°


wpr24

„Podkowiańska Dycha” już w weekend

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza edycja imprezy biegowej „Podkowiańska Dycha”.

Pierwsza „Podkowiańska Dycha” to inicjatywa społeczna zapoczątkowana przez podkowiańskich amatorów biegania. Imprezę organizuje Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe zrzeszające mieszkańców Podkowy Leśnej, którzy postanowili propagować ideę sportu masowego, dostępnego dla wszystkich. – Naszym marzeniem jest zorganizowanie cyklicznej imprezy biegowej, propagowanie biegania jako najbardziej przystępnej formy aktywności fizycznej. Chcemy zachęcić biegaczy do uprawiania tego sportu w Podkowie Leśnej – mówi Artur Tusiński, jeden z założycieli Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego.

Impreza ma odbyć się w niedzielę 26 maja. Liczba zawodników biegu jest ograniczona. W biegu na 10 km udział będzie mogło wziąć 300 biegaczy i biegaczek, choć organizatorzy zastanawiają się nad zwiększeniem tej liczby o 100 osób. – Warto zaznaczyć, że już zapisała się czołówka lokalnych biegaczy, którzy mają na koncie wiele zwycięstw w licznych zawodach. – podkreśla Tusiński. – W samej Podkowie Leśnej naliczyliśmy 30 osób, które regularnie biorą udział w maratonach, półmaratonach, czy triatlonach. Z kolei samych biegających w zawodach na dystansach od pięciu do 10 kilometrów naliczyliśmy ponad 150 osób. Wśród nich są osoby, które startowały w zawodach nie tylko w Polsce, ale i za granicą – dodaje.

Aby wystartować w biegu na 10 km należało będzie wykupić tzw. pakiet startowy za 35 zł. W jego skład wejdzie m.in. koszulka, napoje, gadżety, zapewniony będzie także catering. W biegu tym wezmą udział osoby, które skończyły 16 lat. Start i meta znajdą się na ul. Lilpopa.

Ponadto poza głównym dystansem przewidywane są zawody na mniejszych odległościach, m.in. biegi dzieci w wieku 4–10 lat oraz 11-15 lat na dystansie 400 i 800 m.

Na czas imprezy obok Pałacyku Kasyno powstanie miasteczko biegowe gdzie czekać będzie również wiele atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.ptb-podkowa.pl.

Patronat nad imprezą objęli m.in. burmistrz Podkowy Leśnej; starosty powiatu grodziskiego; Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Patronem medialnym „Podkowiańskiej Dychy” są Gazeta WPR i WPR24.pl.


DominikPietraszek
dominik.pietraszek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

BM

Forma jeszcze nie ta na dychę ale inicjatywa zacna :)

tamara

Podczas biegu też odbędzie się akcja charytatywna "Bięgnę dla Nikodema" . Nikodem jest chory na mukowiscydozę i dla poprawy zdrowia chłopca potrzebna jest specjalna kamizelka. Aby wesprzeć akcję wystarczy odebrać specjalne karteczki w biurze zawodów. PKO też wspiera tą akcję. Pobiegnijmy i wesprzyjmy akcję:)

Podkowianin

A miłosnicy przyrody jeszcze nie protestują???????? Przecież ci wandlane znisczą, wytratują, a jeszcze może ktoś złamie jakąś gałązkę! Będzie tłum, szum i biedne zwierzątka się spłoszą! Mrówki traumy dostaną, a pasikoniki czkawki! Lepiej niech się nic nie dzieje, ale za to "miasto-ogród", "jedyne takie", "ach i och!"

Gordon

Zapisany ! 21 kwietnia Orlen Maraton 26 maja Podkowianska dycha :)

gość

A może zamiast narzekać, trzeba samemu zorganizować bieg. Zakasać rękawy, zaprosić ludzi do współpracy i nie czekać. Tak właśnie jest w Podkowie, gdzie ludzie robią to społecznie.

Pruszkowiak

No i fajnie ! Szkoda, że u nas w Pruszkowie nic się takiego nie dzieje. Zarząd miasta mógłby coś zrobić w tym kierunku -są 2 bieżnie lekkoatletyczne i tyle osób biega a imprez brak !