17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Archiwum

Bezpłatną mammografię zrobisz w Grodzisku i Milanówku

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak ważne są regularne badania pozwalające na wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Teraz możliwość przeprowadzenia bezpłatnej mammografii jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdźcie gdzie pojawią się mammobusy!

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Drastyczny wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Częściej zdarza się to u tych kobiet, które przeszły już menopauzę. Jednak z rakiem można wygrać. Ważny jest tu czas. Im wcześniej zmiany zostaną wykryte tym łatwiej i skuteczniej można je leczyć.

Mammografia to badanie umożliwiające wykrycie nowotworu piersi już we wczesnym stadium rozwoju. Badanie wykonywane jest przy użyciu promieni rentgenowskich, które pozwalają na zbadanie wewnętrznej struktury piersi. Wczesne wykrycie nowotworu pozwala na podjęcie odpowiednich działań i często prowadzi do całkowitego wyleczenia. Lekarze podkreślają, że profilaktyka w przypadku raka piersi jest bardzo ważna, ponieważ co roku rejestruje się blisko 5 tys. zgonów z powodu tej choroby.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich, całość trwa zaledwie kilka minut.

Przekraczając 50 rok życia otrzymujesz przywilej bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, co 2 lata.

Na badanie nie jest wymagane skierowanie lekarskie, przed jego wykonaniem weryfikuje się jedynie PESEL i sprawdza w ogólnopolskim Systemie Informatycznym Monitorowania Profilaktyki, czy aktualnie przysługuje Ci badanie. Regularne wykonywanie mammografii w tym okresie życia jest niezwykle ważne, ponieważ po ukończeniu 50 roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. Nie można zapominać również o samobadaniu piersi, które jest bardzo istotne i nie można zastąpić go, nawet regularnym, badaniem mammograficznym.

Rejestracja od poniedzialku do piątku, w godz. 8-20, pod nr telefonu: 58 666 24 44.

Mammobusy pojawią się 23 stycznia w następujących lokalizacjach:

Grodzisk Mazowiecki (przy byłym Kinie Wolność), ul. Kilińskiego 8 a
Milanówek przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Warszawska 18

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz