°


pixabay.com

Będą nowe ścieżki rowerowe w Pruszkowie

Dobra informacja dla rowerzystów z Pruszkowa. Miasto szykuje się do budowy nowych ścieżek dla jednośladów. Ogłoszono właśnie przetarg na ich wykonanie.

Pruszkowski urząd szuka firmy, która wybuduje cztery nowe trasy rowerowe. Pierwsza z nich ma pojawić się na odcinku ul. Waryńskiego-Mostowa (Waryńskiego od skrzyżowania z ul. Promyka do skrzyżowania z Elektryczną, ulica Batalionów Chłopskich od skrzyżowania z Elektryczną do skrzyżowania z ul. Kurca; Elektryczna od skrzyżowania z ulicami Waryńskiego i Batalionów Chłopskich do projektowanej przeprawy nad rzeką Utratą; Mostowa od skrzyżowania z ul. Poznańską do skrzyżowania z ul. Długą. W sumie ponad 1400 m.).

Druga z budowanych ścieżek ma przebiegać przez teren MLP. – Przedmiotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej przebiegającej od ul. 3-go Maja, przez teren Millenium Logistic Park Pruszków I do ul. Warszawskiej o łącznej długości około 1410 m. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ul. Konrada Kurca, następnie trasa prowadzona jest przez obszar MLP Pruszków I wzdłuż granicy z terenem PKP do granicy miasta na ul. Warszawskiej, gdzie zostanie połączona z opracowaniem zewnętrznym, trasą rowerową budowaną na zlecenie gminy Piastów – czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Trzeci odcinek pojawi się w ciągu ulic: Armii Krajowej-Kraszewskiego-Kopernika. – Przedmotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej przebiegającej Al. Armii Krajowej oraz ulicą Andrzeja, Ewy, Kraszewskiego, Lipową i Kopernika o łącznej długości 1484 m. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z ul. Ireny, gdzie zostanie połączona z istniejącym ciagiem pieszo-rowerowym oraz projektowaną ścieżką rowerową w gminie Michałowice. Następnie trasa poprowadzona jest w ciągu Al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Andrzeja, wzdłuż której prowadzona jest projektowana trasa rowerowa. W dalszym przebiegu trasa projektowana jest w pasie drogowym ulic Andrzeja, Ewy oraz Kraszewskiego, z wyłączeniem przejścia kolejowego na linii WKD. W ramach realizacji tego odcinka trasa rowerowa zostanie wykonana w ciągu ulicy Lipowej na odcinku od skrzyżowania z Al. Armii Krajowej, gdzie zostanie połączona z istniejącą ścieżką rowerową, do skrzyżowania z ul. Kopernika. Ruch rowerowy zostanie wprowadzony w jezdnię ulicy Kopernika, wykorzystując istniejący ruch uspokojony. Przebieg trasy rowerowej kończy się podłączeniem do istniejącej ścieżki rowerowej w pasie drogowym ulicy Bolesława Prusa. Całkowita długość budowanej trasy rowerowej wynosi około 1484 m – informują pruszkowscy urzędnicy.

Ostatnia z tras przebiegnie od ul. Działkowej do Al. Wojska Polskiego. – Inwestycja ma swój początek na ulicy Działkowej, przy zjeździe na parking, gdzie zostanie połączona z projektowanym ciągiem pieszo-rowerowym. Trasa poprowadzona jest wzdłuż ul. Działkowej do Al. Wojska Polskiego (droga wojewódzka nr 719), a następnie wzdłuż al. Wojska Polskiego do ul. Powstańców, gdzie zostanie połączona z istniejącą trasą rowerową. Całkowita długość budowanej trasy wynosi okoł 1085 m. – zapisano w dokumentach przetargowych.

Na oferty od firm zainteresowanych budową tych tras urząd miasta w Pruszkowie czeka do 12 marca. Jeśli uda się pomyślnie zakończyć postępowanie i wyłonić zwycięski podmiot, prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się najpóźniej 30 września.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Galileusz

"Ruch rowerowy zostanie wprowadzony w jezdnię ulicy Kopernika, wykorzystując istniejący ruch uspokojony" Pytam się gdzie? W miejsce parkujących wzdłuż jezdni samochodów? Tam z ledwością mijają się dwa auta. Dorzućmy ścieżkę i dopiero będzie zabawa.

Aroc

Sciezka rowerowa przez MLP (d.Durchgangslager) będzie chyba tylko dla pracowników MLP , bo przecież jest to teren zamknięty dostępny dla osób z przepustkami. Normalny człowiek nie pojedzie, więc dlaczego miasto Pruszków finansuje prywatne ścieżki rowerowe? Mało zarabia MLP na halach, żeby zbudować za swoje dla swoich pracowników? Nalezy wyjaśnić, czy ścieżka przez MLP będzie ogólnodostępna i czy tylko dla swoich.

Gość

Należałoby połączyć stacje roweru miejskiego drogami dla rowerów? Wtedy stworzono by system alternatywnej komunikacji, a tak to wygląda bez ładu i składu. Tu nie dokończono, tam znikąd donikąd, w innym miejscu trzeba skakać z lewa ma prawo i odwrotnie. Różne nawierzchnie i radosna twórczość w oznakowaniu. Zaplanujcie taką komunikację dla samochodziarzy a protestom nie byłoby końca.

Motomysza

Zróbcie najpierw parkingi a potem ścieżki. Wystarczy się przejść po mieście żeby zobaczyć czego jeździ więcej i jakie potrzeby są większe.

Gość kosc

W UL.Kościuszki proszę zrobić ścieżki rowerowe. Jak? Samochody parkują równolegle do krawężnika, linia namalowana białą farbą rozdzielająca ruch pieszy od samochodów. Tanio i szybko. Jeśli NIE TO będzie protest rowerowy, jazda na rowerach po ulicy Kościuszki. 100-200 rowerów starczy.

Iza

Sciezki w Karpaczu sa super. Pruszkow to porazka!

Gienek

Dzialkowa to porazka. Dobrze ze miasto ja olewa! Super

Gość

KIEDY MIASTO ZAJMIE SIĘ REMONTEM PARKINGU WZDŁÓŻ UL. DZIAŁKOWEJ ???

janiezbedny

A to będą budować ścieżki rowerowe czy chodniki z możliwością poruszania się rowerem. Bo chodników u nas jest sporo, wystarczy zmienić przepisy, żeby można było poruszać się rowerem po chodniku skoro i tak rowerzyści jeżdżą po chodnikach, piesi chodzą po ścieżkach dla rowerów, samochody parkują i tu i tu, a straż miejska oczywiście niczego nie widzi. Oni muszą dostać zgłoszenie, bo sami z siebie nie potrafią podjąć interwencji.

Danusia

Błagam tylko nie kostka i krawężniki w poprzek jak na Ireny. Mimo wszystko cieszy mnie że miasto stara się.

Alzheimer won

Szaleństwo przedwyborcze czas zacząć!!! Dla mnie i tak obecna władza za zaniedbania ostatnich lat, krótkowzroczność, bagatelizowanie potrzeby zielonej infrastruktury, a jeśli już dojdzie do inwestycji to robienie jej na przysłowiowy odp...dol WIELKI MINUS ---------------------------------------------------------------------------------

Gość

Ścieżki wybuduje oczywiście STRABAG z użyciem kostki z firmy szwagra

Zobaczymy

Tylko asfaltowe żadnego badziewia!

Daniel

Pytanie trochę powiązane z tematem artykułu - czy jest szansa na przemalowanie dotychczasowych dróg rowerowych na właściwe kolory? Chodzi o to, że normalnie chodniki są szare, ale w miejscu, gdzie wybudowano drogę rowerową, nagle chodnik jest czerwony, a droga szara. Czyli pieszy idzie raz po szarym (większość chodników), a raz po czerwonym (te chodniki, w pobliżu których są drogi rowerowe). Jest to strasznie nieintuicyjne. Trzeba na prawdę dość uważnie wypatrywać znaków pionowych żeby się połapać, a osoby starsze raczej nie mają szans zorientować się, którędy powinny iść. W dodatku kolorystyka jest dokładnie odwrotna, niż np. w Warszawie i chyba w większości miast w Polsce.

Adas

Samochody na wypad na zlom. A sciezki rowerowe do Kampinosu trza budowac!

Michał

Pozytywny aspekt zbliżających się wyborów samorządowych ;)

Jac

Mam tylko jedną prośbę do urzędników: Dopilnujcie, żeby ścieżka przebiegała po jednej stronie ulicy, a nie jak to często bywa w Pruszkowie, 200m po jednej stronie, potem zejście z roweru, przez pasy na drugą stronę, następnie 300m jazdy i znów przeprawa na drugą stronę. Wtedy ścieżka rowerowa traci sens.

Gość

Ścieżka rowerowa na Kraszewskiego to jest chory pomysł. Gdzie oni ją wcisną? Jeśli mają robić tak jak na Kubisia to niech nie robią jej wcale. W ogóle ścieżki w Pruszkowie to jest słaby pomysł. Najbardziej przydałby się wzdłuż Wojska Polskiego.

Ada

Sciezka rowerowa do Kampinosu bylaby super! Puszcza to dla rowerow Raj !

dajan55

Przydadzą się - samochody będą miały gdzie parkować