27° Środa
19 Września


archiwum

Al. Wojska Polskiego do remontu

Fragment al. Wojska Polskiego w Piastowie przejdzie remont. Władze miasta wybrały już firmę która zajmie się wykonaniem prac. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Przebudowany zostanie odcinek Al. Wojska Polskiego między ulicami Traugutta i Dąbrowskiego. Każdy kierowca wie, że wspomniana droga na tym fragmencie nie jest w najlepszym stanie. Koleiny i pęknięcia sprawiają, że jazda jedna z głównych dróg Piastowa nie należy do najprzyjemniejszych.

Ta sytuacja zmieni się po remoncie. Który zakłada wymianę nawierzchni na wspomnianym odcinku drogi oraz remont pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej znajdującej się przy krzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Skorupki. 

Piastowski magistrat planował wydać na remont drogi 430 tys. zł. Jednak jedyna złożona w przetargu oferta opiewała na prawie 740 tys. zł. Władze Piastowa dołożyły brakującą kwotę i podpisały umowę z wykonawcą. 

Co ciekawe remont ma zostać wykonany w ekspresowym tempie. Przebudowa ma się zakończyć do 31 sierpnia tego roku.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Tubylec

I kolejny przykład na to że trzeba zrobić definitywny koniec z obecnymi władzami miasta. Marnotrawstwo I jeszcze raz marnotrawstwo to praktyka naszej władzy. Coś zrobić wtedy wpada do głowy inny pomysł i burzymy to cośmy zrobili. Tak wyglądają inwestycje w naszym mieście !

Gość1

Przecież na Sułkowskiego są chodniki

Gość gościa

Na Sułkowskiego nawet chodnika nie ma. Dziury błoto kałuże kurz połamane płyty wystające pręty

Gość

Jeżeli nikt nie zamknął Kubickiego za jego lawinę przekrętów to nic nie zrobią obecnemu panującemu

Majka

Alik może zrobić jakiś proteścik to Urzędnicy miejscy wprowadzą do planu ulicę Mochnackiego. Ta ulica to jakaś porażka, na której urzędnicy testowali destrukt później łatanie dziur i co, i jest jeszcze gorzej. Nie da się przejechać. Kolejna osoba na tych wybojach złapał dziurę w oponie. Najwyższy czas zacząć przesyłać rachunki do urzędasów wraz ze zdjęciami.

Czas_na_CBA

A może czas powiadomić odpowiednie organy niech prześwietlą inwestycje w Piastowie te i inne jak np w sprawie zasiedlania nowo budowanych bloków komunalnych które miały być dla najuboższych jak zarzekał się Burmistrz na antenie tvp3 https://warszawa.tvp.pl/29901923/rozpoczeto-budowe-mieszkan-dla-najbiedniejszych teraz okazuje się że maja być to lokale na zamianę dla tych co dobrze zarabiają Rejestr osób na zamianę lokali to fikcja część osób zgłoszonych we wniosku w ogóle nie zamieszkuje pod wskazanym adresem przykład na pozycji 20 figuruje niedawno wpisany wnioskodawca Pan X który podał we wniosku na zamianę lokalu trzy osoby gdzie w rzeczywistości zamieszkują dwie .Jak powszechnie wiadomo liczy się liczba osób zamieszkałych a nie zameldowanych Zgłoszony fakt fałszerstwa nie wzruszył Urzędników Pani Y z wydziału Utrzymana Miasta mimo obowiązku wezwania takiej osoby w celu zweryfikowania pod odpowiedzialnością karną danych złożonych we wniosku o zamianę lokalu odmówiła interwencji w tej sprawie czyżby wiedziała o tym i to tolerowała a może ma jakiś interes w tym Dla szarego kowalskiego takie zachowanie ma tylko jedno nazewnictwo a Burmistrz milczy może inne służby pozwolą rozwiązać mu ten problem.„Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Piastowa w latach 2018 – 2022” w rozdziale IV punkcie punkcie 10 ustala normy zaludnienia lokali w zasobach Gminnych i tak powierzchnia użytkowa dla 1 osoby do 35 m2,2 osób do 40 m2, 3 osób do 45 m2 itd W nowo wybudowanych blokach najmniejsze lokale będą miały ponad 40 metrów co dyskwalifikuje dwie osoby do zamiany na taki lokal dlatego Pan X z pozycji 20 zgłosił do zamiany lokalu oprócz żony syna który od ponad roku z nim nie mieszka mało tego posiada własne mieszkanie (finansowane z tego samego źródła co nowo budowane bloki komunalne MDM) Nawet jeśli nie był by właścicielem własnego M to stać go na wynajęcie czyli nie jest w trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowe Oto jak działa machina jaką jest NP

Gośćalik

Zapraszam włodarzy miasta na ul. Mochnackiego to zrozumiecie co tzn. dziury, wyboje.

Wilku

Aro, uspokoj sie, Wojska Polskiego w Pruszkowie to droga wojewodzka i to wojewodztwo placilo za remont a nie miasto czy powiat.

Gość

Aro, nie pij juz

Gość

ciekawie jak i którędy pokierują samochody i komunikację miejską.

Aro

czytam sobie i mówie, kuzwa przecie niedawno al.wojska Polskiego było robione a już znowu trza robić??? A potem widze że chodzi o Piastów, pytam się, gdzie ja ku.wa mieszkam!!! w Pruszkowie czy w Piastowie.... aaa zapomniało mi się żę Pruszków jest frajerem okolic, dobrze dla innych gorzej dla siebie...……...

Gość

Przy okazji wyciąć drzewa!

Kaczorek

Nie da siè bo spadochroniarz kobyłki już się spakował bo cały zarząd powiatu nie istnieje na ha ha . Brak absorutorium wstyd.

Pio

Chcemy skrętu w lewo w Skorupki