27° Środa
19 Września


pixabay.com

Nalewka z Pruszkowa wyróżniona

Wyjątkowy smak i piękny kolor – te cechy sprawiły, że nalewka produkowana przez mieszkańca Pruszkowa otrzymała wyróżnienie w konkursie produktów, które są chlubą całego województwa.

Laur Marszałka to konkurs dedykowany lokalnym producentom żywności. Co roku marszałek województwa Mazowieckiego przyznając ten tytuł produktom z Mazowsza wspiera nie tylko firmy komercyjne, ale również podmioty produkujące na mniejszą skalę. Ideą konkursu jest nagrodzenie produktów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa oraz promocji mazowieckiej żywności. 

W gronie laureatów tegorocznej edycji znalazł się również produkt z Pruszkowa. Nalewka wiśniowa Mariusza Ławeckiego z Pruszkowa zdobyła wyróżnienie, a to duży sukces. W konkursie startowały aż 144 produkty, z czego nagrody przyznano 16, a wyróżnienia 12.

Czym zatem cechuje się nalewka wiśniowa produkowana przez pana Mariusza? Nalewka powstaje z owoców pochodzących z własnego sadu. Wyróżnia ją wyjątkowy smak, bordowy kolor i właściwości lecznicze. Aby wydobyć z niej jak najwięcej smaku napój przechowywany jest przez rok w zakorkowanych butelkach. 

Panu Mariuszowi gratulujemy wyróżnienia! 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ja jednak poproszę, o informacje na temat tych rzekomych właściwości leczniczych. Jakie? Przez jaką instytucje potwierdzone i źródła badań

Gość

Lowi - nikogo tutaj nie obchodzi historia twoja i twojego dziadka pijaka.

lowi

w tej lidze Żbików nie ma szans z Papiernią, której słynne winnice znane są aż w odległych Pęcicach. Jak mój dziadek zrobił wino, to sam proboszcz na kolanach chodził

Gość

w Pruszkowie to w tej dziedzinie pewnie konkurencja spora, to i produkty coraz zacniejsze

Daro

Każdy napój zawierający alkohol ma właściwości lecznicze ;)

Gość

Szerzenie alkoholizmu rośnie w najlepsze!

Gość

Gdzie ją można kupić?

Gość

Proszę przytoczyć źródła badań, na podstawie których twierdzicie że ten napój ma właściwości lecznicze. I proszę podajcie jakie to właściwości.

Gość

Ciekawe jak ustalono właściwości lecznicze?

Gość

Ok.prosze o kontakt do Pana, chciałbym zakupić buteleczkę

Rasul Allah

Gratuluję i szkoda że nie ma takich zawodów np. W chodowli najlepszej odmiany marihuany... eh ciemny nasz lud

Gość

Brawo, gratulacje ! Szkoda, że nalewka tylko na własny użytek ... ;-)