27° Środa
19 Września


Pixabay

Będzie nowa droga rowerowa

Pruszkowski magistrat ogłosił przetarg na budowę drogi rowerowej od rzeki Utraty do ul. Poznańskiej i dalej do ul. Mostowej wraz z przyległym chodnikiem.

W tej chwili na terenie, na którym mają powstać drogi rowerowe oraz ciągi piesze znajdują się niezagospodarowane tereny porośnięte zielenią i lokalnie drzewami. Ale wkrótce to się zmieni. Zaprojektowano drogę rowerową, która będzie posiadała jezdnię o szerokości dwóch metrów. Co najważniejsze jej nawierzchnia zostanie wykonana z asfaltu. Przebieg drogi opracowano z południa na północ. Trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Poznańskiej przy granicy pasa drogi wojewódzkiej nr 718 i dalej zostanie włączona w jezdnię ul. Mostowej, w rejonie przejścia dla pieszych.

Zadanie ma zostać zrealizowane w trzy miesiące od dnia podpisania umowy pomiędzy miastem a wykonawcą. Póki co należy czekać na rostrzygnięcie przetargu.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A ona dokądś prowadzi?Bo budowanie ścieżek donikąd bez plynności by dalej jechać to urzędnicza specjalność

Gość

Drodzy Państwo i tak to im nic nie da. Mogą robic sobie wyrwane drogi rowerowe, jeździć na wakacje z teściami czy na miejskich rowerach. Te nadchodzące wybory musza przegrać. Dosyć tego.

lowi

priorytety inwestycji: - otwarcie przed wyborami 2018 - ścieżka rowerowa musi być absolutnie niepowiązana z żadnym ciągiem rowerowym, tak z czapy, bez koncepcji rozwoju na przyszłość - przetarg musi wygrać firma, która jest na S.

Gość

DO Jansztrabańskiego - ch.m zawsze będzie ch.mem i grabarzem cmentarnym.twoje wypociny non-stop nadają się do twojego wychodka .

Globtrotter

Gdyby ktoś szukał inspiracji i dobrych rozwiazan nie trzeba już daleko szukać. Wystarczy przejechać się do Warszawy i popatrzeć na nowe inwestycje rowerowe Np. Ścieżka przez Pole Mokotowskie jako przykład ścieżki w terenie parkowym ( no moze poza jej nierówną nawierzchnią na tyłach budynków przy Batorego)

Wizjoner

Jeszcze z 40 lat (tj. 10x wybory) i te 400-500m odcinki może zaczna sie łączyć. Ale dobrze ze cos sie dzieje P.S. Liczę na wspolny asfaltowy szeroki ciag pieszorowerowy wzdluz calej Staszica tak jak to wyglada chocby wzdluz Zwirki i Wigury w Warszawie miedzy Trojdena i Banacha po stronie wschodniej ...i mam nadzieję ze na wysokosci nowego CH koszty poniesie inwestor Nowej Stacji

JanSztrabański

NieDaSie bierze to co asfaltowe no bo jak jest najwygodniej dla takiej pewnej firmy na S? No ale nie mówię, że to źle, to z kostki byłaby porażka już na wejściu. Ciekawe ile firma na S sobie zażyczy:)

Typek

Fajnie, że z asfaltu. W Nadarzynie zacofany wójt robi z kostki. Nie słucha rowerzystów, choć miał mnóstwo sygnałów od nich, że nikt normalny dziś z kostki nie robi ścieżek rowerowych to nie.... ma być kostka i koniec kropka......Lobby kostkowe górą!

Gość4

Poproszę mapkę

JN

Przetarg jest chyba tylko na fragment od Utraty do krawędzi Poznańskiej/718. Dalsza część (nowe przejście dla pieszych i zawijas dookoła nowej stacji benzynowej do Mostowej to już inna inwestycja). BTW, w ramach tej drugiej zlikwidują też wlot Mostowej na Poznańską - trzeba będzie objeżdżać stację benzynową do nowego skrzyżowania.

Rowerzysta

Ci co wymyslają infrastrukture dróg rowerowych na pruszkowie to debile. Wystarczy zobaczyc to co zrobili koło herbapolu w strone wojska polskiego wstyd !!! Nieda sie jeździć trzeba zacząć pisać skargi do PISu to sie wezmą za partaczy !!!

Gość

Po co przetarg, lepiej od razu wziąć Strabag. No chyba że on bierze tylko te duże przetargi...

Tyrion

Chyba nie rozumiem. Skąd do nas ta droga ma prowadzić. Od rzeki do ulicy. A potem do innej ulicy. No i pytanie co z czym ma łączyć droga? Dobrze, że są budowane drogi dla rowerów. Ale dobrze gdyby spełniały funkcje komunikacyjna, a nie tylko robiły dobre wrażenie w statystykach.

Gość

Nie z kostki ? Niedasie zepsuł czy czuje wybory ?

Gość

"Co najważniejsze jej nawierzchnia zostanie wykonana z asfaltu." Dobra zmiana! Co by te dwa stare pryki zrobiły bez p. Landowskiego. Pytanie retoryczne.

Gość

To pewnie zejdzie im sie z przetargiem , i beda robic dopieo na wiosne .