29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Czytelnik

Kiedy zniknie zakaz parkowania?

Mieszkańcy ul. Chopina zastanawiają się kiedy zostanie przywrócona możliwość parkowania przy wzdłuż ulicy. Kierowcy mają problem ze znalezieniem miejsc do parkowania, a wielu z nich nie przestrzega ograniczeń prędkości.

– Co dalej w sprawie postawionego półtora miesiąca temu zakazu parkowania na Chopina i zapowiedzi „zbadania tej kwestii”? Na ulicy Stalowej, która jest zdecydowanie węższa, i którą podobnie jak Chopina został poprowadzony objazd, takiego zakazu nie ma... Ta decyzja jest zupełnie niezrozumiała, a jedynym jej zauważalnym skutkiem (oprócz problemu mieszkańców ze znalezieniem miejsca, w którym możliwe jest pozostawienie samochodu), jest zdecydowany wzrost prędkości, z jaką przemieszczają się jeżdżący tędy kierowcy. Po wakacjach ta zmiana będzie zapewne jeszcze bardziej odczuwalna.... – napisała do nas Marta. 

Przypomnijmy. Na początku czerwca na ul. Chopina pojawiły się znaki zakazujące parkowania poza wyznaczonymi miejscami. Ta zmiana byłą efektem prac związanych z przebudową dróg wokół powstającej przy ul. Sienkiewicza galerii handlowej. Z ruchu wyłączony został odcinek ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Stalowej do ul. Staszica. Ruch skierowano na objazdy wytyczone ul. Stalową i Chopina. Teoretycznie taka organizacja ruchu obowiązuje od maja. Pojawiło się więc pytanie po co zakazy, skoro ul. Chopina na co dzień bez problemu poruszają się autobusy komunikacji miejskiej. I choć projekt organizacji ruchu przygotował inwestor galerii, to zgodę na jej wprowadzenie wyraziło starostwo powiatowe. Pytaliśmy wtedy czy jest szansa, by na ul. Chopina przywrócono pierwotną organizację ruchu. Usłyszeliśmy wtedy, że ta kwestia zostanie zbadana. 

Jak do kwestii szybko poruszających się po ul. Chopina samochodów oraz ciągle obowiązującego zakazu parkowania dziś odnosi się starostwo? – Bezpieczeństwo użytkowników dróg jest dla nas niezwykle ważne i stanowi jeden z kluczowych elementów przy m.in. zatwierdzaniu organizacji ruchu. Należy zwrócić uwagę na fakt, że sam brak zaparkowanych pojazdów w obrębie przejść dla pieszych na ul. Chopina wpływa na lepszą widoczność pieszych, co przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Jeśli mieszkańcy zauważają kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy obowiązujące na drodze to zachęcamy do zgłaszania tego faktu policji. Ze swojej strony zwrócimy się z zapytaniem do komendanta powiatowego policji o informacje w tej sprawie, a w przypadku potwierdzenia opinii mieszkańców o wzmożone patrole drogowe w tym miejscu – poinformował nas Piotr Borowiec, naczelnik Biura Zarządu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. – W odniesieniu do utrzymania zakazu parkowania na ul. Chopina możemy powiedzieć, że do naszego urzędu nie wpłynął projekt zmiany czasowej organizacji ruchu w związku z czym obowiązuje dotychczasowo zatwierdzona i wprowadzona organizacja ruchu. Wspomniany projekt czasowej organizacji został przygotowany i przedstawiony do zatwierdzenia przez projektanta działającego w imieniu i na rzecz inwestora przebudowy ul. Sienkiewicza. Z informacji uzyskanych od inwestora przebudowy ul. Sienkiewicza wynika, że ruch zostanie przywrócony w dniu 3 września – dodaje


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

znak znakiem a my i tak parkujemy jak chcemy.nawet strasz mniejsza nie reaguje.

§

Podmiotem przestępstwa drogowego może być każdy uczestnik ruchu, a także inna osoba zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pojazdów, do troszczenia się o konserwację i naprawę szlaków komunikacyjnych oraz o ich właściwe oznakowanie i odpowiednią sygnalizację.

Tylko dodam

że w każdym normalnym kraju decydenci i urzędnicy z powiatu dawno by już mieli postawione zarzuty sprowadzenia zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, a ponieważ na piastowskim rondzie mamy też skutki, możemy już chyba mówić o przestępstwie drogowym.

Gość

Taki jest zawsze efekt "poszerzania" ulic. Jak jest wąsko, to przynajmniej nie próją 80 km/h po mieście. A tak, to we wrzesniu stukna tam jakiegoś dzieciaka idącego do szkoły.

Martinez

Rondo wyspowe z przejezdną wyspą? Czyli jednak robicie szybkie zmiany w projekcie? No brawo. To pewnie z tego powodu takie mizerne zaawansowanie prac w terenie? Pięknie. Ale rondo z przejezdną lecz wyniesioną wyspą, też jest przeszkodą. Nie wierzy Pan? To zrób Pan eksperyment i przejedź sobie 50-tką na wprost przez taką wyspę. Może nie polecisz Pan w kosmos. A wóz strażacki to najczęściej pojazd ciężarowy-terenowy z wysoko przeniesionym środkiem ciężkości. No chyba że wyspa będzie idealnie w płaszczyźnie jezdni, no ale wtedy to moglibyście już zrobić minirondo malowane - byłoby przejezdne i koszty mniejsze, a najlepiej nie trzeba było ruszać geometrii tej ulicy, zaś wjazdy i wyjazdy do galerii zrobić na zasadzie prawoskrętów. Może zrozumiecie to Państwo, kiedy miasto stanie w jednym wielkim korku. I tylko nie piszcie proszę, że to z winy galerii. Nie, to będzie z winy nieprzemyślanej organizacji ruchu w rejonie obiektu.

@2018.08.09 17:53

A czy można prosić ignorantów żeby nie dawali upustu swojej niewiedzy pod postacią kuriozalnych organizacji ruchu? To co jest w Piastowie na Rondzie Kaczorowskiego kłóci się z zapisami w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Jest was w tym wydziale ciągle garstka wobec znających przepisy kierowców z liczącego 60 tys mieszkańców Pruszkowa, 20 tys mieszkańców Piastowa i około 100 tys mieszkańców - obszaru powiatu. Nie jesteście ani sami, ani ponad prawem drodzy urzędnicy (chociaż w odpowiedzi na sformułowanie niezadowoleniasy - powinienem napisać urzędasy)...

Gość MW

I znów od września nie zaparkujesz pod przedszkolem nr 10 żeby zostawić lub odebrać dziecko. Koszmar.

Gość

Brwinowianin masz na jesieni szanse. Sprobuj moze cie wybiora na wlodarza

Gość

a czy mogę malkontentów i płaczki prosić żeby nie wylewały żali na forum. jest was ciągle tych samych 3 może 4 a ludzi w Pruszkowie 60 tyś a w Powiecie... nie jesteście sami na świecie niezadowoleniasy.

Trupa trzeba

Będzie wypadek śmiertelny (oby nie), to dopiero ktoś się za ten bajzel weźmie (w sensie starostwo). I wtedy w tempie ekspresowym wszystko się da. Się poprawi ustawienie znaków, się zmieni organizację na Chopina i jeszcze przemaluje się rondo w Piastowie.

Gość

Od kiedy to rondo wyspowe jest fizyczną przeszkodą?

brw24

a kiedy w Brwinowie zacznie rządzić prawdziwy gospodarz, który częściej niż raz do roku będzie czyścił ulice ???

Martinez

Ech "miszczowie" inżynierii ruchu z Drzymały... A gdyby wam ktoś podłożył projekt dla ruchu lewostronnego, to też byście przyklepali? Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to przypominam raz jeszcze: zastąpienie łagodnego łuku u zbiegu Staszica i Sienkiewicza - rondem, a także wybudowanie dodatkowego ronda bliżej ulicy Stalowej jest kpiną z bezpieczeństwa publicznego. W korytarzach komunikacji miejskiej, a przede wszystkim na drogach wyjazdu pojazdów specjalnych - w tym straży pożarnej - do akcji, NIE NALEŻY umieszczać rond i innych urządzeń BRD spowalniających ruch i stanowiących fizyczne przeszkody.

Gość

ładnie zagospodarowują teren wokół kościoła, ale czy te rośliny przetrwają suszę? obok na terenie kościoła działa automatyczne nawadnianie, a wokół susza... miasto zasponsorowało przecież iluminację kościoła. to może jakiś mały dowód wdzięczności w zamian?

Gość

Bezpieczeństwo jest ważne dla starostwa? Buuhaahahaha. Dobre. A co zrobiliście z rondem na Piastowie. Inżynier piszący tu Martinez przygotował dla was nieodpłatnie pomysł poprawy ronda i nic nie zrobiliście przez tyle czasu. A na Chopina zrobiliście autostradę i przez te wasze zmiany ludzie walą ile fabryka dała.

Gość

kiedy zniknie? niedasie

Gość

Zgodziło się Starostwo? Czyli to jest jednak wina Gołosia!