°


grodzisk.pl

Bezpiecznie do szkoły

Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego będą kontrolować drogi w pobliżu placówek oświatowych. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów.

Rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Dzieci mogą nie dostrzegać zagrożeń jakie istnieją  w trakcie drogi do szkoły. W sytuacji nie pomagają także kierowcy, którzy często zachowują się w sposób nieodpowiedzialny i bezmyślny, jadąc z nadmierną prędkością w miejscach gdzie przez pasy przechodzą najmłodsi, czy parkując w nieprawidłowy sposób. Należy także wspomnieć, że na terenie Grodziska wciąż trwają remonty niektórych dróg. Warto zatem zaostrzyć kontrolę bezpieczeństwa przez odpowiednie służby, by młodzież bez problemów dotarła do placówek. 

Z podobnego założenia wyszły władze Grodziska Mazowieckiego. W godzinach porannych nad bezpieczeństwem uczniów będą czuwali grodziscy strażnicy miejscy. Za stworzenie odpowiedniej bariery obronnej dla dzieci odpowiadają także nieocenieni „stopkarze”. Są to osoby, których zadaniem jest przeprowadzanie przez pasy dzieci na drogach o dużym natężeniu ruchu. Jest to praca niedoceniana, a szkoda, bo to właśnie ci ludzie biorą odpowiedzialność za bezpieczne przejście przez jezdnię naszych pociech.

Zapobieganie – taki ma być efekt pracy mundurowych w pobliżu szkół. „Polak mądry przed szkodą” – w taki sposób można zmodyfikować słynne przysłowie na potrzeby oceny akcji przeprowadzanej w Grodzisku.


Patryk Kober
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

a kiedy zadbają o to samo w pruszkowie?? zapryczają samochodzikami po terenie i nawet pijaków nie widzą , pewnie tak być musi?

Manski

Tiaa, jak straszakom zabrali fotoradary to teraz się dwoją i troją żeby pokazać jacy są potrzebni. A jak mieli fotoradary to całymi dniami spali w samochodzie schowanym za fotoradarem, mając w głębokiej doopie całą resztę.