16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Pracowita noc strażaków w Pruszkowie. Podpalenia?

W nocy z wtorku na środę pruszkowscy strażacy dwukrotnie interweniowali przy pożarach w blokach na terenie miasta. Przy Działkowej ogień pojawił się w zsypie na śmieci, przy Jasnej w piwnicy. Prawdopodobnie były to podpalenia.

Co dokładnie się stało? – W nocy mieliśmy dwa przypadki. Pierwsze zgłoszenie na ul. Jasnej o godz. 1.33, drugie na ul. Działkowej o godz. 1.47. Obie akcje prowadzone były równolegle. W obu przypadkach podejrzewamy podpalenie  – mówi st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Jak dodaje, na ul. Działkowej paliły się śmieci w zsypie. Na Jasnej doszło do podpalenia lub zapalenia substancji w pomieszczeniu piwnicznym. – Na szczęście ogień się nie rozprzestrzenił, szybko udało się opanować sytuację. Substancja wypaliła się zanim strażacy przyjechali na miejsce. Można więc mówić o nieskutecznym działaniu podpalacza. Sprawa została przekazana policji. Nikomu nic się nie stało – zaznacza st. kpt. Kroć.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Przypomnijcie proszę gdzie to strażacy celowo podpalali aby potem gasić i brać pieniądze za interwencję?

LORAK

Troszkę z innej beczki... Na terenie naszego miasta, na ulicy Krętej, Miry Ziemińskiej-Sygietyńskiej, park Potulickich, notorycznie niszczone są szafki sterujące oświetleniem ulicznym. Nie bądźmy obojętni, informujmy służby.

Gość33

Podobno dziś w nocy były kolejne podpalenia?

Gość

Około dwa tygodnie temu pisałem do Was o tym , że na Plantowej 4 została podpalenia piwnica A na Wojska Polskiego 64 podpalony zostal zsyp. Sytuacja taka sama .

Ted

Policja z Pruszkowa w tej sprawie nie kiwnie palcem. Nie wykonała oględzin i nie zabezpieczyła śladów. Najważniejsze że będą pilnować kibiców z helikoptera w następną sobotę tak jak co tydzień.

Gość

Słoiki z Parzniewa, którym deweloper obiecał, że mieszkają w Pruszkowie. Brwinów za Działkową. LLU, LU, TKI, TK BI B............... To przyjezdne gnoje za tym stoją...Parzniewa osiedla nie było to Pruszków był spokojny6m miastem.

Gość

do Gość z 2018.10.10 13:55 "Elyta" się odezwała...! Sądzisz wg siebie?

Ordynator Tworki

przepraszam za Gość z godz. 13:55 jego krewni wnieśli telefon z dostępem do internetu na Oddział czym złamali przepisy panujące w Szpitalu w Tworkach i napisał głupoty, jeszcze raz przepraszam za pacjenta

Gość

rewolucja zaczyna się w Pruszkowie

Gość

Zsypy są w biedablokach, które w większości zamieszkują alkoholicy i narkomani.

Gość

Niech ktoś się weźmie za tego piromana.Na Wojska Polskiego były ostatnio podpalenia zsypów.Kupa dymu i nieprzespana noc.

Gość

może chciał ktoś wyłudzić w ten sposób nowy apartament komunalny na STUDZIENNEJ

Gośćghhi s

Policja jest juz na tropie tego patola, jego zatrzymanie to kwestia czasu

Gośćddd

Na Jasnej okienko piwniczne było od dawna otwarte, prawdopodobnie jest uszkodzone i nie można go zamknąć. Oczywiście spółdzielnia ma to w głębokim poważaniu.. To samo z remontem klatek- ciągnie się już drugi miesiąc, ale nie ma się co dziwić skoro pracuje przy tym jeden maksymalnie dwóch ludzi na pewno nie przez 8 h dziennie. Całe to PSM to relikt PRL i ukryte bezrobocie. O co się nie poprosi to NIEDASIE

KPP

do umorzenia, brak świadków

podpalony kiedyś

Po ustaleniu sprawcy tego kiepskiego żartu powinno się: 1) nie zważając na RODO itp. upublicznić jego dane i wizerunek 2) obciążyć kosztami akcji gaśniczej i remontów po pożarach 3) w.... yć na dołku w d...ę porządnie 4) skierować na badania i leczenie w więziennym oddziale psychiatrycznym

Gość

jest monitoring, wiec niech SM sie wykaze i zlapie kretyna