19° Sobota
22 Września


Piotr Antos

Będzie remont przejazdów

Warszawska Kolej Dojazdowa wybrała firmę, która zajmie się remontem nawierzchni na pieciu przejazdach. Roboty mają zostać wykonane w trzy miesiące.

Do trzech razy sztuka. To powiedzenie sprawdziło się w przypadku przetargu na remont nawierzchni siedmiu przepraw przez torowisko Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przewoźnik aż trzy razy musiał ogłaszać postępowanie. Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił. Jedyna złożona w drugim postępowaniu oferta była zbyt wysoka. Udało się dopiero za trzecim razem ,ale WKD nieco okroiło zakres zamówienia. Pierwotnie remont miało przejść siedem a nie pięć przepraw.

Za prace modernizacyjne będzie odpowiadać firma P.U. Jarex z Warszawy. Jego oferta opiewa na kwotę niespełna 1,2 mln zł. WKD niebawem powinna podpisać umowę z wykonawcą i ten będzie mógł przystąpić do prac. W ciągu tygodnia ma zostać przygotowany również harmonogram robót. Remont przejazdów ma się zakończyć w trzy miesiące.

Nową nawierzchnię zyskają przeprawy w Michałowicach w ciągu ul. Jesionowej, Nowej Wsi w ciągu ul. Głównej, Kaniach Helenowskich w ul. Piłsudskiego, Otrębusach w ul. Przejazdowej oraz w Podkowie Leśnej w ciągu ul. Jana Pawła II.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

none

@brwinowianin: trzeba było złożyć ofertę z niższą ceną.

brwinowianin

1,2 mln. zł za 5 przejazdów dwutorowych :)))?! To rozbój w biały dzień, to jest zamach na nasze pieniądze, pieniądze podatników! Założę się że firma wykonawcza dostanie tylko połowę tej kwoty, a druga połowa pójdzie w odpowiednie łapki !? Przecież kwota jest totalnie nieadekwatna do wykonywanych robót. Tzn. że jeden przejazd kosztuje nas 300 tys.zł :)?! Za taką kwotę można zbudować dwa domy w stanie surowym ! Za 1,2 mln.zł można zbudować około 10 domów !!! To proszę sobie porównać - DOM i PRZEJAZD kolejowy , na którym zostanie położonych kilkanaście podkładów betonowych - I TO WSZYSTKO, +MONTAŻ kosztuje 300tyz.zł??? To moje pytanie - Ile jest wart taki jeden podkład betonowy????????????????

granica komorów

fajnie, znowu remont, znowu mnostwo pieniedzy wydane, a przejazd w Granicy nie zostanie znowu zrobiony, przez tory spoko jest gladko, ale 5m przed i za torami to juz doly na dolach sie robia, bo tak trudno zerwac te kilka metrow asfalut i w ciagu 2 nocy polozyc nowa nawerzchnie, TYLE LAT

Gość

Ciekawe kto dokonał wyboru przejazdu w Otrębusach? Będzie remontowany przejazd w ciągu drogi lokalnej, a na ul. Natalińskiej, gdzie natężenie ruchu jest dużo większe (trasa na Nadarzyn) ma zostać w takim fatalnym stanie? Brawo WKD!

Gość

do PISU: zbychu, michu i don vito . MAFIĄ JESTEŚCIE taką samą jak PO SLD ITP

none

@Gościówa: był remont torów, sam przejazd jest stary i nierówny nie wspominając o dziurach w nawierzchni.

Gość

Na tych przejazdach ma się chyba pojawić nawierzchnia tej klasy co np. w Regułach czy Malichach. W Kaniach nie ma nowej nawierzchni, tylko odtworzona wcześniejsza z dużych płyt podczas remontu torowiska.

Adas

Oblesny Polski remont. Porazka jak to cale WKD !

Gościówa

Ale w Nowej Wsi był remont przejazdu w tym roku i jest nowa nawierzchnia więc co jeszcze będzie robione?

Gość

Jarex to jest chyba piekarnia? Niezły burdel jest na tej kolei.