16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


ztm.waw.pl

Bilet metropolitalny już wkrótce

Dość niespodziewana decyzja o wcześniejszym niż planowano powrocie pociągów do Pruszkowa prowokuje kolejne pytanie. Kiedy mieszkańcy skorzystają z biletu metropolitalnego?

Od poniedziałku, 24 września, pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej powróciły na remontowany szlak 447. Także do Pruszkowa, choć miało to nastąpić dopiero za miesiąc. Pasażerowie dopytują więc kiedy i na jakich warunkach będą mogli skorzystać z oferty biletu metropolitalnego.

Władze miasta już jakiś czas temu zapowiedziały, że do tego programu ZTM dołączą, ale dopiero po przywróceniu ruchu kolejowego na linii podmiejskiej i uruchomieniu stacji w Pruszkowie. Oba warunki zostały spełnione. Kiedy więc bilet metropolitalny dla Pruszkowa? – Prowadzimy rozmowy z ZTM. Mam nadzieję, że z tej oferty mieszkańcy Pruszkowa skorzystają od 1 października – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Do przejazdów w ramach biletu metropolitalnego dopłacają samorządy. Pruszkowski zdecydował się skorzystać z drugiego z trzech możliwych progów tego dofinansowania. Posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańća za bilet 30-dniowy w 1 i 2 strefie zapłacą 150 zł, za 30-dniowy w drugiej strefie 82 zł, za 90-dniowy w 1 i 2 strefie 390 zł, za 90-dniowy w 2 strefie 237 zł.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

no i co 1 października już tuż tuż a o bilecie ani widu ani słychu....

Gość

To Pan Wice Kurzela nie ma już wysypki na słowo Metropolitalny, bo kiedyś miał i to dużą.

Księgowa

Do Gość 2018.09.24 13:29 : to, że Twój Urząd Skarbowy jest w Pruszkowie, nie oznacza, że Twoje podatki idą do Pruszkowa ;). Rozliczane są wg podanego na PIT Twojego miejsca zamieszkania.

lennox

Z innej beczki - czy L3 wróciła na Długą, bo się w WPR nie doczytałem ?

Miro-Maro

W Michałowicach najpierw trzeba powiedzieć "do widzenia" obecnemu wójtowi, potem wybrać nowego i dopiero brać się za komunikację. Linia dla Sokołowa to jedno ale równie pilna jest komunikacja na terenie osiedla Michałowice. Ta miejscowość granicząca przez miedzę z Ursusem nie ma żadnego z nim skomunikowania. Pan wójt w Opaczy pod swoim domem kazał ZTM wybudować przystanek, więc na starość będzie miał czym jeździć a w Michałowicach każe ludziom po 4 km piechotą ganiać do WKD.

Piastowiak

Ale te bilety miały być po 120 zł a nie 150 i ktoś tu kreci. Zresztą podjąłem już kroki żeby podatki płacić w Warszawie i będę miał bilet za 98 zł. na 1 i 2 strefę. Nie mam zamiaru dorabiać włodarzy powiatu. prosta procedura, tylko trzeba poświecić trochę czasu, ale 1000 zostaje rocznie w kieszeni. Wakacje nad Bałtykiem za darmo.

Mirosława

Ot, cuda i dziwy roku wyborczego! Jasio dasio?

Gość

O dla Pruszkowa będzie bilet metropolitalny. Prawie wszystkie gminy w naszym regionie są zaangażowane we współprace z ZTM. Chociaż między Pruszkowem a Raszynem jest obszar który się nie angażuje, a Wielki włodarz gminy (wiadomo kto) twierdzi że mieszkańcy z naszej gminy dojeżdżają do M. St. Warszawy za pośrednictwem WKD. Na jedno jest to prawdą WKD jest w Komorowie, Michałowicach, Opaczy, Regułach i innych na tym szlaku, ale w miejscowościach takich jak Sokołów, Pęcice, Suchy Las jedynym połączeniem z Warszawą jest linia L23 (finansowana głównie z środków Gminy Raszyn) do Raszyna a dalej za pomocą linii 7xx. Jak wiadomo nasz teren należy do 2 strefy. Wielu dojeżdża do szkół jak i do pracy. Ale jak wiadomo Pana Wójta obchodzą jedynie te większe i bardziej ekskluzywne miejscowości. Raz do roku zorganizuje dla picu sprzątanie całej wsi a potem w czasie apelu pamięci jest wychwalany za utrzymywanie porządku. Moim zdaniem Gmina Michałowice powinna zastanowić się nad umową z ZTM w sprawie biletu metropolitalnego oraz uruchomieniu linii typu 7xx w relacji P+R Al. Krakowska przez te mniej skomunikowane miejscowości gminy ale na przykład z pętlą w Komorowie po trasie al. Krakowska-Sokołowska-Parkowa-Powstańców Warszawy(zawrotka koło gminy) i Pęcicką do Komorowa. Linia by mogła być nawet obsługiwana taborem krótkim.

niedasie

NIEDASIE!!!

Gość

Co z linia 1 miejska? Kiedy wraca? Zgodnie ze strona ztm linia ZP do końca wrzesnia a co od 1 października?

Janush

ale drogie te bilety

Gość

Dzisiaj w Piastowie zamiast SKM o godz 11 06 przejechała drezyna.SKM-ki ani widu ani słychu

Gość

jeśli chodzi o bilet metropolitarny dla mieszkańców Piastowa, burmistrz planuje wyciąć kilka drzew.

niedasie

N I E D A S I E!!!

Gość

A co mają wybory do tego wszystkiego uważacie że ktoś nowy będzie lepszy? bilety podobno mają być od pażdziernika

Gość

Mieszkańcy Piastowa niech upominają się o zniżki w Piastowie!

Gość

A co z mieszkańcami Piastowa, którzy oddają swoje podatki do Pruszkowa, dlaczego dotyczy to tylko posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca?

Gość

Przecież na parkingu od strony Waryńskiego od dawna nic się nie dzieje. Kilka tygodni temu zamontowali szlabany. Zrobili jeszcze jakieś daszki na rowery i na tym koniec. Nawet nie posprzątali palet po kostkach parkingowych. Z kolei przy samej ulicy jest brak asfaltu i nie da się wjechać na parking.

HTC jkkkllvxsahnnnts

Zobaczycie ten bilet jak świnia niebo

Gość

Na czas wyboròw wszystko będzie, nawet trawę pomalują na zielono, ekipa z Kraszewskiego to moi ulubieńcy

ciekawy

Redakcjo szanowna szkoda że nigdzie nie piszecie ile samorządy będą musiały płacić do ZTM za taką promocję dla mieszkańców i ile mniej będzie z tego powodu inwestycji w regionie

Gość

Ciekawe jakie Pan Kurzela ma wytłumaczenie na parking od strony Waryńskiego. Teraz są pociągi, parking jest, ludzie dojeżdżają. Dlaczego nie można korzystać? Koniec wasz jest blisko. 21.10.2018

Paw

Co zrobić, by skorzystać? Tak w skrucie? Pitu Pitu rozlicza żona w Pruszkowie.

Cezar

Dlaczego ten Kurzela dziś się obudził. Ludzie pokażcie tym leserom czerwona kartkę na wyborach. Tym niedasie nieudacznikom od Starzyńskiego.

gościu

hahahaha...wróciły....SKM jest w godzinach szczytu raz na godzinę. Dyliżans w Lucky Luku jeździł częściej :)

Gość11

A co z WKD?

Gość

A co z biletami jednorazowymi? Czy ich cena też się zmienia? Czy strefy po modernizacji linii kolejowej zostają takie same?