17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
wpr24

Autobus wpadł do rowu

​W czwartek wieczorem w Parzniewie autobus PKS Grodzisk Mazowiecki wjechał do rowu. Pojazd został wyciągnięty dopiero po trzech godzinach.

​– Wczoraj około godziny 20.30 autobus grodziskiego PKS-u wpadł do rowu na drodze powiatowej w Parzniewie na ulicy 36 P.P Legii Akademickiej, która jest ciągle zasypana śniegiem. Pługosolarki dawno tam nikt nie widział – informuje jeden z czytelników. – Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. Pojazd dopiero po około trzech godzinach został wyciągnięty podnośnikiem co widoczne jest na zdjęciach – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


DominikPietraszek
dominik.pietraszek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Michael

Fotki wyglądają jak te papierowe z lat 80'. A autobus, to zapewne słynny Autosan. Nie wiem czemu co niektórzy tu się jątrzą, że wpadł do rowu. Jest zima, jest ślisko i samochody wpadają czasami do rowów. Również i mercedesy. Wpadł, to go wyciągnęli i jeździ dalej. I jaki jest jeszcze problem???

obserwatorka

Nie rozumiem was, każdy gołym okiem widzi jaka sytuacja w PkSach na terenie kraju. Mało pasażerów,większość jeździ samochodem. To skąd mają być pieniądze na nowy tabor? Lepiej jeździć nowym autobusem czy utrzymać miejsca pracy?

ole

Myślałem, że te złomy już dawno wycofali z użytku.. a one w naszym powiecie kursują ;/

gość

To nie podziękowania dla Zarządu Dróg tylko do starościny ... tak pięknie odśnieża powiat ;D

pruszkowiak

@IIm tyle że ja np. nie narzekam na tłok w WKD, SKM czy KM w godzinach szczytu. Załamuje mnie natomiast że jedyna alternatywa dojazdu do W-wy dla kolejki czyli autobus jest kompletnie olany przez władze. Bo wytłumacz mi gdzie jest logika w wysyłaniu do Warszawy autobusu, który może pomieścić 15 osób? Takie "pojemnościowce" co można sobie puszczać po Pruszkowie albo do pobliskich miasteczek / wsi a nie do stolicy, gdzie ludzie często np. jadą na zakupy. Jak się załadować w Reducie albo TESCO z kilkoma torbami? Ale widocznie władzom wisi czy ludzie mają jako takie warunki podróżowania...

llm

@pruszkowiak - to o czym piszesz to jedno i masz rację - tabor w pks jest raczej muzealny i reanimowany mistrzostwem, fantazją i improwizacja. Narzekanie na to, że ciasno w busie, kiedy opcją jest grzęznięcie w śniegu po pas jest raczej nie na miejscu. Szczególnie jak ktoś dwa miesiące temu latał jeszcze za stodołę, a w mieście ucieka jak aeroplan zobaczy.

Konieczny

Ciekawe jak on to zrobił że pociągneło go do rowu na prostym odcinku drogi? A może to był DRIFTobus ? Po drugie - nie taki on stary straszliwie jeszcze...

pruszkowiak

@IIm pewnie troszkę czasu zajęło Ci wymyślenie tej przekomicznej opowiastki? Bardzo wesoła doprawdy... Ja jestem panisko bo domagam się normalnych warunków podróżowania środkiem lokomocji za który płace ja i miasto które ja również "sponsoruję" podatkami. Ok... Nie wymagam ciepłej kawy w zimę albo letnich napojów w sierpniu ale chciałbym przynajmniej mieć pewność że z punktu A do punktu B dojadę bez wbitego żelastwa w d... Oczywiście można na piechotkę z Pruszkowa do Warszawy podróżować, tylko teraz pytanie po kiego grzyba MIASTO PRUSZKÓW dopłaca do komunikacji miejskiej spod znaku PKS Grodzisk skoro ta firma uważa pasażerów za bydło? Jakoś do Janek np. można pojechać w normalnych warunkach? Jakoś kolejki nowe mogą się pojawiać? A PKS Grodzisk co rok ma tylko bardziej rozpadające się złomy które tylko czekać aż spowodują jakąś tragedię na drodze.

llm

@pruszkowiak - jak było ci ciasno to trzeba było wysiąść. W końcu spacer przez śniegi to dla ciebie nic nowego - zanim kilka tygodni temu przyjechałeś do miasta to do przystanku pekaesu w Wólce Wygonowskiej musiałeś przebijać się przez pole Skrockiej - o ile błota nie było, potem kilometr miedzą, skok przez dwa rowy melioracyjne i jeszcze tylko 2 kilometry lasem i prawie byłeś na przystanku. Teraz panisko narzeka, że mu ciasno w busiku. Nikt nikogo do jazdy nie zmusza - zawsze piechotą zdrowiej.

pruszkowiak

Odśnieżenie dróg to jedna sprawa ale faktycznie stan autobusów spod znaku PKS Grodzisk woła o pomstę do nieba. Kto zezwala na wypuszczanie takich złomów na drogę? Zapadające się fotele, odstające tu i ówdzie metalowe listwy, brud i syf to taka krótka charakterystyka taboru PKS-u. Miałem "przyjemność" niedawno w sobotę podróżować do Warszawy (stolicy kraju!!!) jakim mini busikiem, który raczej przypominał mini dostawczaka na 15 osób bodaj, gdzie nie szło nawet w miarę wygodnie usiąść. A co by się stało jakby zechciało nagle jechać w weekend do stolicy 30 osób? Ktoś by ich upychał jak w tokijskim metrze?

haha

to jest autobus? może wyjechał świeżo z muzeum w Otrębusach :)?

Stefan

Widać na zdjęciu jak "wspanaile" utrzymana jest droga... Gratulacje dla Zarządu Dróg!