30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

Niemat. prasowe

Będzie duży remont w szpitalu na Wrzesinie

W Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie podpisano umowę na przebudowę i modernizację oddziałów. – Jest to bardzo duże wyzwanie logistyczne, dlatego że będziemy pracować na żywym organizmie, czyli remont będzie przebiegał w trakcie normalnej pracy szpitala – mówi Tomasz Sławatyniec, dyrektor placówki.

Mowa o remontach oddziałów: chirurgicznego, izby przyjęć oraz poradni endoskopowej i przychodni chirurgiczno-ortopedycznej. Inwestycja ma na celu poprawę jakości pracy i komfortu pacjentów szpitala. Koszt tego przedsięwzięcia przekroczy 4 mln zł. – Wypełniamy w ten sposób nasze przedwyborcze zobowiązania. Chcemy, żeby prace przebiegły jak najszybciej i skończyły się jeszcze przed końcem roku. Zrobimy też wszystko, żeby pozyskać kolejne środki na te działania i mamy nadzieję na wsparcie w tej kwestii Wojewody Mazowieckiego – powiedział Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Remont ten nie będzie łatwym wyzwaniem...  – Szpitalem nadzoruje nowy dyrektor, a firma, która wygrała przetarg, ma duże doświadczenie, dlatego możemy być dobrej myśli. Przebudowa obiektu to bardzo ambitna operacja, ale wierzymy, że przebiegnie sprawnie – dodaje Starosta.

Jak już wspominaliśmy na wstępie roboty będą prowadzone w czasie działalności szpitala. – Dołożymy wszelkich starań, żeby prowadzone prace były jak najmniej uciążliwe dla pacjentów. Razem z wykonawcą chcemy precyzyjnie określić, jak wyłączymy poszczególne oddziały czy przychodnie – mówi Tomasz Sławatyniec.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 23

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Aneta

Kto remontuje? Czy wygrał przetarg? Jeśli był ogłoszony, to gdzie znajdę na stronie starostwa? Pełny koszt remontu plus dofinansowanie, z NFZ bądź od Marszałka województwa? jakie oddziały będą remontowane? Proszę o rzeczowe informacje...Jakiego rodzaju zaniedbania wykryto podczas zarządzania placówkami zdrowotnymi w Naszym Powiecie, za poprzednich rządów...Czy i kto poniósł konsekwencje, nawet karne?

iwa

Ten remont jest konieczny nie ma o czym dyskutować,szkoda pacjentów będzie hałas, kurz, ścisk na salach i korytarzach. Następnie będziemy zadowoleni z poprawy estetyki szpitala i oddziałów.

Gość666

Wiadukt byście w Pruszkowie wreszcie zrobili a nie na przejeździe godz stać. Ludzie... Utrudnianie wszędzie

Gość666

Poprawcie / zmieńcie pracowników w rejestracji na chirurgii. Raz byłam i drugi raz na jednego babsztyla nie chciała bym wrócić jak i jeden dziad lekarz stał przy recepcji porażka. Zero kultury. A ich spojrzenie oznaczało " co Ty tu kur** robisz, idź stąd".

Gość

do gościa z 21.20 z 12 - narzekasz na władze Pruszkowa a masz basen, kąpielisko, wspaniałe parki, miejsca do ćwiczeń w tych parkach, kajaki latem, sporo imprez miejskich, fantastyczne sale gimnastyczne w szkołach, i ciągle coś się dzieje i zaspakaja potrzeby ludzi. A co sam zrobiłeś od siebie dla miasta - zadbałeś o czystość w swoim otoczeniu, nie zaśmiecasz ulic i zwracasz uwagę tym co śmiecą, zgłaszasz swoje propozycje w budżecie obywatelskim

Gość

"upiesz" nie mam pytań głupia jolu.

Jola

WIDAĆ wariacie że leczyłś się w Tworkach .szkoda że ciebie tam nie wyleczyli z tych głupot śmierdziuchu .Lepiej swoje gacie zasrane upiesz bo tylko zasmradzasz Pruszków.A od Pana Prezydenta radzę ci debilu odczep się raz na zawsze .

Gość02

Remont zostanie zrealizowany do końca 2017 roku...? A co konkretnie chcecie zrobić w niecałe 3 miesiące...? Nie zamykając szpitala, tylko prowadząc prace w czasie jego normalnego działania? To jakaś kpina! Pomalujecie ściany? Za 4 miliony zł?

Gość

Jola srola klakier głupiego Jasia

JOLA

do tego komucha z dnia 12.09.br godz.21.20 klakierem to ty jesteś a nie ludzie Pana Prezydenta.Nic ci nie pomoże szczucie jadem na forum.A gołoś niech lepiej wraca do Wołomina. na zdjęciu widać jaka jest biurokracja w starostwie.Powiedz staroście niech lepiej niech sobie kupi pasek do spodni bo wygląda jak by roz.porka nie zamknął.

Kielon

Do Gość z 19:24 Klinika to wiesz, na rozruch. Dzień po otwarciu wyremontowanej części i uroczystym raucie z tej okazji. ;)

Paweł

A kiedy bedzie pedriatria w Pruszkowie?

Gość

Klakierzy od Pana Janka w akcji. Są wściekli że Gołosiowi coś wychodzi. Do roboty tam na Kraszewskiego a nie tylko pobierać pensyjkę

Pruszkowianka

Mam pytanie a co z oddziałem pediatrycznym na Wrzesinie ? Kiedyś pisano na WPR że ma być i jeszcze o lodowisku helikopterów na dachu ?

Gość

Widać na zdjęciu jaka jest w starostwie biurokracja .starostwo do likwidacji natychmiast

Gość

Jaki wolominski uśmiech

Gość

Oooooooo to może w końcu i lądowisko zostanie oddane do użytkowania i będzie klinika na wrzesinku :-)

Gość

A wiecie ,że tam na ginekologii to nie ma środków higienicznych? brak mydła...papieru.. a i jeszcze jedna toaleta! !!! Ale są świetni ludzie...miło i profesjonalnie..

Gość12

a co z lądowiskiem-mają lądować i startować u starościny. To były pieniądze podatników.może tym wątkiem tym zainteresowałby się media?

GośćA

No nareszcie! Bo tam na parterze taki syf i zgnilizna, że można z gorszą chorobą stamtąd wyjść, niż się przyszło.

Głos

Ooo...a jednak się da? Koniec z miernotą i zacofywaniem Pruszkowa!

Gość

Czy to ta sama firma wygrala przetarg ,ktora przebudowuje "waskie gardlo"?

Q

Za cztery miliony złotych deweloperzy budują blok, a tu remoncik 4 oddziałów. Żeby dojna zmiana była syta?