tego co dobre na to co lepsze . Każdemu nie dogodzi ale brak tu logiki a wybory ....niedługo .

Eryk

Noo. Łąki zauważone bo wybory za pasem itrzeba poprzeć jedynie słusznych kandydatów. Pan ! zauważył potrzeby mieszkańców???

Gość

Roboty wyborcze - a gdzie obwodnica ?

Głos

Czemu nie ma słowa o niemałym sukcesie Pruszkowa tj.o otwarciu przejazdu na parzęciewie?

Gość

Czekamy na ogłoszenie kolejnych przetargów.