°


Archiwum

Bezdomni uratowani przed mrozem

Tylko w niedzielę pruszkowskie pogotowie ratunkowe udzielało pomocy czterem osobom bezdomnym. Wychłodzeni trafili do noclegowni.

Siarczyste mrozy mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Tej zimy z wychłodzenia w całym kraju zmarło już 65 osób, z czego 10 w miniony weekend. Ofiarami niskich temperatur najczęściej padają osoby pozbawione stałego dachu nad głową i samotne. Nad ich bezpieczeństwem w naszym regionie czuwają policja, straż miejska i pogotowie ratunkowe.

Tylko w niedzielę udzielenie pomocy konieczne było w czterech przypadkach. – Do bezdomnej 60-letniej pacjentki wezwała nas policja. Po badaniu kobieta została przewieziona do noclegowni. Podobnie jak trzech bezdomnych pacjentów z Piastowa – mówi Wojcich Diadia, szef pruszkowskiej bazy Falck Medycyna.

Pustostany i inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, są regularnie sprawdzane przez straż miejską. – Funkcjonariusze codziennie rano patrolują ponad 30 budynków. Na szczęście nie mamy tragicznych zdarzeń i z tego się cieczymy – zaznacza Włodzimierz Majchrzak, komendant straży miejskiej w Pruszkowie. I dodaje: – Apelujemy do mieszkańców o czujnośc i zgłaszanie obecności osób samotnych lub bezdomnych w opuszczonych budynkach. Telefon nic nie kosztuje, a może uratować życie.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

pomocna dłoń

Akurat osoba o której piszę zasługuje na pomoc. Przy czym zaznaczę, że też ma kto mu pomóc - ma 6 dzieci.....oczywiście, że nie znam szczegółowo problemów rodzinnych ale warto się zastanowić co musiałby zrobić żeby nie był godny spędzić z nimi chociażby świąt??? Może jednak jakby któraś instytucja zorganizowała spotkanie to wyciągnęliby do siebie pomocną dłoń.... Droga Redakcjo proszę o pomoc aby nie było za późno.

Gość

Ludzie z różnego powodu są bezdomni ale z własnego wyboru często zamarzają bo nie chcą iść do noclegowni, przecież straż miejska ani policja nie będzie prosić ani siłą wynosić bezdomnych żeby łaskawie zgodzili się jechać do noclegowni. Inaczej jest z bezdomnymi zwierzętami które same nie wybiorą się do schroniska. Dlatego w przypadku zamarzania bardziej jest mi szkoda zwierząt.

olo

Pomocna dłoń. Weź do siebie. Zobaczysz czemu jest bezdomną osobą. Może z wyboru. Może ze jest alkoholikiem (to nie jest choroba) a może poprostu po paru dniach w mordę od bezdomnego się dostanie bo lubi. Powodzenia

pomocna dłoń

Droga Redakcjo, Prosze o pomoc.... co mozna zrobic jesli wiem ze bezdomny z Piastowa ma rodzine, która dobrze prosperuje (bezdomny próbuje nawiazac kontakt z rodzina ale z niepowodzeniem). Prosze o pomoc czy istnieje mozliwosc prawna do przymuszenia rodziny do finansowego wsparcia bezdomnego - alimenty od dzieci, itp. Która instytucja moglaby pomóc w/w przypadku. Bede bardzo wdzieczna za pomoc.