27° Środa
19 Września


brwinow.pl/ YouTube

Absolutoria dla burmistrzów Brwinowa i Milanówka

Burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska otrzymali absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 r.

Głosowania nad udzieleniem absolutorium w Brwinowie odbyło się 18 czerwca. Radni wyrazili swoją opinię na temat działań burmistrza za cały ubiegły rok. Za udzieleniem absolutorium opowiedziało się 15 radnych (Wioletta Badurek, Zbigniew Bartosik, Aldona Górniak, Tomasz Korcz, Małgorzata Kucharska, Zbigniew Kurządkowski, Edyta Lenart, Grzegorz Matysiak, Adrianna Olczak, Katarzyna Piątek, Sławomir Rakowiecki, Firmin Słojewski, Maciej Szmyt, Marek Winiarski, Rafał Wysocki). Przeciwko byli radni Barbara Koralewska, Dariusz Krzemiński i Jacek Pachnik. Od głosu wstrzymała się Barbara Ziębiec.

W Milanówku rada miasta udzieliła absolutorium burmistrzowi 21 czerwca. – Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż mimo że nie we wszystkich aspektach się zgadzamy to wszyscy razem pracujemy dla dobra mieszkańców Milanówka. Gorąco dziękuję za zaufanie. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania wielu osób. W sposób szczególny dziękuję mojemu zespołowi, pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych gminy. Dziękuję tym wszystkim mieszkańcom Milanówka, którzy aktywnie włączają się w to co dzieje się w naszym mieście. To dzięki Wam to miejsce jest takie wyjątkowe – mówiła w oficjalnym wystąpieniu Wiesława Kwiatkowska.

Ośmiu radnych glosowało za udzieleniem Wiesławie Kwiatkowskiej absolutorium (Jarosław Paćko, Robert Czarnecki, Henryk Dąbek, Włodzimierz Starościak, Aleksandra Krystek, Patrycja Kaniewska, Anna Haber, Bożena Osiadacz), natomiast pięciu było przeciw (Ewa Galińska, Małgorzata Trębińska, Janina Moława, Krzysztof Wiśniewski i Waldemar Parol). Od głosu wstrzymały się dwie osoby (Hanna Młynarska oraz Elżbieta Kubek).


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wilku

Możecie sobie minusować za pisanie rzeczy nieprzyjemnych, ale rzeczywistości nie zmienicie. Branża budowlana jest w kryzysie. Indeks WIG spółek budowlanych idzie ostro w dół https://stooq.pl/q/?s=wig_budow&c=3y&t=l&a=lg&b=0 Nikt nie będzie charytatywnie brał nowych inwestycji za cenę za którą nie jest w stanie wynająć sprzętu i pracowników. A że pracowników i sprzętu jest mniej niż chętnych na ich wykorzystanie, pensje i cena wynajmu rosną, a wraz z nimi ceny, którą samorządy jako inwestorzy muszą zapłacić, żeby ktokolwiek wziął zlecenie.

Wilku

Do Gościa z 2018.06.23 16:06. Poczytaj sobie człowieku co się dzieje w branży budowlanej. Brakuje ludzi, sprzętu i drożeją materiały budowlane. To wszystko powoduje, że ceny rosną. Czasem potrafi to być wzrost o 30% na kwartał. Dlatego potrafię uwierzyć w to, że ceny wzrosły o 100% przez rok. Taki minus gospodarki wolnorynkowej. W Grodzisku po raz trzeci jest robiony przetarg na skrzyżowanie, bo do poprzednich dwóch nikt się nie zgłosił - cena proponowana przez miasto była za niska. Tak wygląda rzeczywistość w branży budowlanej obecnie.

Gość

Owa pani Jadzia to byla chyba juz wiekowa ok. 70 latka i emerytura juz jej sie chyba nalezala

Gość

Do Oserwatora: chyba cos ci sie pomieszalo. Drogi gminne byly i sa nadal sprzatane. Cale szczescie ktos poszedl po rozum do glowy i nie karze sprzatac codziennie ronda i rynku bo sa tez inne rejony.

Gość

Ok. Tylko, czy owa "pani Jadzia" zechciałaby wrócić? Po tym, jak została potraktowana...? Wątpliwa sprawa.

sarmata

Starsi i mądrzejsi doszli do wniosku, że dwie kadencje dla polityka, to akurat tyle, ile potrzeba, potem jest już tylko zjazd. I to widać w Brwinowie. Pierwszą kadencję burmistrz Kosiński miał niezłą, nie powiem znakomitą, ale nie robi błędów, kto nic nie robi. Natomiast w drugiej kadencji już zaczął się zjazd. Te spotkania ze Struzikiem, z nieboszczykiem Grzybem, nic nie wnoszące, to coraz bardziej widoczne lekceważenie mieszkańców i pracowników Urzędu, no i coraz bardziej widoczny brak pieniędzy. To się czuje, to widać. Potrzebny nam nowy burmistrz - z pomysłami, kontaktami, wiedzą i odpowiednim podejściem do ludzi.

Obserwator

Nie czepiajcie się burmistrza bo to jeden z pierwszych który zastał Brwinów drewniany a dąży do tego żeby został murowany. ..(drogi chodniki budynki użyteczności publicznej I wiele innych) Fakt jest jeden że miasto było czyste a teraz stało się zaniedbane. Pani Jadziu wróć.!!!!!!!

huzar

Cóż dodać? Brwinów w ostatnich 8 latach osunął się na pozycję zaniedbanej wiochy z lat PRL-u. I właściwie nie wiem, dlaczego liczna grupa mieszkańców ma takie wrażenie, mimo, że podobno, "tyle się robi". Może nie chodzi w tej zabawie w rządzenie o "robienie", a bardziej o nowoczesne kierowanie Gminą...Nie da się ukryć, że głosów na obecnego burmistrza w nadchodzących wyborach może zabraknąć.

leo

Bywam na tyle często, że widzę zmiany. Zmiany na lepsze. Zamieńmy się włodarzami.

Gość

Brwinowianie niech pamiętają kilkaset tysięcy wydane z kasy Brwinowa czyli ich podatków dla gminy nadmorskiej na wkład finansowy przy budowie mola. Burmistrz tłumaczył że to promocja Brwinowa bo przechodzień zobaczy tabliczkę że budowę ufundowal Brwinów i postanowi w tej gminie (Brwinowie) np założyć firmę.

Gość

CBŚ powinna zainteresować się przetargami w Brwinowie. Rok temu wybrano na remonty dróg firmę. W tym roku powtórzono przetarg na nowe odcinki. Ta sama firma (była jedyna) wygrała. A cena wzrosła dwa razy a technologa ta sama...........

Gość

Trzeba dopowiedzieć, że w Brwinowie jest anarchia w dokumentach. Ostatnio w asyście Policji i Straży Miejskiej prywatnej osobie zdemontowano ogrodzenie bo wg Brwinowa częśĆ podwórka to droga gminna. Mimo że zgodnie z księgą wieczystą własciciele prywatni, mimo wyroku Sądu.

brwinowianin

to pokazuje jak marionetkowi są radni Brwinowa, tylko trzech nie było przeciwnych...tak działa ten system, ŹLE DZIAŁA. Wiadomo że CI, którzy byli na NIE, są w opozycji. To właśnie tylko tej trójce radnych Brwinowa nie podoba się polityka burmistrza...a SĄ TO BRUDNE ULICE, sprzątane RAZ W ROKU ! Zaniedbane ulice, brak zatrudnionych ogrodników od zieleni miejsckiej, brak zarządzania utrzymaniem infrastruktury jak np. ławki, malowanie, barierki w tunelu, koszenie traw, np.ul.Wilsona...pamiętam jak kiedyś rosły tam bratki i ogrodnicy pielęgnowali zieleń...dziś wszystko zaniedbane. Brak odpowiednich systemów monitoringu ulic jeśli chodzi o utrzymanie infrastruktury...to pewnie działa na zasadzie - Panie Heniu, wszystko ok? Tak Panie Burmistrzu, sie robi się, no staramy się, cały czas do przodu. - Tak trzymać Panie Heniu...- niech Pan pamięta po której stronie Brwinowa mieszka wasz Burmiś... Tak jest Panie Burmisiu....