°


aeronauta.pl

A2 z trzema pasami? Tak i to jeszcze przed CPK

Kierowcy już dziś podkreślają,że autostrada A2 między Łodzią a Warszawą powinna mieć po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Ministerstwo Infrastruktury chce wdrożyć to rozwiązanie w życie.

– Jeżeli chodzi o A2 pomiędzy Strykowem a Warszawą, to powstanie trzeciego pasa jest poza wszelką dyskusją, jest on bardzo potrzebny. Trzeci pas będzie musiał zostać wybudowany przed portem CPK – powiedział Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury.

Dla kierowców od planów ważniejsze są konkretne terminy. Ministerstwo ich nie podaje, ale Chodkiewicz podkreśla, że rozbudowa A2 musi zostać wykonana jeszcze przed uruchomieniem Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma zostać wybudowany w Baranowie w powiecie Grodziskim. Oprócz dodatkowego, trzeciego pasa,  na A2 miałyby powstać również nowe zjazdy. Decyzje o ich dokładnej lokalizacji ministerstwo chce przekonsultować z ministrem Mikołajem Wildem, który jest pełnomocnikiem rządu ds. CPK.

Centralny Port Komunikacyjny ma zacząć funkcjonować w połowie 2027 r. Poszerzenie autostrady powinno być gotowe przed tym terminem.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Trzy pasy to też źle? Ileż w Was jadu i złośliwości... Ludzie ogarnijcie się. Peace Yo!

ddd

Środkowym pasem jeżdzą ci co nie potrafią jeździć!!! Te osoby dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to ci co wiedzą, że są słabymi kierowcami i dlatego jadą srodkowym, żeby za czesto nie zmieniać pasa. Oraz na drugą grupę, tych co myślą, że są dobrymi kierowcami i nie zdają sobie sprawy, że z nich dup... a nie kierowca.

Gość

oby nowy zjazd powstał w BRWINOWIE!!!!

Gość

W DE przy dużym natężeniu ruchu pobocze jest traktowane jako dodatkowy pas ruchu. Zamiast czekać lata na wybudowanie dodatkowego pasa to może wystarczyło by zamontować tablice informujące o tym czy można korzystać z pobocza czy nie. Szczególnie by się to przydało przed nieistniejącymi bramkami.

Gość

są trzy pasy od Pruszkowa w stronę Warszawy i kierowcy sobie nie radzą, a oni chcą do Łodzi zrobić trzy pasy? przecież ta autostrada nadal będzie stała w jednym wielkim korku.. 85% kierowców to mistrzowie środkowego pasa którzy nie wiedzą że obowiązuje ruch prawostronny, wyprzedzamy z lewej strony i wracamy na prawy skrajny pas.. najpierw szkolenia i pouczanie kierowców przez mobilną policje..

lowi

no to tiry będą jechać prawym i środkowym

none

Tam są potrzebne za dwa dodatkowe pasy, na pewno do skrzyżowania z 50ką. A po budowie CPK pewnie będą potrzebna kolejne 2.

Gość

Gdy radni PiS zgłosili projekt uchwały popierającej budowę CPK oraz poszerzenia A2 do trzech pasów w każda stronę, nikt inny w radzie miasta ich nie poparł. Przypominam.

Gość

Po co trzeci pas jak polaki buraki jeździć nie potrafią. Wystarczy przejechać się tam, gdzie 3 pasy są (np. S8 od węzła Salomea w kierunku Katowic) żeby zobaczyć, że prawy pas najczęściej jest wolny. W pierwszej kolejności trzeba wprowadzić zakaz wyprzedzania z prawej na autostradach i s-kach, później edukacja jak się jeździ, a później mandaty na potęgę za jazdę środkowym pasem jak lewy jest wolny. Dopiero wtedy można myśleć po poszerzaniu.

Xiao7

Ciekawe zdjęcie. Widać na trawie pod mostem że kogoś wyniosło do wewnętrznej a później jeszcze kilka razy się obrócił w osi pionowej pojazdu.

wpr'ek

Jeżeli kultura jazdy w naszym Kraju się nie poprawi, tzn. jeżeli się nie nauczymy że lewy pas jest do wyprzedzania i powrotu na prawy to i 10 pasów w jednym kierunku nie wystarczy. Zawsze znajdzie się "artysta" jadący lewym pasem, bo przecież on jedzie o 1 km/h szybciej niż inni.

Głos

Najdroższa na świecie ekspresówka zwana też 'autostradą'.A co tam stać nas! Dziękujemy ci donaldu tusku!

Daro

Obecnie mamy fatalna sytuacje w kraju. Ja w ten pas nie wierze. Skad na to wezma pieniadze? Dodrukuja?

Gość

Czyli A2 jeszcze bliżej o kilkanaście metrów osiedla Ogińskiego w Piastowie, plus szaleństwa Szuplewskiego w formie Obwodnicy Pruszkowa.

Gośćbbhh

Mam nadzieje ze zrobia zjazd w baranowie to zmniejszy sie ruch w grodzisku mazowieckim

Gość

Trzeci pas na bank będzie przed CPK... jak tylko wiceminister wróci z Radomia.

Gość

A bramki w brwinowie pewnie zostaną. Zresztą po co 3 pasy, lepie pociągnąć kolej duzych predkosci do CPK i po kłopocie.

Gość

Znowu materiał po dwóch dniach od publikacji w prawdziwym serwisie informacyjnym

Gość

Lotnisko Baranów jest dla baranów. To jest wielka ściema przed wyborami samorządowymi. To coś nigdy nie powstanie bo powstać nie może.