16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


ztm.waw.pl

Bilet metropolitalny też dla Piastowa?

Władze Piastowa przygotowują się do wdrożenia „biletu metropolitalnego” czyli tańszych przejazdów komunikacją ZTM dla mieszkańców miasta. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Mieszkańcy Piastowa zostaliby objęci programem „Warszawa+” w najwyższym progu dofinansowania. Za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych pasażer zapłaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje miasto.

– Burmistrz Grzegorz Szuplewski zwrócił się do Rady Miejskiej o wyrażenie zgody na udzielanie piastowianom dopłat do biletów długookresowych ZTM w ofercie „Warszawa+”, zgodnie z trzecią (najkorzystniejszą  dla pasażerów) grupą dopłat określonych w pozycji m.st. Warszawy. 9 października burmistrz skierował do Rady Miejskiej prośbę o wyrażenie na najbliższej sesji, w dniu 23 października br., zgody na zawarcie przez Miasto Piastów porozumienia z m.st. Warszawą w zakresie udzielenia dopłat do długookresowych biletów imiennych, kupowanych przez piastowian, obowiązujących w środkach lokalnego transportu zbiorowego ZTM, zgodnie z trzecim wariantem dopłat określonych w pozycji m.st. Warszawy – informuje Agata Korczak, przewodnicząca rady miejskiej.

Kto i na jakiej podstawie będzie mógł skorzystać z programu? – Uprawnienie do dopłat będzie przysługiwało na podstawie spersonalizowanej karty zbliżeniowej. Warunkiem niezbędnym do wydania karty jest zamieszkiwanie na terenie Piastowa oraz rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie – dodaje Agata Korczak.

W naszym regionie z oferty biletu metropolitalnego korzystają już mieszkańcy Pruszkowa i Nadarzyna.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wybory 2o18!

NIE WIERZCIE IM! MAŁO WAM DOWODÓW NA OSTATNIE 20 LAT! NIE DAWAJCIE SIĘ LUDZIE TAK OMAMIAĆ! CZAS NA ZMIANY!!!

Gość

Za Późno, już jestem w trakcie zmiany US na Warszawę. Nie mam zamiaru tracić 900 stówek miesięcznie, bo rocznie to niezła premia na wyjazd.

Gość

Wynika z tego , że dojeżdżającym np. z Pruszkowa opłaca się płacić podatki w Warszawie. Z karta Warszawiaka nie płaci sę dodatkowo za drugą strefę. Z zaszczyt płacenia podatków w Pruszkowie trzeba dopłacic 140 zł kwartalnie

Wybory 2o18!

SZANOWNI MIESZKAŃCY, NIE WIERZCIE IM!!! W PIASTOWIE CZAS NA GRUNTOWE ZMIANY, NIE BÓJMY SIĘ ODDAĆ WŁADZY BURMISTRZA I RADNYCH W INNE, NOWE RĘCE! CZAS POŻEGNAĆ TYCH ZASIEDZIAŁYCH OD DZIESIĘCIOLECI, ŻADNYCH WSPÓLNOT I ŻADNYCH PO, BO TO NIC NIE ZMIENI SIĘ DLA NAS MIESZKAŃCÒW, ONI ZAWSZE GRAJĄ RAZEM! IDŹMY NA WYBORY I ODDAJMY NASZE GŁOSY DLA LEPSZEGO JUTRA W NASZYM PIASTOWIE!

Gość

Brawa dla Turka! Jesteśmy w pierwszej 50.!!! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,164871,24016835,oto-3-najbardziej-zanieczyszczone-miasta-w-polsce-jeden-pan.html#s=BoxMmthImg1

Gość

Szuplewski stworzył listę lokatorów tych lokali socjalnych identycznie co reporter w pierwszym odcinku Alternatywy 4.

Gość

a co z Milanówkiem i Grodziskiem Maz?

Helios

Za Mutantów był porządek i za Malarza też

Gość

Co..? No przecież do tej pory był kategorycznie przeciwny takiemu rozwiązaniu i podawał argument za argumentem. Nagle zdanie zmienił? Co, 10 dni przed wyborami?? Hehe..... Kończ Waść!! Wstydu oszczędź!!

Gość

Bilet, obwodnica .... A tymczasem mieszkania się rozdają cichaczem te przy Sulkowkiego/Zbikowskiej. Ktoś widział listę nazwisk?

hans

do gościa z 10.38 Ja uważam ,iż burmistrz podobnie jak i ja myśli ,że kretynami są ci co piszą takie komentarze

Gość

kiełbasa wyborcza ..... czy on myśli, że wszyscy mieszkańcy Piastowa to kretyni .....

Gość

I teraz widać jak zakłamaną osobą jest burmistrz Piastowa. Miesiąc wcześniej drogo i się nie opłaca a tuż przed wyborami jak elektorat jednak nie za bardzo przychylny i może być problem z głosami wyciąga się królika z kapelusza. Zastanówcie się ludzie czy chcecie mieć takiego dwulicowego burmistrza.

Gość

Takie obiecanki funta kłaków nie są warte. Obiecują, że po wyborach podejmą decyzję w sprawie biletu. Będzie tak samo jak z obwodnicą: niby są przeciwni jej budowie, a po cichu robią swoje. Tak samo i tutaj: widzą, że mogą przerżnąć wybory, to obiecują, co się da. A wiadomo: nikt tyle nie da, co Nasz Piastów czy Cygan Ci obieca.

Piastun

Piastów trzeba przyłączyć do I strefy a Szuplewskiego z całą polskojęzyczną wspólnotą, spod znaku orła bez korony, na boczny tor ;-)

Gość

A co z mieszkańcami Otrebus tez rozliczmy się w US w Pruszkowie?

Broooncioo

Dlaczego usuwacie komentarze??

Gość

Wybory ha ha

Gość

nie ma co, wybory czasami powodują cuda w przemianie stanu umysłu władz pragnących reelekcji, ale to świetnie pokazuje o co tym władzą chodzi, tylko aby byli u koryta, grunt pod nogami się pali to nawet o 180 stopni zmienię zdanie, kręgosłup jak chorągiewka w zależności jak zawieje wiatr, tak wygląda mentalność wspólnoty samorządowej Nasz Piastów, życiowy nieudacznik bez życiorysu zawodowego i konkretnego wykształcenia zrobi wszystko nawet wbrew samemu sobie aby trzymać się kurczowo stołka, a poza tym przecież to nie z jego kieszeni popłyną pieniążki do ZTM, więc wszystko można obiecać, tak jak swym kolesiom bez perspektyw zawodowych, którym mości się stołeczki w urzędzie i spółce PPUK choć pojęcia nie mają o zarządzaniu i celach działania.......

Gość

No brawo jaki refleks.Pewnie zgodnie z zasada ...Lepiej późno niż wcale . W Piastowie wiele spraw .opieszale ,powoli,bez sensu. Gdzie plakaty wyborcze innych kandydatów na Burmistrza,ponad obecnie panującego,milosciwie pana Szuplwskiego Mamy prawo poznać pozostałe nazwiska.Do Wyborow pozostało około 10 dni .

piastowiak

A we wrześniu jeszcze burmistrz twierdził na sesji rady miasta, że nie ma na to pienędzy. Teraz nagle z Księżyca spadły?!

Gośćhehehe

A na radzie zostanie ustalone ze pieniedzy nie ma i bedzie ten najslabszy prog ;)))) wiadooome.

Gość

Z punktu widzenia ekonomii włączenie się Piastowa do biletu metropolitalnego to kretynizm, ale jeśli Turek miałby wydawać grube miliony na krzaczki, to może lepiej, żeby chociaż część mieszkańców odzyskała swoje podatki w formie dopłat do biletu. A Turek i tak na taczki!

Gość

czytam na stronie miasta, że burmistrz podjął decyzję o przyłączeniu się do propozycji ZTM biletu "Warszawa+" tylko, że jeszcze obecna Rada musi to przegłosować na ostatniej sesji ale ta sesja będzie już po 21-10 czyli po wyborach do rady, a wówczas jeszcze starzy radni mogą głosować na nie, czyli to taki pic fotomontaż wyborczy, dostaniecie tańszy bilet jak dobrze zagłosujecie w I turze, a jak nie to radni się odpowiednio do tego ustosunkują.

Gość

Wybory się zbliżają, Grzesio zaczyna bić hojny

JaNusz S

Burmistrz Piastowa inwestuje w komunikacje. NieDaSie inwestuje w reklamę. Wygrają obydwaj. Witamy w Pruszkowie.

Piastunio

Pożyteczna sprawa a moment wprowadzenia... no coś hmm... Grzesiu :)