-6° Niedziela
25 Lutego

Pon

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob
Piotr Antos

Będzie remont przejazdów

Warszawska Kolej Dojazdowa wybrała firmę, która zajmie się remontem nawierzchni na pieciu przejazdach. Roboty mają zostać wykonane w trzy miesiące.

Do trzech razy sztuka. To powiedzenie sprawdziło się w przypadku przetargu na remont nawierzchni siedmiu przepraw przez torowisko Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przewoźnik aż trzy razy musiał ogłaszać postępowanie. Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił. Jedyna złożona w drugim postępowaniu oferta była zbyt wysoka. Udało się dopiero za trzecim razem ,ale WKD nieco okroiło zakres zamówienia. Pierwotnie remont miało przejść siedem a nie pięć przepraw.

Za prace modernizacyjne będzie odpowiadać firma P.U. Jarex z Warszawy. Jego oferta opiewa na kwotę niespełna 1,2 mln zł. WKD niebawem powinna podpisać umowę z wykonawcą i ten będzie mógł przystąpić do prac. W ciągu tygodnia ma zostać przygotowany również harmonogram robót. Remont przejazdów ma się zakończyć w trzy miesiące.

Nową nawierzchnię zyskają przeprawy w Michałowicach w ciągu ul. Jesionowej, Nowej Wsi w ciągu ul. Głównej, Kaniach Helenowskich w ul. Piłsudskiego, Otrębusach w ul. Przejazdowej oraz w Podkowie Leśnej w ciągu ul. Jana Pawła II.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

none

@brwinowianin: trzeba było złożyć ofertę z niższą ceną.

brwinowianin

1,2 mln. zł za 5 przejazdów dwutorowych :)))?! To rozbój w biały dzień, to jest zamach na nasze pieniądze, pieniądze podatników! Założę się że firma wykonawcza dostanie tylko połowę tej kwoty, a druga połowa pójdzie w odpowiednie łapki !? Przecież kwota jest totalnie nieadekwatna do wykonywanych robót. Tzn. że jeden przejazd kosztuje nas 300 tys.zł :)?! Za taką kwotę można zbudować dwa domy w stanie surowym ! Za 1,2 mln.zł można zbudować około 10 domów !!! To proszę sobie porównać - DOM i PRZEJAZD kolejowy , na którym zostanie położonych kilkanaście podkładów betonowych - I TO WSZYSTKO, +MONTAŻ kosztuje 300tyz.zł??? To moje pytanie - Ile jest wart taki jeden podkład betonowy????????????????

granica komorów

fajnie, znowu remont, znowu mnostwo pieniedzy wydane, a przejazd w Granicy nie zostanie znowu zrobiony, przez tory spoko jest gladko, ale 5m przed i za torami to juz doly na dolach sie robia, bo tak trudno zerwac te kilka metrow asfalut i w ciagu 2 nocy polozyc nowa nawerzchnie, TYLE LAT

Gość

Ciekawe kto dokonał wyboru przejazdu w Otrębusach? Będzie remontowany przejazd w ciągu drogi lokalnej, a na ul. Natalińskiej, gdzie natężenie ruchu jest dużo większe (trasa na Nadarzyn) ma zostać w takim fatalnym stanie? Brawo WKD!

Gość

do PISU: zbychu, michu i don vito . MAFIĄ JESTEŚCIE taką samą jak PO SLD ITP

none

@Gościówa: był remont torów, sam przejazd jest stary i nierówny nie wspominając o dziurach w nawierzchni.

Gość

Na tych przejazdach ma się chyba pojawić nawierzchnia tej klasy co np. w Regułach czy Malichach. W Kaniach nie ma nowej nawierzchni, tylko odtworzona wcześniejsza z dużych płyt podczas remontu torowiska.

Adas

Oblesny Polski remont. Porazka jak to cale WKD !

Gościówa

Ale w Nowej Wsi był remont przejazdu w tym roku i jest nowa nawierzchnia więc co jeszcze będzie robione?

Gość

Jarex to jest chyba piekarnia? Niezły burdel jest na tej kolei.