16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


pixabay.com

W Milanówku kolejne spotkanie w sprawie CPK

W najbliższą niedzielę, 14 października, władze Milanówka organizują otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta-ogrodu. Temat? Centralny Port Komunikacyjny, który ma powstać po sąsiedzku.

O emocjach jakie wzbudziły w Milanówku plany budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego już informowaliśmy. Przypomnijmy, że ponad tydzień temu apel do mieszkańców w tej sprawie skierowała burmistrz Wiesława Kwiatkowska. Jej zdaniem konieczna jest walka o zachowanie charakteru miasta-ogrodu, zagrożonego przez budowę ogromnego lotniska. Obawy są nie tylko o hałas przelatujących samolotów, ale też fakt, że Milanówek stałby się „zapleczem największego placu budowy w Europie”.

Do sprawy szybko odniósł się kadydat PiS na burmistrza Milanówka, Marcin Tylczyński, który z dnia na dzień zorganizował spotkanie z przedstawicielem rządowego zespołu ds budowy CPK. O tym jak ono przebiegło pisaliśmy tu.

Spotkanie przyciągnęło wiele osób, ale na pewno nie wszystkich zainteresowanych tematem (odbyło się ono w poniedziałkowe południe). Dogodniejszy termin dla mieszkańców zaproponowała teraz burmistrz Kwiatkowska. Otwarte spotkanie o CPK zaplanowano w najbliższą niedzielę, 14 października, o godz. 19.30 w hali sportowej nr 2 przy ul. Szkolnej w Milanówku.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@ Sago Widzę, że przewidujesz ogromny sukces PiS-u i jego lotniska, skoro twierdzisz, że tak dużo będzie tych samolotów i operacji wykonywanych... A teraz rusz głową i pomyśl: Czy uważasz, że wszystkie linie lotnicze przeniosą się ze swoich macierzystych portów na CPK? Hm... 1. Niemcy, aby zaoszczędzić hałas swoim rodakom przeniosą się z Frankfurtudo Baranowa? 2. Na pewno Francuzi, którzy uwielbiają Polaków, przeniosą loty Air france do CPK? 3. A może KLM zabierze się z Amsterdamu i przeniesie się do nas? Ach nie ! LOT teraz, (mając bądź, co bądź, znakomite położenie geograficzne) rozwali całą konkurencję na świecie i już za chwilę będzie trzeba rozbudowywać CPK.... A jak będzie? W końcu zmieni się władza i rozbudujemy port w Modlinie, co i tak wystarczy na wiele lat pomimo dość dynamicznego wzrostu w ostatnich latach. Kwestia dróg dojazdu pomiędzy Warszawą i Modlinem powinna być priorytetem, a nie budowa CPK. A nawet gdyby PiS w swojej megalomanii poszedł na "rympał" i przegłosował w nocy jakąś spec. ustawę, to inwestycja i tak zostanie zablokowana takimi protestami, że "linia energetyczna", to było nic. Temat zastępczy, jak aborcja czy in vitro, abyśmy się mieli o co tu kłócić, ale oczywiście korzystają na tym tacy nieudolni włodarze, jak p.Kwiatkowska, która brzytwy się chwyta i próbuje przekonać mieszkańców, że tylko ona zbawi Milanówek od hałasu, tak jak już uratowała przecież nasze miasto przed przyłączeniem do Warszawy, przypisując sobie sukces inicjatywy wielu gmin, które znacznie wcześniej rozprawiły się z tym pomysłem. A przy okazji: czy czasem nie przypomina Wam temat powiększenia Warszawy trochę tematu budowy lotniska? To też był wymysł zastępczy, abyśmy mieli o co się kłócić, a konstytucję rozwala się w międzyczasie.

Sago

lol, - ktoś odniósł się tutaj do uciążliwości Okęcia - tylko, tylko zapomniał o tym, że na Okęciu realizowane jest ca 150 tys operacji lotniczych rocznie, a CPK w Baranowie (zapewne im. Lecha Kaczyńskiego) będzie realizowało ca 2000 operacji lotniczych na DOBĘ - czyli ponad 750 tys. operacji rocznie. Pięć razy WIĘCEJ!!!! Licząc start, lądowanie, dolot oraz kolejkę do lądowania - liczba samolotów, które znajdą się w promieniu 30 km od CPK będzie raczej liczona non stop w dziesiątkach, as nie w liczbach od zera do 10. Każdy z tych samolotów generuje NIE TYLKO hałas, ale również znaczną ilość zanieczyszczeń powietrza ze względu na spalanie paliwa. Boeing 367 spala 2,5 tony paliwa na godzinę. Jeszcze inne dane mówią, że Boeing 767 ważący 185 ton spala w pierwszej godzinie lotu 8 ton, potem 6 ton - przyjmijmy średnio 4 tony (chociaż przy stracie to..... ). Jeżeli każdy z tych kilkudziesięciu samolotów spędzi w obszarze 30 km od Milanówka TYLKO średnio 15 min, to pomyślcie ile TYSIĘCY TON paliwa lotniczego zostanie spalonych w obszarze naszych domówi, przedszkoli, żłobków i szpitali. Któryś z kandydatów na burmistrza Milanówka chciał z Milanówka zrobić uzdrowisko - to chyba będzie pierwsze w świecie uzdrowisko oparach procesu spalania paliwa lotniczego. Leczenie spalinami? Dobre sobie. O elementach związanych z hubami kolejowym, pocztowym logistycznym nawet nie ma co mówić, bo jeżeli ktoś chce do tego dołożyć jeszcze nowe miasto (nowa Gdynia im. L. Kaczyńskiego) na ponad 250 tys. ludzi to... po prostu brak słów.

Gość

Będzie lotnisko będzie się okolica rozwijać. Mieszańcy będą bogatsi. Czas wyjść z krzaków i zacząć się rozwijać. Z patrzenia na krzaki pieniędzy nie przybędzie. Jak długo mamy chodzić polnymi drogami po krzakach i błocie. Rycząca w nocy WKD-ka nikomu nie przeszkadza? To rozwój miasta będzie przeszkadzać? Czas skończyć z biedą i nieudolnością.

Gość

Na stronie www.lotnisko-Chopina.pl można znaleźć mapę akustyczną i zobaczyć w jakim rejonie występuje hałas 60 dB, którym straszy mieszkańców P.Kwiatkowska. Polecam. O ile spotkanie z Tylczyńskim było sukcesem Kwiatkowskiej, to Wieczorny wiec wyborczy na szkolnej to jej porażka z niewielką już ilością popleczników.

Gość

Najbardziej przeciwni są ci którzy trują spalinami i hałasują samochodami w Warszawie.

Gość

Szkoda czasu na takie imprezy. Jest tak piękna pogoda, że w niedzielę poobiedni spacer, a wieczorem trzeba poleżakować przed telewizorem, bo w poniedziałek z rana trzeba iść wcześnie do pracy. A pani Kwiatkowska niech zbiera głosy na ulicach miasta.

Jakie to piękne, że nasz Pan Naczelnik Państwa Pan Prezes Jarosław Kaczyński i Boski Pan Prezes Mateusz Morawiecki tak modernizują Polskę. Będziemy światową potęgą. A w naszej Stolicy Pan Prezydent Patryk Jaki zbuduje dzielnicę biznesową najnowocześniejszą na świecie. Kocham Was Panowie.