19° Sobota
22 Września


Arkadiusz Kosiński Facebook

Autobus dla uczniów na czas remontu 447

Od 5 września uczniowie z Brwinowa będą mogli korzystać z autobusu szkolnego, który dowiezie ich do Metra Marymont w Warszawie. Przejazd będzie bezpłatny.

Gmina Brwinów zdecydowała się na taki krok w związku z modernizacją linii podmiejskiej 447. –  To próba naprawiania błędów Kolei Mazowieckich dotyczących tras autobusów zastępczej komunikacji autobusowej na czas modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki, która w niedzielę 3 września zostanie zamknięta prawie na rok – podkreśla Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Żałuję, że Koleje Mazowieckie nie uwzględniły moich próśb, wniosków i postulatów dotyczących skierowania autobusów linii ZB relacji Brwinów – Warszawa Zachodnia na najdogodniejszą trasą przez Mosznę i Domaniew i dalej autostradą A2 i drogą ekspresową S8 do Dworca Warszawa Zachodnia. W efekcie, zamiast skierować autobusy ZB na najlepszą i najszybszą trasę (którą codziennie wybiera tysiące mieszkańców Brwinowa, Podkowy Leśnej i Milanówka) puszczono je trasą z pętli przy sklepie TopMarket – Rynek – rondo – Pszczelińska – Otrębusy – Kanie – Pruszków Al. Wojska Polskiego –  Al. Jerozolimskie – Dworzec Zachodni, tj. na trasę, na której autobusy w godzinach szczytu trafią na co najmniej kilka korków – dodaje.

Zdaniem włodarza Brwinowa Koleje Mazowieckie popełniły błąd, który najboleśniej odczują pasażerowie. W godzinach porannych uczniowie muszą dotrzeć do szkoły, a może zdarzyć się tak, że utkną w korkach... – Ratując sytuację, czego przecież w normalnych warunkach nie powinniśmy robić, poprosiłem radnych o przesunięcie środków w budżecie naszej gminy w wysokości 259 tys. zł. Od wtorku 5 września uruchamiamy po dwa poranne autobusy szkolne do Metra Marymont. 
Stamtąd młodzież dojedzie metrem przecinającym całą Warszawę: do stacji Metro Centrum podróż trwa 11 minut, a przejazd cała linią metra do Kabat trwa tylko 31 minut – wyjaśnia Kosiński.

Z porannych kursów będą mogli korzystać uczniowie i studenci studiów dziennych do 26 roku życia, którzy posiadają Brwinowską Kartę Mieszkańca. Rozkłady jeszcze nie są znane, ale magistrat zapewnia, że niebawem będą dostępne. Co istotne, przejazd porannymi autobusami szkolnymi będzie bezpłatny.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

abc

"Włodarz" Brwinowa niech nie zawraca gitary, bo ludzie nie jeżdżą tylko na Marymont, ale przede wszystkim do Pruszkowa, czyli do powiatu, gdzie mają Urząd Skarbowy, ZUS, czy miejsca pracy. Przeciętnego mieszkańca Brwinowa jeżdżącego pociągami, A2 nie interesuje zupełnie, więc dobrze się stało, że Kosiński ruszył głową i doprowadza do uruchomienia dodatkowej linii do newralgicznego punktu w Warszawie, zamiast bezsensownie użerać się z urzędnikami. I tak na przyszłość należy robić. "Umiesz liczyć - licz na siebie" - prawda panie Kosiński?

BUSOMAT PL

Prawidłowo. Autobus to najlepszy srodek transportu

Gość

wer: no ale dwa autobusy rano to nie jest żadna alternatywa, prosze cie...

wer

szkoda, że w Pruszkowie nie pomyślą o takich rzeczach :( wukadka też może w końcu zawieść i nie będzie żadnej alternatywy, jak będziemy się spieszyć np. na egzamin. brawo Brwinów!

mieszkaniec

Pruszków się dokłada do biletów ZTM, niech Kosiński też się dołoży. Ten autobus powinien być bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Ciekawe jak Kosiński, na podstawie legitymacji studenckiej, ustali formę studiów. Zdaje się legitymacji nikt nawet w ratuszu na oczy nie widział:P.

brwinowianin

Na wyremontowanej ul. Pszczelińskiej nie wycięto starego drzewostanu! To przecież wiadomym jest, że tylko kwestią czasu jest aż drzewa zaczną wysadzać asfalt i chodniki niszcząc nawierzchnię! Wnioskuję że to "mądrzy" ekolodzy zawetowali wycięcie tych drzew ? Ale jest na to rada...powinno się wywiercić wiertarką dziurę w drzewie i wpuścić do środka roztwór solny, wówczas drzewa zaczną schnąć i nie będą niszczyć nowej drogi ! Chyba ważniejszą kwestią jest nasza wspólna korzyść niż jakieś stare drzewa! A poza tym ...gdyby wycięto te stare grube drzewa i posadzono młode od razu przestrzeń stała by się bezpieczniejsza dla pieszych, większa optycznie, ładniejsza wizualnie . Kto z was podejmie się tego zadania?

Gość

@wpr'ek Dwa autobusy. no niebywale to poprawi komfort mieszkańców Brwinowa... Bo przecież wszystkie dzieci i studenci to już od 7 rano muszą być w Warszawie ;).

Gość

Rozklady linii zastepczych sa juz dostepne na stronie ZTM w czytelniejszej formie niz te osiedlowe kserowki opublikowane przez miasto/przewoznika.

wpr'ek

Brawo. W końcu Ktoś działa a nie tylko gada i mówi że "się nie da". Brawo!