29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Archiwum

Budowa Mediateki ma się ku końcowi

Jak zapowiadają władze Grodziska Mazowieckiego budowa Mediateki zakończy się pod koniec września, a na początku października odbędzie się oficjalne otwarcie.

To budynek położony przy ul. Bartniaka 24. Zgodnie z planem prace budowlane miały zakończyć się we wrześniu tego roku. Czy uda się dotrzymać termin? – Nie ma innej możliwości. Mamy wszystko zamówione, czyli rozstrzygnięte są przetargi m.in. na meble, na wyposażenie. 15 września firma budowlana udostępnia nam obiekt do meblowania. Posiadamy praktycznie przygotowany program. Mamy wyłonioną firmę, która będzie dzierżawiła kawiarnię – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Co znajdziemy we wnętrzu? Na parterze Mediateki znajdą się strefy komercyjna i seniora oraz przestrzeń wejściowa. W przestrzeni komercyjnej znajdziemy gastronomię z zapleczem kuchenno-magazynowym, salą konsumpcyjną, toaletą (także dla niepełnosprawnych). W przestrzeni seniora umieszczone będą strefy ruchu i relaksu, kuchnia, sala gimnastyczna z szatnią oraz telewizyjna. Cały ten poziom zmieści około 244 osoby.

Piętro pierwsze obejmie ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. W cichych pokojach będzie można posłuchać ulubionej muzyki, znajdziemy tam też czytelnię i salę spotkań. Pomieszczenia lekarskie będą dwa, użytkowane w konkretnych godzinach.

Natomiast piętro drugie, mieszczące ok. 160 osób, obejmie bibliotekę i mediatekę podzieloną na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych.   

Pozostaje tylko jedno pytanie, kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z Mediateki? – 6 lub 7 października odbędzie się uroczyste otwarcie – zapowiada Grzegorz Benedykciński.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ania

Robią - źle, nie robią - też źle. Grunt to ponarzekać.

halina

A parking? A windy? Są?

Gość

Jak inwestycja? Toć to kosztuje 30 mln A Kto to utrzyma ? Kolesie znajdą miejsca pracy Pani Przewodnicząca Rm lekarz będzie miała gabinet a my będziemy spłacać ten kredyt i łożyć na utrzymanie. Tak się robi w Grodzisku Nie wspomnę o nasadzeniach za setki tys w upale 35 stopniowym

WBR24

Grodzisk inwestuje, ale pasaż umiera...Jeśli nie zrobią nowgo, nowocześniejszego, bardziej schludnego, może + jakies drzewa ... to w perspektywie lat będzie nie ciekawie...Widzę że większość mieszkańców wybiera inne miejsca do spędzenia czasu czy wypicia piwka

Gość

A kto to będzie utrzymywał ? Jakie będą koszty utrzymania ?

Gość

Jestem z Pruszkowa i powiem, ze w Grodzisku o niebo lepszym gospodarzem jest wasz burmistrz niz prezydent Pruszkowa Jan. Chetnie przyjmiemy waszego burmistrza jako naszego prezydenta. Zazdroszcze wam tego jak Grodzisk sie rozwinal. Pruszkow poki co jest takim Pierdziszewem. Wies zabita dechami.

Gość

Włodarz z PGR zamiast karetek ratujących życie (dwie na ponad 40 tys mieszkańców) buduje seniorom dom schadzek na ostatnią wieczerze ?

Max

To jest Dom Starców na miarę naszych możliwości. Tym Domem ...

Marta

A w Pruszkowskim bunkrze hula wiatr ...

Gość

Biznes i wybory PSL. Grunt i wyburzony budynek były własnością ZSL - ile miasto wypłaciło PSL za nieruchomość ? Otwarcie tuż przed wyborami nie jest przypadkowe. Umiejscowienie przy ulicy na której stoją korki. Na przeciwko plac zabaw dla dzieci które wdychają spaliny ze stojących w korku samochodów. Taki wybór nie jest przypadkowy- tu rządzi Burmistrz z PGR-PSL

Gość

Co to dom pogrzebowy i krematoriu.