27° Niedziela
19 Sierpnia


mazovia.pl

Będzie nowy parking przy WKD Reguły

Gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie na budowę nowego parkingu w pobliżu stacji WKD Reguły. – Chcielibyśmy udostępnić parking mieszkańcom jeszcze w tym roku – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt budowy parkingu „Parkuj i Jedź” w Regułach otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,1 mln zł. W rejonie budynku urzędu i posterunku policji, niedaleko od przystanku WKD Reguły powstanie parking na 114 stanowisk. Na parkingu wyznaczonych zostanie pięć miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu dodatkowo pojawi się wiata, w której zaparkować będzie mogło 45 aut. – To jest dla nas ogromne przedsięwzięcie, które jest dla nas niejako zwieńczeniem prac wokół urzędu w Regułach. Stopniowo wokół urzędu buduje się nowa infrastruktura. W tym przypadku parking. Oprócz tego pojawi się tu mała architektura, miejsca dla rowerów i miejsca z funkcją ładowania samochodów – mówi Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. – Z racji tego, że obok urzędu jest przystanek kolejki WKD to robi się z tego taki punkt przesiadkowy. Stad miejsc parkingowych nigdy za wiele – dodaje.

Jednak nim kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego parkingu w rejonie urzędu i przystanku WKD Reguły konieczne jest ogłoszenie przetargu. – Parking będzie powstawał i systemie projektuj i buduj. Przygotowujemy już dokumentację przetargową. Chcielibyśmy udostępnić dodatkowe miejsca parkingowe jeszcze w tym roku, ale wszystko zależy od tego czy uda nam się szybko znaleźć wykonawcę – mówi nam wójt gminy Michałowice.

Całkowita wartość projektu została oszacowana na 1,4 mln zł, z czego 1,1 mln zł gmina orzyma z dotacji.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

tomek

Przecież na wiosnę zaczną budowę siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej....... Ternen już uzbrojony

Gość

Przecież tam jest duży parking, który nie wydaje się jakoś szczególnie wykorzystany... jak nie wiadomo o co chodzi...

loku

rozumiem, że zbudują parking nad lub pod obecnym parkingiem, akurat to nie jest potrzebne

Gość

Co oni tam chcą robić? Przecież tam jest parkin zrobiony kilka lat temu!!!! Po co wydawać kasę?

Marcin

A czy będą miejsca na rowery? Blisko WKD?

Gość123

żeby taki parking i wydane pieniądze miały rację bytu, wjazd do Warszawy autem musiałby być płatny. Inaczej będzie kasa wydana i parking pusty. Truciciele Stolicy nie zrozumieją i dalej hordami kopcących staroci codziennie będą najeżdżać miasto i zajmować parkingi za które płaci warszawski podatnik !!!