27° Środa
19 Września


Archiwum

Będzie nowe rondo na 720

Radni sejmiku województwa mazowieckiego na środowej sesji podjęli decyzję o przeznaczeniu 2,5 mln zł na budowę ronda na trasie 720 w Brwinowie. Bezkolizyjne skrzyżowanie powstanie u zbiegu ulic Biskupickiej, Armii Krajowej i Piłsudskiego.

O rondo w tym miejscu władze gminy starały się od dłuższego czasu. Dotychczasowa organizacja ruchu przestała sprawdzać się wraz z pojawieniem się w okolicy dużych osiedli mieszkaniowych. Trasa 720 przestała być „przelotówką”. Równie dużo kierowców korzysta z dojazdu bocznymi Armii Krajowej i Piłsudskiego. Dostrzegli to radni sejmiku województwa mazowieckiego i na środowej sesji postawili w tej sprawie kropkę nad „i”. Na budowę nowego ronda w Brwinowie przeznaczono 2,5 mln zł.

Radości z tej decyzji nie kryje burmistrz Brwinowa. – To zwieńczenie kilkuletniej współpracy gminy Brwinów z Województwem Mazowieckim dotyczącej przygotowania tej inwestycji, w ramach której nasza gmina wsparła Województwo pomocą rzeczową o łącznej wartości 230.779 zł,  finansując opracowanie dokumentacji projektowej, odkupując 596 m2 części terenu plebanii i przekazując później tę działkę nieodpłatnie dla Województwa z przeznaczeniem pod budowę ronda, przekazując nieodpłatnie Województwu swoją działkę o pow. 804 m2 z przeznaczeniem pod budowę ronda. W zamian Województwo Mazowieckie zobowiązało się na swój koszt wybudować to rondo. Decyzja radnych wojewódzkich jest dowodem na to, że Województwo Mazowieckie zamierza dotrzymać porozumienia i wywiązać się ze swoich zobowiązań – skomentował na facebooku Arkadiusz Kosiński.

Sama budowa nowego skrzyżowania może rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku. Teraz wszystko zależy od tego, kiedy rozpisany zostanie przetarg na wykonanie zadania. Jeśli uda się to zrobić szybko, a samo postępowanie przebiegnie bez kłopotów i uda się wyłonić wykonawcę, z ronda będzie można korzystać być może już po wakacjach. – Mam nadzieję że jeszcze w kwietniu MZDW ogłosi przetarg na wybór wykonawcy ronda wraz z przebudową odc. ul. Biskupickiej od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Dworską, co pozwoliłoby na przeprowadzenie tych prac w czasie wakacji – dodaje burmistrz Kosiński.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

amino

Kosiński to faktycznie najgorszy burmistrz w Brwinowie od czasu przełomu 1989 roku. Takie "porządki" były tu ostatnio w stanie wojennym, jeszcze za czasów różnych "naczelników" przywożonych w teczkach. Też nie zauważali tego syfu, który nazywał się Brwinów. To, że w ostatnich 15 latach buduje się więcej, niż poprzednio, to taka okoliczność - wielkie dotacje spoza Polski, inny sposób rządzenia na szczeblu centralnym, od tego jak rządzili komuniści. Każdy, powtarzam każdy, kto byłby na miejscu burmistrza Kosińskiego, zrobiłby to samo, co on, bo by musiał. Ale pieniądze z UE dla gmin się kończą. Już teraz pracownicy Urzędu dostają po 70 złotych podwyżek brutto, czyli mniej niż przeciętny emeryt, bo emeryci dostali tyle do ręki...

Amicus

Panowie dyskutanci, każdy z Was ma trochę racji. Ocena rzeczywiście powinna obejmować całokształt działań organu wykonawczego. Na plus burmistrza można zapisać inwestycje infrastrukturalne i udaną komunikację z powiatem/województwem i np. władzami kolei. Na minus politykę śmieciową (i wynikający z niej wzrost zaśmiecenia na ulicach, które jednak fizycznie wyrzuca to bezmyślne społeczeństwo, a nie władza) oraz zbyt wolną modernizację ulic gruntowych. Te ostatnie bez wątpienia wskazują na wiejski charakter tej brzydkiej gminy.

Gość

To właśnie brak ronda paraliżuje ul Armi Krajowej i Piłsudskiego mieszkam w tej okolicy i bardzo się cieszę ze to zrobią!A jak jesteś taki sparaliżowany to do lekarza !Brwinów ma wreszcie myślącego Burmistrza .Pozdrawiam Pana Kosinskiego! Ps.mieszkam w Brwinowie 50 lat.

Gość

"Wieczne remonty tunelu" ! Jakie wieczne?! Już problem ..zaraz zamiast liści płacz by się podniósł ze paskudny tunel.Miasto ogrody to są liście!A rondo to nie drzwi do lasu tylko odblokowanie ul Piłsudskiego ..Bo jak jakiś osioł chce przejechać skrótem żeby ominąć rynek to czasami robi się korek do dworskiej na Biskupickiej samochody z prawej z lewej A taki molenda on musi przejechać! Rondo pozbawi takich dekli blokowania ul.

op

@ brwinowianin. Idź się chłopie leczyć. Weź coś na rozluźnienie, pójdź wcześniej spać. Ludzie protestują bo mają do tego prawo. Tu nie Korea Pn, że każdy ma piać z zachwytu. Nie jestem absolutnie zwolennikiem poprzedniej i tym bardziej obecnej władzy. A co do afer to wyjdą na jaw po objęciu władzy przez kogoś innego (taka zależność). Naprawdę dla ciebie kryterium oceny burmistrza jest piasek przy krawężnikach i liście, które dostają się do kanalizacji?? Gratuluję. Burmistrz zawsze może być lepszy, ale może też być gorszy.

Gość

No, czyli nie dość że sparaliżowany jest środek brwinowa przez wieczne remonty tunelu to jeszcze druga część też doczeka się podobnego problemu

Jestem Gość

brwinowianin2 2018.03.29 17:41 Chamie nie obrażaj naszego Pana Burmistrza A. Kosińskiego. Raczej nie jesteś mieszkańcem Brwinowa albo nie długo tu gościsz. Gdybyś kojarzył kto za co jest odpowiedzialny i porównał rozwój Brwinowa za kadencji tego właśnie BURMISTRZA (prawdziwego Gospodarza) z rozwojem sąsiednich gmin zauważyłbyś że to właśnie za kadencji p. Kosińskiego tempo rozwoju zwiększyło się o 2000%. Jeśli Ci tak bardzo źle wymelduj się i przenieś do np. Jaktorowa wtedy zobaczysz kto ma prawdziwe szczęście mieszkać właśnie w Brwinowie. Jak Ci źle to słoiki w torbę i wracaj na ojcowiznę pod Lublinem

Gość

Zasyfione ulice i chodniki w Brwinowie , to nie wina Kosińskiego - nie jest cieciem tylko burmistrzem , a mieszkańców -buraków ! Niech Pan , panie brwinowianin2 , zsumuje miliony pozyskane przez Kosińskiego i jego ekipe z Unii , policzy inwestycje zrealizowane za jego kadencji ... - szkoły , hale sportowe , przedszkola , remizy , obwodnica Moszny zrealizowana za gminne pieniądze (!) budowy i remonty ulic ... W naszej małej gminie zrobiono więcej niż w okolicznych miejscowościach w sumie ... W sąsiednich miastach , z okazji zbliżających się wyborów samorządowych teraz ruszają inwestycje " wyborcze " , kawałek scieżki rowerowej ( Piastów ) , skate park -Pruszków , jakieś 200 metrów chodnika w Podkowie ...

brwinowianin2

Gość 11:21: bo to są pieniądze publiczne, a takie traktowane są jako pula do podziału, my na to dajemy i powinniśmy wymagać, ale nasze społeczeństwo nie wymaga w ogóle, jest leniwe, niezaangażowane....Zobaczcie co się dzieje na Słowacji w związku z zamachem na dziennikarza! - ludzie wyszli na ulice, politycy sami poddali się do dymisji a przecież niebyli bezpośrednimi sprawcami zamachu... A u nas co, za czasów PO zabili Leppera mówiąc że to samobójca ! Co chwile jakieś afery gospodarcze ...i co tereaz się dzieje, PARADOKSALNIE "protestują" i są najbardziej głośni Ci co nie powinni , którzy popierają dawne złodziejskie czasy: PO-PSL-SLD-NOWOCZESNA. Jozin z Bazin ale ten burmistrz jest najgorszym burmistrzem w historii tego miasta, zobacz jakie są u nas zasyfiałe ulice, chodniki, nikt tego nie sprząta, zgniłych liści od jesieni nikt nie posprzątał ! - i ten cały syf ścieka do studzienek kanalizacyjnych, zapychając je... Ten komentarz napisał chyba sam A.KOSIŃSKI ?

brwinowianin

mam tylko nadzieję że to nowe rondo będzie wykonane nieco lepiej niż to rondo oddane niedawno w Grodzisku Maz. koło biedronki, - gdzie krawężniki już są oddzielone od jezdni bo pewnie jakaś ciężarówka się nie zmieściła...Podobna sytuacja jest na nowym rondzie tzw. "obwodnica" Moszny, na tym drugim bliżej autostrady, tam też krawężnik już zdąrzył się oddzielić od jezdni... Nie rozumiem dlaczego projektanci budują taką fuszerkę i nikt tego nawet nie zareklamuje w ramach gwarancji ? Ale po pierwsze to dlaczego te wyjazdy z ronda są takie wąskie, jakby były przewidziane tylko dla samochodów osobowych, a przecież Moszna to również ruch ciężarówk .... Takie szczegóły (FUSZERKI) sprawiają że kiedy woda dostanie się szczeliną pod powierzchnię jezdni zacznie wypłukiwać podbudowę drogi w efekcie czego jezdnia zacznie się zapadać, pękać...Masakra ...

Kkk

Obecnie mieszkam w Pruszkowie od września będę w Brwinowie właśnie w okolicach tej inwestycji. Rondo zdecydowanie poprawi mobilność. Brawo, nie znam burmistrza Kosińskiego ale podoba mi się jego zaangażowanie.

PL

@Jozin z Bazin co racja to racja. Ten z Podkowy Leśnej to dodatkowo jakby miał pozwolenie to by mur wokoło Podkowy postawił. Strasznie przykry typek.

hbc

@gość 11:21 startuj do przetargu na budowę tego ronda. Soko uważasz że można to taniej wybudować to świetna okazja na spory zarobek...

Jozin z Bazin

Jakby burmistrz Brwinowa , Arkadiusz Kosiński był prezydentem Pruszkowa , to stolica naszego powiatu nie byłaby zapyziałą dziurą z czarną makabryłą demolującą wjazd do miasta , tylko miastem wzorcowym . Ci wszyscy , pożal się Boże , prezydenci Pruszkowa , Piastowa , Milanówka i nabzdyczonej Podkowy Leśnej mogą zapisać się do burmistrza Kosińskiego na korepetycje ...

Gość

2.5 miliona na rondo...to kuźwa ż czego ono jest ? Przecież to mozna ze dwa przedszkola postawić.

Gość

Rondo jest tam potrzebne jak drzwi w lesie.

abadon

nooooo , w końcu :)