-6° Niedziela
25 Lutego

Pon

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob
Maciej Bochnowski

Bilety na WKD teraz w SkyCash

Od 11 stycznia Warszawska Kolej Dojazdowa uruchamia nowy kanał dystrybucji biletów. Pasażerowie będą mogli kupić bilet na przejazd pociągiem WKD za pomocą aplikacji SkyCash.

Bilety WKD będzie można kupić za pomocą wspomnianej aplikacji przez 24h na dobę, bez konieczności szukania kasy biletowej i stania w kolejkach. Usługa umożliwia zakup biletów jednorazowych według normalnej taryfy oraz bilety ulgowe.

Aby kupić bilety za pomocą SkyCash należy zainstalować w telefonie komórkowym aplikację   i dokonać rejestracji w systemie SkyCash, a następnie zasilić konto. Pobranie programu polega na wpisaniu w przeglądarce telefonu adresu m.skycash.com lub wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205. Innym znacznie prostszym rozwiązaniem jest ściągnięcie specjalnej aplikacji dostępnej na iOS, Android i Windows Phone.

Bilet można kupić w kilku prostych krokach. Z manu wybieramy zakładkę „Koleje Regionalne” i dalej „WKD”. Dobieramy strefę czasową, datę i godzinę przejazdu, rodzaj ulgi oraz... liczbę pasażerów, co oznacza, że możemy kupić kilka biletów naraz. Następnie wybieramy metodę płatności. Tu mamy dwie opcje. Możemy zapłacić kartą płatniczą używając specjalnych kodów zabezpieczających z karty lub zasilić konto SkyCash wprowadzając dodatkowo kod pin podany przy rejestracji w serwisie SkyCash. Po dokonaniu zakupu na ekranie telefonu wyświetli się potwierdzenie.

Jak wygląda kontrola? Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w pamięci telefonu i są dostępne w zakładce „Bilety do kontroli”, która jest dostępna na ekranie startowym aplikacji SkyCash oraz po wejściu w przewoźnika, czyli w tym przypadku WKD u góry po prawej stronie. Aby okazać bilet, nie trzeba mieć połączenia z Internetem.

Warszawska Kolej Dojazdowa podkreśla, że uruchomienie możliwości zakupu biletów poprzez aplikację SkyCash to system pilotażowy, który będzie obowiązywał do końca marca.

W ramach usługi SkyCash pasażerowie mogą kupić również bilety obowiązujące autobusach, tramwajach, metrze, SKM i pociągach KM.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kkkk

W czasie mrozów zamarzają ekrany biletomatów i ciężko z kupnem biletu.

Goguś

A tak pani "marketing" zarzekała się że nigdy nie będę korzystać z Sky :) bo mają już mpay. mimo że o wiele więcej osób korzysta z sky. Jak widać zarząd jest o wiele mądrzejszy. Brawo Wy