°


ztm.waw.pl

Będą nowe biletomaty w SKM

Choć na razie pasażerowie z naszego regionu na pociągi SKM mogą jedynie spoglądać tęsknym wzrokiem, to po wakacjach sytuacja wróci do normy (mamy nadzieję). Do tego czasu w składach pojawią się też nowoczesne biletomaty z nowymi funkcjami.

Urządzenia zostaną wymienione w wakacje. Dotychczasowe biletomaty czeka emerytura. – Nowe biletomaty zastąpią wysłużone urządzenia jeżdżące w pociągach SKM od ośmiu lat. Nowe urządzenia będą dostosowane do standardów obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Oprócz kupna biletu, pasażerowie będą mogli doładować w nich Warszawską Kartę Miejską, przedłużyć ważność e-hologramu czy zakodować bilet kupiony przez internet – wyjaśnia Kamil Migała, rzecznik prasowy SKM.

W nowych automatach nie będzie możliwości płacenia gotówką. – Wszystkie transakcje będą dokonywane za pomocą kart płatniczych, zbliżeniowo lub po włożeniu karty do terminala. Wydawane bilety 20-minutowe i jednorazowe przesiadkowe będą od razu skasowane, dlatego nie należy kupować ich „na zapas” – zaznacza Migała.
 
W zależności od typu pociągu, w danym składzie zostaną zamontowane dwa lub trzy biletomaty. Łącznie pojawi się 78 nowych urządzeń.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

>brak możliwości płacenia gotówką Do śmieci taki badziew z biletami leci

Gość

A i tak każdy burak będzie kasował 20 minutowy dopiero w Piastowie żeby do Śródmieścia dojechać.

Gość

Brak możliwości płacenia gotówką czyli jawna dyskryminacja starszych osób. Że nie ma instytucji która by z tym walczyła. Automat sprzedaje bilety już skasowane - zaoszczędzą na papierze i tuszu a kierowcy te nieskasowane już nie sprzedają. Gorzej gdy pasażer zakupi bilet już skasowany a pojazd odjedzie z opóźnieniem (czyli kupi następny). Cwane one są bardzo.

Gość

Jakie Trójmiasto . Chyba autor się pomylił

Gość

A komentarze to jutro wstawicie, czy też w ogóle nie ?

Jak jechać

To xuje, tylko karta, ja nie mam karty.

Gość

Nie będzie możliwości płacenia gotówką to tak jakby w ogóle nie było biletomatów. Kto wpadł na tak chore rozwiązanie?

Gość

A na WKD niedasie !!!

Gość

za rok zapewne wróci skm, jak dobrze pójdzie