17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

powiat.pruszkow.pl

Bezpieczniej przy szkołach

Na dwóch ważnych skrzyżowaniach w Pruszkowie i Piastowie pojawiła się sygnalizacja świetlna. – Bezpieczeństwo pieszych na drodze jest najważniejsze, a zwłaszcza gdy są nimi dzieci – podkreślają urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Sygnalizatory ustawiono na skrzyżowaniu ulic Długiej i Mostowej w Pruszkowie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9 oraz w Piastowie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Puławskiego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5. To odpowiedź na liczne apele mieszkańców i rodziców dzieci uczęszczających do wspomnianych szkół.

Apele o ustawienie sygnalizatorów na ul. Długiej nasiliły się pod koniec ubiegłego roku po licznych wypadkach w tym rejonie. Przypomnijmy, na ul. Długiej doszło do potrącenia rowerzysty, a dwa auta dachowały. – To droga nierówna, ma zagłębienia, których nie widać, asfalt jest zużyty. Jadąc szybko samochody nagle podskakują i niewiele trzeba, żeby takie auto wybiło na chodnik, którym chodzi połowa uczniów pobliskiej szkoły. Druga połowa chodzi ul. 3 Maja, gdzie wcale nie jest lepiej. W tych miejscach jeździ się za szybko. Ostatnio na ul. Długiej mieliśmy dwa dachowania. Tak się kończy połączenie prędkości ze stanem tej drogi – mówił nam Paweł Pławiak, mieszkaniec Pruszkowa.

Na odpowiedź zarządcy drogi, czyli pruszkowskiego starostwa powiatowego nie trzeba było długo czekać. Władze powiatu podjęły decyzję o ustawieniu sygnalizatorów na skrzyżowaniu w pobliżu szkoły na skrzyżowaniu ulic Długiej i Mostowej.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ja bym kupił także Starzyńskiemu do Nowej wsi gdzie mieszka. Ciekawe że Prezydent Pruszkowa sam uciekł z tego miasta. Fajnych mamy włodarzy

Gość

Kupmy bilet Gołosiowi do Wołomina. Najlepiej w jedną stronę.

pisowiec

ZLIKWIDOWAĆ starostwo w Pruszkowie natychmiast lub przenieść do Kobyłki

dojeżdżający do auto

I będą nowe super światła przy nowej stacji Lotosu na Poznańskiej, kilkadziesiąt metrów przed Mostową - ale to przyspieszy dojazd do autostrady i zmniejszy korki na wiadukcie i rondzie!!! po prostu pomysł roku !!

Gość

Asfalt na Długiej zużyty? Sęk w tym, że nie tak dawno był tam remont, ale został schrzaniony, bo nie uwzględniono kanalizacji pod jezdnią i droga nadal się zapada. Były próby poprawienia tego, ale skutek jest taki, że rozpruto nowy asfalt, cośtam podłubano, i teraz są nierówności. Światła w tym miejscu nie byłyby aż tak bardzo potrzebne gdyby kierowcy przestrzegali ograniczenia prędkości. Regularne dyżury drogówki z radarem by się przydały.

Gość

no super

Gość

Ya 2017.11.13 12:46 -------------------- fajnie za swiatła, na ul Dlugiej rog mostowej.Mieszkam przy tych swiatlach , na ul Dlugiej ,i super ze sa.

Radzio

W naszym Pruszkowie jest bezpiecznie w tych miejscach. Super

Gość

Niee, wszystko jest w porządku, polska metoda rozwiązywania problemów. Niedługo pojawi się też tam chodnik z kostki z obrazkiem roweru szumnie określony jako DROGA DLA ROWERÓW, oraz ekrany dzwiękoszczelne bo mieszkańcom jest głośno

none

Nie rozumiem... Nawierzchnia jest w złym stanie, ale zamiast remontować nawierzchnię to postawimy światła. Czy tylko mnie coś tutaj nie pasuje?

Gość

nie interesuj sie bo smutni panowie przyjda po ciebie. powiat lepszy i kropka!

Gość

Zapraszamy do Grodziska Maz na ul. Zondka, tam dopiero jest "bezpiecznie"

Ya

Ustawili 1 za skrzyżowaniem na Długiej i musiałem zatrzymać się na skrzyżowaniu chociaż nikt nie przechodził o godz 21

Gość

A najlepszej gminie grodzisk bez zmian. Ulica Zondka szkoła i przedszkole oraz przejście co prawda pomalowane na czerwono jednakże wiecznie zastawione przez parujące pojazdy. Zmiany zapewne nastąpią jak dojdzie do tragicznego wypadku. Za taki stan odpowiada Straż Miejska i Policja , gdyż te dwie służby udają , ze nic nie widzą przejeżdżając tą ulicą wielokrotnie podczas dnia.

Gość

Piastun jak zwykle wyżej "robi", jak siedzi... Przy "5" światełka są niezbędne ponieważ tzw kierowcy mają gdzieś pieszych na czele z Piastunem

LuckMcKen

burmistrz Brwinowa to dobry człowiek, ale takiego syfu w Brwinowie nie pamiętam jak żyję

Gość

Światła w godzinach nauki dzieci są naprawdę bardzo w porządku. Problemem jest to, że działają one również wieczorami, w nocy, w weekendy i w wakacje. Takie dziadostwo jest między innymi na Powstańców i Promyka w Pruszkowie. Poza tym dzieci trzeba od małego uczyć by uważały na samochody. Co będzie gdy dzieci przyzwyczajone do sygnalizacji wejdą na zebrę bez takich zabezpieczeń? Co będzie gdy światła się zepsują? Dlatego bardzo ważna jest edukacja.

Gość

Czy aby na pewno bezpieczniej? Bo życie pokazuje co innego... Na tym skrzyżowaniu powinno być wykonane pełna sygnalizacja - i o to wniskowali mieszkańcy!!!

Gość

A co ma gmina do powiatu (drogi powiatowej)?

Piastun

Powiat lepszy niż gmina ;-)