°


archiwum

Ankieta: Strefy Płatnego Parkowania

Powiat Pruszkowski wraz z Fundacją UPstarter zaprasza do wypełniania ankiet dotyczących planu wprowadzenia na terenie Miasta Pruszków Strefy Płatnego Parkowania.

W związku z planami Urzędu Miasta Pruszków dotyczącymi uruchomienia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Pruszkowie władze Starostwa Powiatowego chcą poznać opinię mieszkańców na ten temat. Strefa częściowo miałaby znajdować się przy ulicach zarządzanych przez Starostwo Powiatowe dlatego w jego ocenie niezbędne jest zapytanie o zdanie na ten temat samych mieszkańców. 

Dopiero po zapoznaniu się z opinią mieszkańców władze Starostwa Powiatowego podejmą decyzję w tej sprawie.

Zapraszamy do wypełniania ankiety na temat Stref Płatnego Parkowania w Pruszkowie!


REDAKCJA
kontak@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćolo

Jak biedote nie stac na parking to autobus polecam. Kij w oko bidokom!

Paw

Oczywiście, że płatne parkowanie poprawi sytuację, wiem z doświadczenia. Ludzie się zastanowią czy wolą zaoszczędzić 5min, czy 5zł.

mysliciel

oczywiscie ze ankieta była bez sensu.. ale chyba za głupoli mają mieszkańców ... i UM czy Starosta ma to gdzieś bo chodzi jak zwykle o kase

Gość

zamiast budować czarna maszkarę koło znicza, należało się zastanowić nad nową lokalizacją urzędu miasta. Przenosząc ja w inne miejsce i zapewnienie porządnego parkingu dla interesantów pozbylibyśmy się kłopotu z zaparkowaniem na Kraszewskiego. nie ma sensu na siłę utrzymywać tego przybytku w takiej lokalizacji. ale oczywiście NIEDASIĘ. bo po co, postawmy parkometry to jeszcze coś na tym zarobimy. ludzie i tak przyjadą a straż miejska będzie miała blisko na kontrole.

Gość13

Problem z parkowaniem jest ale płatne strefy parkowania tego nie rozwiążą. Skoro włodarze nie są zainteresowani usunięciem wraków aut z zatoczek przy ulicy,to z rozładowaniem parkowania sobie nie poradzą. A wziąć kasę jest najprościej. To urok tego miasta,że przy starym budownictwie nie robili parkingu a teraz każdy mieszkaniec ma przynajmniej jeden samochód. Tam, gdzie mógłby być parking to blok się wciska. Komunikacja miejska na 2 trasach jeździ-do PKP iWKD no i coś jeszcze z Gąsina kursuje. Więcej lini może mieszkańców zachęci.

Gość

Tak, jestem za. Może wtedy będzie można zaparkować jak trzeba coś załatwić

Gość

no nie ... jeszcze jeden podatek a następny za chodzenie i oddychanie . Proszę decydentów o uporządkowanie i przegląd w całym mieście miejsc do parkowania . A jest ich sporo tylko checi i pomysłu brak .

Wernon

Moim zdaniem zamiast parkometrów powinna być wzmożoną kontrola prawidłowego parkowania w Pruszkowie, bo to staje się " wolną amerykankom" od klasycznego przysłanianie przejść dla pieszych po blokowanie pasów ruchu " bo ja tylko na sekundę" , albo głęboko na chodniku, bo paru kroków się kierowcy przejść nie chce, musi mieć pod nosem. I surowe, bez litości tłumaczeń kary. Myślę, że ta metoda da zarobić miastu, a z czasem, kto wie, może nabierze Pruszków mitu kulturalnej jazdy po mieście. Zaś parkometry to zbyt delikatną sprawa. Pruszków się rozwija i otwiera dla inwestorów ( bo w dużych miastach zadrogo) taki rygor, co krok opłaty mógłby zniechęcić.

Gość

Ankieta tendencyjna, widać, że chęć wdrożenia stref płatnego parkowania przewyższa zdrowy rozsądek. Jak płatne strefy parkowania mają rozwiązać problem, jak miejsc parkingowych w Pruszkowie jest jak na lekarstwo. Ludzie gdzieś muszą zostawić samochód. Jak będą płatne strefy, to zacznie się zastawianie jeden drugiego w miejscach bezpłatnych, albo zajmowanie miejsc parkingowych na okolicznych osiedlach. Pomijam już że komuś kto przygotował ankietę brak rozumu, jak można zadać kolejne pytanie o stawki jak wcześniej zaznaczyło się, że nie akceptuje się pomysłu. Niech zbudują więcej bezpłatnych parkingów, zamiast kolejnych bloków, to problem sam się rozwiążę

socjolog

Ankieta zrobiona jest tak aby wykazać potrzebę strefy platnej. Wymuszanie odpowiedzi o ceny itd przy braku akceptacji platnego parkowania jest karygodnym błędem w konstrukcji ankiety. Już widzę wyniki w których ogłoszą że przecież wszyscy wskazali ceny, więc akceptują strefę. Wstyd. Ale czego się spodziewać...

Gość

Pewnie po to żeby zebrać jak najwięcej danych. Prosta sprawa im więcej pytań teraz tym mniej w przyszłości. Jak już robią badanie to niech dowiedzą się jak najwięcej.

Gość

bez sensu ta ankieta - jeżeli zaznaczam, że strefa nie rozwiąże problemu to dlaczego mam odpowiadać na pytania typu ile powinna kosztować godzina?