°


brwinow.pl

Blisko 1,5 mln na rewitalizację Parku Miejskiego

Gmina Brwinów szykuje się do kolejnego etapu rewitalizacji Parku Miejskiego. Magistrat wybrał wykonawcę, który za realizację zadania zainkasuje ponad 1,4 mln zł.

Można powiedzieć, że Park Miejski jest oczkiem w głowie władz Brwinowa. I nie ma się, co dziwić, gdyż teren jest niezwykle urokliwy. Jednak upływający czas dał o sobie znać i w końcu brwinowski magistrat musiał zająć się parkiem. 

Pierwsze kroki podjęto kilka lat temu. W 2012 roku odrestaurowano furty i wejście do zieleńca. Kolejne prace przeprowadzono rok później. Rewitalizacja parku objęła remont ciągu pieszego, budowę nowego chodnika i oświetlenia. Zamontowano również dziewięć kamer, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Do dyspozycji mieszkańców oddano także ławki. Całkowity koszt wykonanych prac to blisko 1,2 mln zł.

Ale to nie koniec. Park ma zachwycać swoim blaskiem, ale także przyciągać i zachęcać mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. W lipcu brwinowski magistrat ogłosił przetarg na III etap rewitalizacji. Zgodnie z dokumentacją teren zostanie wzbogacony o plac zabaw dla dzieci starszych z małym parkiem linowym, trampoliną i huśtawkami. ​Najmłodsi będą mogli bawić się w komfortowych warunkach, gdyż nawierzchnia zostanie wykonana z piasku płukanego. Dorośli będą mogli korzystać z siłowni plenerowej. Do dyspozycji aktywnych zostaną oddane m.in. drabinka i podciąg na pylonie, orbitrek i biegacz, twister, wahadło czy też prasa nożna. Nie zabraknie elementów dekoracyjnych w postaci zdroju ulicznego i malej fontanny. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie szachownica plenerowa, która zostanie wykonana z płyt kamiennych granitowych w kolorze czerwonym i szarym.

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę zadania. Firma Garden Designers powinna zrealizować zamówienie do końca listopada br. Koszt rewitalizacji to ponad 1,4 mln zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jeszcze za staw niech się wezmą i go ogarną.A co do stawu za małolata 15 lat temu śmigało się super na łyżwach i po małpim gaju się latało ale wtedy po zmroku ludzie bali się go :) .Super wspomnienia z parku teraz niestety dzieciaki przy kompie czas spędzają ale jak zrobią plac i park linowy może ich to przyciągnie

Zadowolona

Oktaba, nie narzekaj że teraz jest tak okropnie. Było 30-40 lat wcześniej jak park był tak zarośnięty że ludzie aby przejść przez niego zapalali zapałki. Fakt że czasami brwinowska młodzież przesiaduje na ławeczkach z piwkiem w ręku ale to już nie te czasy co dawniej, w końcu jest to park, można mieć chęć na to aby i piwko kulturalnie wypić, a straż miejską po to mamy aby spokoju pilnowała i panowała nad tym. Super w końcu będzie u nas strefa rekreacji z prawdziwego zdarzenia bo jesteśmy w tym temacie nadal daleko za.../ pobliskimi miejscowościami.

Oktaba

Do jola...chyba nie wiesz co mówisz kobieto...Ty mieszkasz tu 9 lat a ja 20...chyba drobna różnica...a to że nie widzisz meneli i cwaniaków w parku to już twój problem...gdzie w parku są ci "kulturalnie" pijący??? No gdzie???I przestań gadać takie smutki, że Brwinów jest bezpieczny, bo każdy kto tu mieszka dokładnie wie co się w Brwinowie dzieje...a park to głównie miejsce spotkań wszelakiej patologii!!!!!!!

jola

Oktaba Brwinów jest bezpieczny. Nikt mnie nigdy w parku nie zaczepił, a mieszkam tu już 9 lat. Co do alkoholu nic złego jest wypić sobie kulturalnie jedno piwko z kolegą w parku. Najważniejsze żeby straż miejska nie czepiała się tych kulturalnie pijących, a zajęła się prawdziwymi alkoholikami.

Oktaba

Fantastycznie...lokalni drug dealerzy będę mieli przyjemniej...bo i "pakernia" dla osiłków będzie...i milej się będzie alkohol piło w takim pięknym odnowionym parku...nie wspomnę już o lokalnej żulerii, która to od lat straszy w tych zapyziałych krzakach...przy ławkach porozbijane butelki i syf ogólny...a straż miejska oczywiście nie widzi problemu...

Gość

"PARK MIEJSKI JEST OCZKIEM W GLOWIE WLADZ BRWINOWA".Co to jest 1,4 miliona zl ,a w Otrebusach na ul Karolinskiej sa dwie dziury o sednicy ok 1 m. Niebawem bedzie 1 rocznica ,a burmistrz igrzyska organizuje.Juz wkrutce bedzie sie spotykal z mieszkancami i chwalil sie " osiagnieciami ".

Gość

JA MYŚLAŁEM, ŻE TO W PRUSZKOWSKIM PARKU '' ŻWIROWISKO " NARESZCIE WYMIENILI ŁAWKI NA DREWNIANE BO NA TYCH STALOWYCH ZŁOMACH TO W DUPĘ ZIMNO I MOŻNA DOSTAĆ WILKA. CZY PAN PREZYDENT PRUSZKOWA JUŻ SIEDZIAŁ NA TYCH STALOWYCH ŁAWECZKACH?

Gość

prawdziwemu gospodarzowi wydanie miliona sprawiło by nie lada problem , samorządowcom z naszego rejonu wydawanie kasy idzie jak woda w klozecie, a w czołówce pruszków

Głos

Głupi myślałem że to o Pruszków chodzi...