Bezpłatna mammografia

RSS Drukuj A | A
Data publikacji: 2012-03-02 21:06:51 Data aktualizacji: 2012-03-16 21:00:00

Bezpłatne badania mammograficzne będzie można wykonać m.in. w Brwinowie.

​W dniach 19–30 marca, kobiety w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat mieszkające na terenie powiatu pruszkowskiego, będą mogły wykonać darmowe badania piersi w mammobusie. Pojazd zatrzyma się w Piastowie, Michałowicach, Nadarzynie oraz Brwinowie.

​Mammografia to badanie przy użyciu promieni rentgenowskich, które pomaga w diagnostyce raka piersi. Badania są finansowane przez NFZ w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Na zachorowanie najbardziej narażone są kobiety między 50 a 69 rokiem życia, dlatego właśnie do nich skierowane jest to bezpłatne badanie.

Panie, które nie spełniają kryteriów wiekowych, a chcą wykonać mammografię mogą to zrobić za dodatkową opłatą. Koszt badania wynosi 80 zł. Pacjentki muszą okazać zaświadczenie od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do tego typu zabiegu oraz mieć przy sobie dowód osobisty.

Badania przeprowadzi firma FADO, która dodatkowo przygotowała konkurs dla pacjentek. Wszystkie panie, które przeprowadzą mammografię, będą mogły wygrać atrakcyjne nagrody m.in. trzy karnety na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, zestawy kosmetyków Ziaja oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne.

Panie, które chcą wykonać bezpłatne badanie piersi w mammobusie, proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 24 44 lub na www.fado.pl, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Harmonogram badań:
– Piastów – 19–28 marca (w dni powszednie) przy Przychodni Piastun
– Michałowice – 26–27 marca przy Kościele Parafialnym
– Brwinów – 28–30 marca przy Urzędzie Gminy
– Nadarzyn – 29–30 marca przy Ośrodku Zdrowia

Podobne wiadomości

Nie ma zgody na delfinarium

REGION Na terenie gminy Mszczonów miało powstać delfinarium. Przeciwny takim działaniom jest minister środowiska.

Kary za brak klimatyzacji

REGION Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie postanowił z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu klimatyzacji w autobusach i tramwajach. Posypały się kary.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

REGION Zostań SuperW! Osoby chcące pomagać innym mogą już dołączyć do drużyny Szlachetnej Paczki – SuperW czyli wolontariuszy.

Komentarze 4

Dodaj komentarz Zamknij
captcha

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.Pootas - dziękuję za Twoją propozycję :) odebrałam wczoraj wyniki i cycki mam zdrowe :)

Pootas, na te badania idą babki koło 60-tki, chciałbyś miętolić takie stare cycki? fuj

Nie martw się,ja chętnie profesjonalnie zbadam twoje cycki:)

robiłam w ramach "Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" mammografię w szpitalu na Wrzesinie w pierwszych dniach stycznia. Do dziś nie mogę odebrać wyników badań, bo jak mnie poinformowano nie ma jeszcze podpisanej umowy z nfz na świadczenie tej usługi. Wczesne wykrywanie, ha ha ha


Daj nam znać! Wysyłaj zdjęcia, filmy!

Byłeś świadkiem wypadku
lub dramatycznego zdarzenia?
Coś cię zaskoczyło lub rozzłościło?

Wyślij SMS lub MMS na numer 600 924 925

Wyślij e-mail na kontakt@wpr24.pl

Wyślij zdjęcie / video przez formularz