16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Pixabay

Teren w Falentach do zagospodarowania. Powstaną boiska i nie tylko

W Falentach (gm. Raszyn) zostanie wybudowane zupełnie nowe boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko do siatkówki i innych gier zespołowych. Oba będą posiadały nawierzchnię trawiastą.

Mowa o bardzo urokliwym miejscu. Teren rekreacyjny powstanie przy al. Hrabskiej nieopodal parku pałacowego i stawów. Inwestycja obejmie budowę boisk do piłki nożnej, siatkówki, modernizację chodnika (istniejąca nawierzchnia z płyt ma zostać zastąpiona ścieżką żwirową zakończona placykiem pomiędzy boiskami), wykonanie oświetlenia oraz małej architekrury.

Więcej o tym zadaniu powiedział nam wójt gminy. – Budujemy boisko wraz z placami zabaw przy al. Hrabskiej w Falentach. Będą to m.in. trawiaste boiska do piłki nożnej, siatkówki i teren rekreacyjny, czyli place zabaw dla dzieci. To tereny chronione dlatego nawierzchnia boiska będzie obsiana naturalną trawą – mówi Andrzej Zaręba, wójt Raszyna. – To teren instytutu technologiczno-przyrodniczego, my mamy przekazane przez instytut jego użytkowanie. Ponadto występowaliśmy o dofinansowanie tego zadania do marszałka, ale na razie nie mamy rozstrzygnięcia tego wniosku, wobec tego postanowiliśmy rozpocząć inwestycję sami. W trakcie zobaczymy czy uda się nam pozyskać środki zewnętrze – dodaje.

Boisko do piłki nożnej będzie miało wymiary 56 m na 26 m. Pojawią się też piłkochwyty. Boisko do siatkówki będzie mniejsze – 18 m na 9 m. Boiska mają być oświetlone sześcioma latarniami z oprawami led przeznaczonymi do celów sportowych. Dojście do boisk zaprojektowano od istniejącej drogi (alei Hrabskiej) po modernizowanej ścieżce. Na placyku pomiędzy boiskami zostaną ustawione ławki modułowe 10 miejscowe z siedziskami kubełkowymi z polipropylenu w kolorze szarym.

Kiedy teren zostanie zagospodarowany? Termin w dokumentacji przetargowej określono na koniec listopada. Ale z uwagi na koniec roku, warunki pogodowe i to, że trudno teraz znaleźć wykonawców na roboty budowlane, to może się to nie udać. – Mamy świadomość, że ciężko będzie skończyć to zadanie w tym roku. Zobaczymy też jaka będzie oferta z rynku jeśli chodzi o wykonawców. Będzie to też zależne od pogody – mówi wójt Zaręba.

Co prawda nie jest to wielka inwestycja, jakich ostatnio kilka zrealizowano w Raszynie, ale dla mieszkańców tego rejonu z pewnością będzie bardzo cenna. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Niech się w końcu zdecydują i coś podobnego zrobią na wolnej działce w Pruszkowie przy ul.Piwnej. zlikwidowali stary plac zabaw, dzieciaki razem z rodzicami nawet bramki do piłki robili! Może któryś z kandydatów na prezydenta miasta zadba o to,żeby takie tereny nie były sprzedawane obcym na budowę kolejnych blokow? Zrobcie cos w tej okolicy dla mieszkańców miasta! Teren jest super!

Gość

i na tym boisku dzieci mają się same trenować?? , po co nawalacie milion boisk jak w Polsce nie ma ludzi którzy mogą szkolić młodych chłopaków

Gość

Boisko do siatkówki z nawierzchnia trawiasta? Dziadostwo. Niech zrobią porządnie a nie oszczędzają