19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
wpr24

Będzie nowe logo dla miasta-ogrodu?

Na najbliższej sesji milanowscy radni zajmą się projektem uchwały o przyjęciu logo dla miasta-ogrodu.

Uchwałą radni zajmą się w najbliższy czwartek, ale uzasadnienie do decyzji o przyjęciu logo i sama  proponowana grafika są już znane. – Zaproponowany znak, który ma służyć miastu i jego mieszkańcówm w celach promocyjnych oddaje w pełni ducha współczesnego Milanóweka, a jednocześnie doskonale nawiązuje do tradycji i okresu świetnośc naszej miejscowości. Ma służyć jego nowym, młodym mieszkańców, ale też ma nawiązywać do tradycji i czerpać z niej ducha pionierskości założycieli naszego miasta. Znak ten jest charakterustycznu, czytelny i jednocześnie bardzo estetycznu. Daje wiele możliwości zastosować, a we współczesnej promocji miasta jest to bardzo ważny jego atut – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Za projekt logo (za zdjęciu, po lewej) i księgę znaku miasto zapłaciło ponad 11 tys. zł. Czy nie jest to zbędny wydatek? – Właściwie wszystkie cywilizowane miasta mają takie logo i się nim posługują. Chodzi o to, żeby miasto było jednolicie identyfikowalne – zaznacza burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

Logo nie zastąpi herbu. – Herb ma inne przeznaczenie, jego ranga jest zupełnie inna. Logo będzie używane na meteriałach promocyjnych, herb na najważniejszych dokumentach – zapewnia Kwiatkowska. Jak dodaje burmistrz, inicjatywa przyjęcia logo nie wyszła od niej, lecz od części mieszkańców.

O tym, czy logo zostanie przyjęte przekonamy się w czwartek, 15 lutego, podczas głosowania na sesji rady miasta Milanówka. A Wy co myślicie o nowym znaku?


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To władze nie mają innych problemów? W Milanówku całkowity marazm, żadnych inwestycji, zmarnowane ostatnie lata, a tu się jakimś logo zajmują? Kto to wymyślił? Burmistrzyni beznadziejna, ale ta rada miejska też jakaś niewydolna.

Gość

BEZNADZIEJNIE. NIE PODOBA MI SIĘ, BEZ WZGLĘDU NA TO KTO TO WYMYŚLIŁ. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. ZGODZĘ SIĘ Z PRZEDMÓWCAMI, ŻE PRZEDSZKOLAKI WYMYŚLIŁY BY COŚ BARDZIEJ ADEKWATNEGO DLA "MIASTA OGRODU".

Milcio

To w paint 3d było robione.

Roman

Wygląda, jak muchy w gównie !!! WSTYD :/

Gościu

Do GOŚĆ 2018.02.13 godz.21:14.Tak ja się ma czarno biały monitor to logo wygląda bardzo kolorowo:)

Kwiatkowski

Co za hłupi łeb to wymyślił, No tak Kwiatkowska , nasza zmora Milanowska.

Gość

W końcu coś pozytywnego się tu dzieje. Logo bardzo mi się podoba. Zwłaszcza w kolorowej wersji. Nowoczesne i na wysokim poziomie graficznym. Mam nadzieje, że przejdzie!

Gość

Ogród bez kolorów, to jak drzewo bez liści. Fatalne logo, kiepscy twórcy - dzieciaki z przedszkola lepsze by wymyśliły.

Gościu

Niezła swastyka.Żeby miasto było jednolicie identyfikowalne ,tak trójkątami-oj pani burmistrz.Tyle kasy za takie badziewie.Tragedia,dobrze,że już pani kończy...To lepiej dać za zadanie dzieciom ze szkoły,aby narysowały jak one to widzą i myślę,że było by to bardziej profesjonalne,bo jak jest w artykule to-"ma służyć jego nowym, młodym mieszkańcom"

epifit

Niech lepiej szanowni radni zajmą się robotą, aż trudno o komentarz adekwatny do tego czym zajmują się władze miasta. Może lepiej zająć się tym jak to miasto obecnie wygląda zero czegokolwiek - tylko banki i agencje nieruchomości, żadnych parków, skwerów, słowem nic dla zwykłych mieszkańców. Wiem, że Ci którzy posiadają posiadłości z ogrodami albo kawałkiem lasu w głębokim poważaniu mają takie rzeczy, lecz są też zwykli ludzie dla których miasto nie ma zupełnie nic do zaoferowania. Dlaczego ktoś ma jeszcze czelność nazywać ten bałagan miastem ogrodem? 30 lat temu można było tak mówić, ale nie w chwili obecnej!

Gość

Na drogi w południowej części miasta lepiej by przeznaczyła

silver

Szkoda nawet tego komentować.