16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


grodzisk.pl

Dzień dla Serca tym razem w Książenicach

W najbliższą sobotę, 13 października, w Książenicach odbędzie się „Dzień dla Serca”. To okazja do przeprowadzenia darmowych badań i finał całego cyklu spotkań na terenie gminy.

– Już w najbliższą sobotę (13 października) zapraszamy na ostatnie już spotkanie z cyklu „Dzień dla Serca” do Przedszkola nr 4 (ul. Górna 12). W godz. 11.00-14.00 będzie można wykonać bezpłatne badanie ekg oraz porozmawiać ze specjalistami kardiologami ze Szpitala Zachodniego. Można też zmierzyć ciśnienie, wykonać pomiar tkanki tłuszczowej oraz skorzystać z porad dietetyka. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji – informują organizatorzy.

Z programie m.in. prelekcja specjalisty kardiologa, który powie o objawach i profilaktyce chorób wieńcowych, nadciśnienia, migotania przedsionków, udarów i wielu innych schorzeń. Poza badaniami EKG i ciśnienia będzie można skorzystać z porad dietetyka i obejrzeć pokaz resuscytacji.

Spotkanie w Książenicach będzie ostatnim z cyklu. Podobne wydarzenia pod tym samym hasłem odbywały się w minionych tygodniach w Szczęsnem, Kraśniczej Woli, Adamowiźnie, świetlicy w Łąkach, Willi Radogoszcz, Pawilonie Kultury.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

WYBORY. Każdy może iść do przychodni do ambulatorium i bezpłatnie zrobić EKG, więc po co te brednie ? Dzień serca polecam iść na SOR w Grodzisku Maz tam dopiero zobaczycie horror. Osoby po udarach powinny mieć odział rehabilitacji na terenie Grodziska, ale takie są tylko prywatne. Burmistrz z radnymi woli wydawać miliony na kwiatki i sadzonki zamiast na pomoc która pozwoli na powrót do zdrowia. Czy to jest miasto przyszłości ? Mediateki dla seniorów zamiast pomocy przy odzyskaniu zdrowia ? Jakie korzyści mamy z tych kwiatuszków wyborczych /