29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Archiwum

Będą odholowywać wraki

Straż Miejska w Pruszkowie ogłosiła przetarg na usuwanie pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane. Czy dzięki temu miasto zostanie „wyczyszczone” z wraków zalegających na ulicach?

Pojazdów nieużywanych od wielu miesięcy, a nawet lat można znaleźć na terenie Pruszkowa dość sporo. To temat, który poruszany jest nie od dziś. Wielokrotnie w przeszłości pisaliśmy o autach, które zajmują miejsca parkingowe i tylko niszczeją. W dodatku nie są najlepszą wizytówką dla miast. Jednak nadchodzą zmiany. Straż miejska poszukuje wykonawcę, który będzie odholowywał wraki.

 

– Jesteśmy na etapie procedur związanych z wyłonieniem zespołu holującego. Aktualnie prowadzimy wiele postępowań m.in. w sprawie ustalenia właścicieli opuszczonych pojazdów. Ostatecznym elementem jaki nam pozostaje jest holowanie z art. 50a ust. Prawa o Ruchu Drogowym na parking dozorowany – mówi Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie.

 

Jak będzie funkcjonował ten system? Wrak trafi na strzeżony parking, a właściciel zostanie o tym powiadomiony. Straż miejska również powiadomi o tym fakcie miejscową komendę policji. Jak się dowiadujemy od komendanta pruszkowskiej straży miejskiej, jeśli pojazd nie zostanie odebrany w ciągu 6 miesięcy, to zgodnie z literą prawa jego właścicielem zostanie gmina. Oczywiście pojazdy będą odholowywane na koszt ich właścicieli.

 

Pojazdy nie będą odholowywane wybiórczo, tylko wcześniej trzeba będzie przeprowadzić postępowanie, w każdym przypadku. – Najważniejsze jest to, że będziemy mogli odholowywać pojazdy, które rzeczywiście zagrażają bezpieczeństwu lub też zgodnie z przepisami prawa mogą być odholowane, czyli nie będzie to jakikolwiek stojący samochód. Wcześniej musi zostać przeprowadzona cała procedura, którą poprowadzi straż miejska. Dziś mamy na terenie miasta ok. 80 zgłoszeń tego rodzaju, w ramach których toczą się postępowania – wyjaśnia Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

 

Miasto przygotowało już parking do odholowywania wraków. Znajduje się on przy ul. Przejazdowej 2. Jak usłyszeliśmy w urzędzie, szczegóły w tej sprawie poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 45

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

No nareszcie!

GJarek

Zgłoś to do SM lub ochrony środowiska i zapytaj, być może będą mogli Ci pomóc. Niemniej jednak priorytetem będzie oczyszczenie przestrzeni publicznej. Obowiązek złomowania leży po stronie właściciela pojazdu a nie posesji. Jeżeli uda się go ustalić, to powinien się tym zająć, ale w życiu różnie bywa. Właściciel może nie żyć lub nie posiadać wystarczających środków i wtedy Miasto może pomóc. W innym wypadku istnieje wiele narzędzi dyscyplinujących. W swojej karierze spotykałem się już z przypadkami, gdy na podstawie art. 48 ustawy o recyklingu pojazdów nakładany były wysokie grzywny.

Gość

Gjarek to z prywatnych posesji też będą odholowywac auta uznane za wraki?

Gość

Sipiera zalatwil sprawe, a powinien Kurzela z Landowskim dawno, to zalatwic zamiast na facebooku siedziec kazdego dnia

Gość

Na warzywnej też jakieś wehikuł stoi

Niedasie

Odholowanie? Niedasie

Maria Kozak

Nie wiecie gdzie można zgłaszać zalegajace na ulicach wraki?

Gość

Landowski i Kurzela do pracy a nie na forum siedzicie

GJarek

Przetarg na holowanie wraków bez tablic wygrała firma, której reklamą jest wrak ciężarówki bez tablic przy rondzie na Żbikowie. Ciekawe kto go odholuje i gdzie. Brawo włodarze Miasta, brawo! A może nikt nie odholuje i postawi ich tam jeszcze więcej i będziemy mieli kolejne muzeum figur stalowych. Poniżej źródło: Straż Miejska w Pruszkowie reprezentowana przez: Komendanta Straży Miejskiej ogłasza zakończenie postępowania z dnia 19 lipca 2018r. o zamówienie publiczne o wartości nieprzekraczającej równowartości 30.000 euro którego przedmiotem było: "usunięcie pojazdu w trybie art. 50a Ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenia M.S.W.iA. z dn. 22.06.2011r. w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane" W wyniku przeprowadzonego postępowania, wybrano ofertę Wykonawcy: ELEKTRO Spółka z o.o. 05 - 800 Pruszków, ul. Pańska 6

Czołgista

Na parkingu "Przy Czołgu" na Niepodległości są w tym momencie co najmniej dwie takie piękności. Carisma i Cienias. Oby szybko je odholowano.

Gość

Ludzie, ogarnijcie się, przecież wszystkich wraków z Pruszkowa NIEDASIĘ wyprowadzić! Jak 20 lat się nie dało, to i teraz NIEDASIĘ ;-))))

Gość

w piastowie trzeba zrobić porządki np; przy SP4 ul. dąbrowskiego, al. tysiąc lecia apteka

Gość

Z tym Konradem i Lawetą to zwykła ustawka albo sie umówił ze Starzyńskim abo miał przeciek od kolegów strażników że się przygotowują do usuwania wraków . Teraz i jeden i drugi ma sukces. A takie sprawy we wszystkich urzędach trwają kilka miesięcy :Przygotowanie dozorowanego placu do przetrzymywania pojazdów ,ogrodzenie , monitoring a przede wszystkim finansowanie to trwa kilka miesięcy a nie 3 tygodnie

Gość

Zamiast robić przedwyborczy cyrk przykładny obywatel powinien podejść do takiego auta, odczytać nr VIN i zgłosić odpowiednim służbom że na drodze publicznej/parkingu stoi auto bez ważnego OC. Po namierzeniu pojazdu służby naliczają opłaty zgodnie z obowiązującymi przepisami i pobierają należne opłaty wpłacane przez właścicieli lub ściągane przez komornika z poborów itp. Po jednorazowej akcji właściciel sam zajmuje się swoim autem. Ale taka obywatelska postawa jest chyba mało medialna.

CoZaBrednie

Fiat z Kościuszki zniknąl bo sprawa była w toku na długo przed całym zamieszaniem a nie "magicznie" po opublikowaniu materiału przez KŚ. Pismo złożone do urzędu jest conajmniej nieprecyzyjne. Z auta na Ołówkowej nic nie wycieka i ma tablice rejestracyjne więc nie spełnia kryteriów do odholowania a to ze jest brudne to kwestia subiektywna. Co do koneksji WPR z KŚ gdyby wygrał to chyba byłyby takie same jak nie lepsze, w koncu znaja się jeszcze ze szkolnej ławy. Po co ludzie piszecie te brednie wyssane z palca?

Gość

Za to ludzkie wraki coraz liczniejsze na centralnych ulicach mogą spać spokojnym delirycznym snem. Ich władza nie ruszy bo to jej wyborcy.

Gość

na ul szopena skoda wrosła w asfalt ,

Daro

W Pruszkowie to samo. Ja nie darze sympatia tych L0, LTM czy WPN ! To porazka towarzystwo. Bez klasy i ze slabym wyksztalceniem!

Gość

Zapraszam na ulice Dobrą w Pruszkowie - przy górce bo tu kurierzy zrobili sobie parking swoimi dostawczakami.

abadon

Sytuacja wydaje się banalnie prosta , jeżeli na publicznym parkingu (powiedzmy) od roku stoi auto bez widocznych oznak funkcjonowania (przemieszczania się) , to w/w powinien opuścić przestrzeń publiczną jako wrak . W djczlandzie tak mają , auto zabrane z publicznego parkingu jest wystawiane na sprzedaż , jeżeli nie znajdzie nabywcy to po pewnym czasie poddane jest utylizacji . Banalnie proste i skuteczne. Dlaczego nie możemy wprowadzić takiego rozwiązania u nas ????????????????

Kris

Ponad 20 lat to już wystarczająco aby zejść że sceny, każdy tylko nie Starzyński _ już dość ciemnostanu w Pruszkowie

Gość

Proponuję doholoeac pojazd z parkingu koło Szpitala Kolejowego w Pruszkowie, stoi już tu dłuższy czas

Gość

Przedwyborcze ruchy pozorne ze strony kręgu wzajemnej adoracji Niedasie.

Gość

A czy wraki z napisem "skup aut" to też dotyczy?

Gośćdfgh1

Stara, brązowa Mazda na Jasnej już wrosła w ziemię. Stoi tam od kilku lat

Gość

Brawo Konrad "da się" Sipiera!

Gość

Dramat. Żeby sprawą się zająć w momencie kiedy chłopak z PiSu poruszył wątek. Kompromitacja leśnych dziadków. PiSu nie lubię ale chyba na tego gościa zagłosuję. 20 lat już wystarczy Panie Starzyński. Jeśli chcielibyście utrzymać władzę trzeba było kogoś młodego puścić na wybory

Gość

Teraz to dopiero poleje się hejt na p. Konrada Sipierę... "Towarzystwo wzajemnej adoracji" jest w stanie zdemolować każdego, kto się wychyli, a jeszcze jakikolwiek sukces, jak ten z wrakami...uuuu....uuu... podpadka!

Sułek

W Piastowie też mogliby się zabrać za wywóz wraków. Dąbrowskiego ,Skorupki. I jeszcze wprowadzic opłatę za parkowanie dla przyjezdnych ( pełno aut z rejstracją nie z naszego województwa) .

Gość

Konrad na ciecia do pilnowania wraków to najlepsza fucha dla niego nie wymaga myślenia. Może doczeka się awansu i zajmie się demontażem tych starych strucli.

Synio

Z tym że art. 50a ust. Prawa o Ruchu Drogowym, odnosi się do aut pozostawionych na drodze. Większość wraków jest pozostawiona na parkingu, który częścią drogi nie jest.

GoGoGo

Gościu 11:24 Siódeme Straż miejska powinna odholować razem z tym samochodem,robi tylko "dobrą" renome na dzielnicy

Daro

Tylko mojego Seata Leona Cupra nie ruszajcie! To czaderski pojazd !

Gość

A ile czasu te wraki stoją i kompletnie nic nie było robione w tej sprawie? Nagle pobudka bo wybory samorządowe? Trzeba zrobić jak np. w Katowicach - jest specjalny formularz, mieszkańcy wypełniając go zgłaszają wrak i zaraz jest po sprawie. Oczekuję podobnego rozwiązania tutaj, przez cały czas - a nie przed wyborami tylko...

Gość

No proszę tyle lat słyszeliśmy że się nie da, że nie ma odpowiedniego przepisu... a teraz jak KONRAD SIPIERA rozpoczął walkę z wrakami i złożył pismo...to nagle buum już się da, już jest przepis prawny... ale nie łudźcie się Starzyński i Kurzela, bo KONRAD SIPIERA już za kilka miesięcy zmyje was z tego urzędu i tą całą waszą łapówkarską i deweloperską klike!! Zobaczymy tez wtedy jak będą płakać dziennikarze z WPR bo się skończą układy z miastem!

Gość

Zobaczymy jak będzie realizacją. To nie takie hop siup. W innych miastach taki sam problem jest.

Gość

Słynne niebieskie cienko-cienko Pruszkowskie na zdjęciu... Legendarne już..... Co go nie było można odholować długo, długo, długo....

Gość

Temat wraków jest mocno eksploatowany przez PiSowskiego kandydata na Prezydenta Pruszkowa pana Konrada Sipierę. Mając za nic obowiązujące przepisy ten pan prowadzi w najlepsze kampanię wyborczą m.in. wypuszczając na ulice ludzi w koszulkach ze swoim nazwiskiem czy też reklamując się na elektronicznym bilboardzie na przeciwko Shella. Pan Sipiera junior z jakiegoś powodu uznał, że usuwanie wraków z ulic Pruszkowa powinno być priorytetem, dlatego skierował do UM pismo z listą porzuconych aut do usunięcia. Przy okazji wykazał się brakiem wiedzy bo wskazał tam również samochody zaparkowane przy drogach powiatowych, które powinno usunąć starostwo, ale oj tam oj tam. Przecież oczekiwanie że osoba aspirująca do zarządzania miastem wie która droga jest czyja to hejt i czepianie się ;) No i teraz miasto musi coś z tym zrobić. To nic, że upłynie wiele miesięcy nim wraki znikną i tak naprawdę w praktyce to nic nie da, bo mówimy o kilkunastu autach w 60 tysięcznym mieście. Ale wiadomo, że kampania wyborcza, nawet nielegalna, rządzi się swoimi planami.

pruszkoff

Pruszków wstaje z kolan :)

Gość

O proszę, obudzili się nieroby po 10 latach albo więcej. Czy to dlatego, że temat nagłośnił kandydat na prezydenta z PiSu? OK może i jest z tej chorej partii, ale jak widać jego działania pomogły.

Alchemik

Może przy okazji SM ruszyła by się, i zaczęła odholowywać nieprawidłowo zaparkowane auta, blokujące wyjazdy z posesji, zasłaniające przejścia dla pieszych, parkujące na trawnikach itd. bo to jest na porządku dziennym w Pruszkowie.

Gość-xxx

80 zgłoszeń a niedawno ktoś od wraków naliczył 16 ciekawe?

Gość

A co z wrakami na terenach PSM?

Gość

nareszcie!

Gościu

I "siódemie" biedakowi noclegownie zlikwidują... Gdzie on sie bidak podzieje ??