29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

wpr24

Skwer i plac zabaw na finał

Modernizacja osiedla przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie zbliża się do finału. „Wisienką na torcie” ma być nowy skwer i plac zabaw.

Osiedle na Papierni nazywane jest często osiedlem na krańcu świata. I nie ma się co dziwić. Z dwóch stron otacza je mur centrum logistycznego, a z trzeciej ekrany odgradzające budynki od linii PKP. Trzy lata temu mieszkańcy zaprosili nie tylko włodarzy, ale i radnych miasta, by ci sami przekonali się jak wygląda ich osiedle. Ta „wycieczka” zaowocowała deklaracją remontu osiedla. Co więcej deklaracja jest już prawie w 100 proc. wypełniona. Trwa remont ostatniego z budynków, a do zagospodarowania został teren samego osiedla. Pojawił się pomysł, by powstał tu skwer i plac zabaw.

Władze miasta już szukają firmy, która wykona to zadanie. Projekt ma na celu stworzenie estetycznego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci od lat 3. Dodatkowo zaplanowano wyposażenie uwzględniające rekreację młodzieży oraz wypoczynek dorosłych poprzez zamontowanie bramki piłkarskiej i hamaków wypoczynkowych – czytamy w dokumentacji projektowej.

Najmłodsi będą mieli tu do swojej dyspozycji bujaki, zestaw punktów do balansowania, zestaw zabawowy statek oraz trampolinę. Oprócz miejsca do zabawy pojawi się też strefa odpoczynku na hamakach i miejsce do gry w piłkę. 

Warto dodać, że wspomniany skwer choć ogólnodostępny, będzie miał cechy ogrodu prywatnego. Sama inwestycja jest bowiem dedykowana głównie mieszkańcom osiedla przy ul. Broniewskiego. 

Jeśli uda się znaleźć wykonawcę to skwer wraz z placem zabaw mają być gotowe w osiem tygodni od momenty podpisania umowy.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To moze teraz dla kazdego osiedla pan prezydent zrobi prywatny ogrod i plac zabaw. Czekam na realizacje krasomowcow prezydentow Pruszkowa

Gość

A co to za argument że ktoś 27 lat pracował. To znaczy że mamy pielęgnować złe obyczaje i przyzwyczajenia -rzucanie butelek, picie alkoholu często przemysłowego i awantury, złodziejstwo i stawianie wraków samochodowych- bo przecież nawet nie ma gdzie zaparkować. Poduszka w oknie i disco-polo w otwartym oknie. Podwórka przypominające slamsy. Postawcie jeszcze zepsuty telewizor, pralkę, przykryjcie dywanem który mokry od 10-go deszczu śmierdzi...

Gość345

a co z placem zabaw na Żbikowie? Nie na granicy z Piastowem, za magazynami jak tu, ale na Żbikowie. I nie w takich miejscach jak siłownia plenerowa mickiewicza-głowackiego, gdzie siedzi na ławkach okoliczne menelstwo i już przynajmniej 2 bójki tam były - nie lepiej było wpierw zrobić rozeznanie środowiskowe i dopiero decydować o miejscu? I znów zacytuje dobre miejsca z pytań do prezydenta - "..tereny obok utraty, tj. 2ZP (skoro pomnik niepodległości tam się zmieści, to i plac zabaw może, szczególnie że na pomnik to pieniądze się znalazły) lub 4ZP/US. Możnaby również na 10MW, tam gdzie są dziko rosnące drzewa i miejsce biesiadowania pijaczków, obok garaży. Ostatecznie 4U-1MW, już lepiej jakby dzieci bawiły się w pobliżu linii wysokiego napięcia niż.. ". No i odpowiedź prezydenta - "..Na chwilę obecną brak jest innych odpowiednich terenów, na których możliwa byłaby budowa placu zabaw spełniającego wszystkie wymagania prawne jak również nie kolidującego z innymi planami inwestycyjnymi..". Może nowy prezydent będzie miał lepszy wzrok i znajdzie miejsce.

Gość

Tylko te darmozjady ciężko pracowali na zakładach ZNTK na te mieszkania i już 27lat mieszkają na tym osiedlu i jak nie masz takiej wiedzy to nie pisz głupich komentarzy to świadczy o twoim niskim IQ i braku wiedzy na temat pruszkowa.

Gość

Nie dość, że darmozjady dostali tam mieszkania za darmo to jeszcze im hamaczki zrobią i "prywatny" plac zabaw. Skandal!

Medrzec z Gorki Smie

I pomaszerowal lud zapomniany do Swiatyni Magistra przez tory, kladki i tunele, a ten za skinieniem reki baraki w palace zamienil. I oto radosci wiernych Zza Torow konca nie bylo, mimo iz ziemie to odlegle, prawie pod sasiednie grody podlegajace.

Gość

co będzie w końcu z Almą w Pruszkowie? powstała czarna dziura w centrum