°


MAP

Bogaty plan inwestycyjny Piastowa

Władze Piastowa mają już gotowy projekt budżetu na przyszły rok. W planie finansowym znalazła się również długa lista inwestycji do zrealizowania. Jesteście ciekawi jakich?

Piastów to kolejna z gmin, które opublikowały na swoich stronach plan finansowy na przyszły rok. Przyszłoroczne dochody miasta oszacowano na kwotę prawie 108 mln zł, wydatki zaś mają opiewać na 134 mln zł.  To oznacza, że w miejskiej kasie pojawi się deficyt w wysokości aż 26 mln zł, który piastowscy włodarze chcą sfinansować przychodami z emisji papierów wartościowych.

Na inwestycje gmina wyda łączne prawie 42 mln zł. Najwięcej bo aż 4,5 mln zł pochłonie budowa nowej filii przychodni SPZOZ „Piastun”. Kolejną ważna pozycją jest modernizacja Willi Milera, na  którą władze Piastowa chcą przeznaczyć 1,6 mln zł. W przyszłym roku ma zostać również rozbudowane Przedszkole Miejskie nr 4 przy ul. Żbikowskiej. Koszt inwestycji oszacowano na przeszło 2 mln zł.

Na liście zadań do realizacji nie mogło zabraknąć inwestycji z zakresu budowy kanalizacji, wodociągów i dróg. I tak nowe kanały sanitarne zostaną wybudowane w ulicach: Barcewicza, Norwida, Kossaka (od Malczewskiego do Axentowicza), Kujawskiej (od Hallera do Wojska Polskiego). Natomiast nowe wodociągi pojawią się m.in. w ul. Leśmiana, Kujawskiej, Kossaka i Dworcowej.

Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to w przyszłym roku planowane są m.in.: przebudowa ul. Wiosennej, budowa ul. Norwida, budowa ul. Sułkowskiego na odcinku od Bohaterów Wolności do Żbikowskiej, przebudowa ul. Brzozowej.

Projekt budżetu jest dostępny tutaj.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 36

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zarządzająca budynkami komunalnymi i wspólnotami spółka PPUK ( PIASTOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH) nie wywiązuje się z regularnego i ustawowego czyszczenia przewodów kominowych palnych .Mimo kar nałożonych przez Straż Pożarną na spółkę ma ona gdzieś przepisy nie szanując zdrowia a może nawet życia ludzi.czyszczenie przewodów palnych opalanych paliwem stałym typu węgiel czy drewno powinno być dokonywane 4 razy w roku a gazowych 2 razy w roku .Spółka zaczyna działać jak dawny ZBK LICZY SIĘ KASA A NIE LUDZIE NIECH DALEJ JĄ DO KAPITALIZOWYWUJĄ

1234

A kto wam dogodzi drodzy mieszkańcy Piastowa ,każdy tylko krytykuje czy coś jest robione czy nie to i tak wam źle zdecydujcie się w końcu czego sami chcecie sprzątać po sobie nie umiecie i niestety są tego skutki i efekty plus komentarze że Piastow to chlew itp. Nic dziwnego jak jego mieszkańca nie umieją utrzymać porządku to nie świadczy o władzy tylko o jego mieszkancach

Gość

No fajne wyssane z palca fałszywe oskarżenia ---jest czysto - porządnie się sprząta ---okolice targu wzorowa wizytówka miasta- rondo wzorowe --brawo dla projektanta i zleceniodawcy -- w przychodniach wzorowo - ulice i parkingi bez dziur w blokach czysto jak w salonie nie jak w chlewie itd..... zapraszam władze na wycieczkę po mieście ... Jest XXI wiek a dookoła jak ... nie chce mi się już gadać ...

Gość

Ludzie rzucający fałszywymi oskarżeniami pilnują +/-

Gość

Ta sama mentalność i te same działania. Im więcej kasy w obrocie, nawet niech będzie z obligacji, tym więcej można wykroić dla siebie.

Sz=B

Władza klika bo sumienie chce zagłuszyć i myśli, że znów uda jej się oszukać naiwniaków, Szuplewski nie daleko upadł od Brzezińskiego.

Gość

O, widzę, że zwolennicy uchodźcy, na Allegro znów laiki kupili.

Gość

Władza sobie klika na T A K ...v v v v v v v - w godzinach pracy ?????????????

Gość

A Gieniek, to zdrowy na umyśle ????

Gość

władza g...no robi i sobie klaszcze to dopiero ! Wasza arogancja już niedługo potrwa bo jak się ludzie wkurzą to was wykurzą . Klikać i sobie klaskać ...v v v v v v v v v v v

@Gość13:50

Koszt zaplanowany wykonania filii PIASTUNA to 8 mln zł bo inwestycja jest rozłożona na 2 lata, w 2018r. to 4,5 mln i w 2019r. 3,5 mln zł , to taki chytry szantaż mieszkańców - jak mnie nie wybierzecie na drugą kadencję to nikt wam jej nie skończy.

Gienek

Czy burmistrz już zupełnie wyzdrowiał jak skasował dokumentnie służbowy samochód, bo wstrząśnienie mózgu objawia się później jak minie szok powypadkowy.

Gość

DROGI I CHODNIKI W PIASTOWIE TO 3 ŚWIAT, A TEN WYDAJE 4,5 mln na Piastun i 1,6 mln. NA WILLĘ!!! Panie Burmistrzu chyba ostatnia kadencja!

Gość

No za tą Brzozową, to stomatologię mam pan, Panie Burmistrzu już za free dożywotnio, jak w banku.

Gość

Cenne uwagi zawierają Wasze wpisy byłby, gdyby były prawdziwe np. wGość z 20,37 jest bardzo uważnym mieszkańcem Piastowa i wie, że za chwilę ukażą się jak zwykle głupie rady Cioci typu ewa itp .... Wydatek na nową przychodnie jest rozłożony w czasie a nie jednorazowo. Dziennikarze czasami robią wrogą robotę informując Mieszkańców o inwestycjach w mieście. Do sympatyka z "pisa", inwestycje są dla Mieszkańców, a nie CBA .... illa Milera stała i stać będzie przez następne sto lat... Pomylić Białą willę z willą Milera świadczy o tym, że wiedzą coś ale nie do końca... Wydaję się co niektórym, że są super ludzie, ale biją pianę na próżno ponieważ nie mają wiedzy prócz Piastowianki oraz Panny Krysi .... Reszta się ośmiesza opowiadając bajki na dobranoc...

KIKS

teraz wszystkie gminy widzę w okolicy się "OCKNĘŁY" ....bo boją się kontroli centralnych z PiS- U , - i RAPTEM OKAZUJE SIĘ ŻE MOŻNA ZROBIĆ WIELE RZECZY ZWŁASZCZA KIEDY BAT WISI NAD ŁBEM LOKALNYCH SAMORZĄDOWCÓW

Stopa

No i tak ul. Brzozowa jest w budżecie dla pani Agaty Korczak przewodniczącej rady miasta, swój swojemu krzywdy nie zrobi, ale nepotyzm pełną gębą jak zwykle w Naszym Piastowie.

Gość

W Piastowie jest tak jak w piosence Jeremiego Przybory ''Taka Gmina". Cieciów wysłać na Ursynów niech zobaczą jak się sprząta .A najlepiej przepędzić nierobów -- nawet porządnie nie umieją zamiatać . Jeszcze jak długo to zapyziałe miasto będzie tak trwać i egzystować . Dlaczego mieszkańcy się na to godzą ???? A Władza szkoda gadać ..Na co spojrzą to spieprzą nawet głupi wiadukt . Jak coś jest nie tak to się szybko zmienia i naprawia . Myślenie strasznie boli !!!!!!!!!!! Kiedy wreszcie wezmą się do roboty . Adoratorzy władzy ---- klikać na nie ---- bo macie dużo czasu w pracy .......ha,ha, ha

Ewa

Taki budżet świadczy o tym, że burmistrz zdaje sobie sprawę z tego, że to "ostanie podrygi zdychającej ostrygi", szczególnie przy nowych propozycjach ordynacji wyborczej, to trzeba się nachapać ile wlezie bo takiej drugiej okazji nie będzie.

@Gość 20:37

Artykuł został zamieszczony o 20:30, a "Gość 20:37" już umieścił pierwszy wpis, on chyba nic innego nie robi tylko pilnuje forum WPR 24 tj. 24/24. Brawo, trzeba jakoś odpracować te apanaże za frajer.

SUŁKOWSKIEGO

Takie obietnice o Sułkowskiego w wydaniu Naszego Piastowa slysze od 40 lat. Ciekawe czy plany i projekty już zrobione jeśli ma być realizowane w 2018 roku ?!!!???

Gość

Piastun rozpoczął klikanie

Wasza WPF na 2018-20

Burmistrz jeszcze nie pochwalił się okresem zadłużenia miasta jaki wynika z WPF (Wieloletnia Prognoza Finansowa wg ustawy o finansach publicznych art. 243) aby spłacić lub wykupić te obligacje bo sięga ona dekady do 2029 roku. Stary numer Naszego Piastowa przez pierwsze lata kadencji nie wiele robić a dopiero w roku wyborczym pokazać na co nas stać. "Po nas to choćby i potop" jak mawiają ekonomiczni ignoranci.

4408

Wystarczy tylko wspomniec o Piastowie w lokalnych mediach a już niedotasowane lewaczki toczą pianę kłamstwa i obłudy... biedni jesteście w tych swoich krytykach wyssanych ze swoich umorusanych paluszków...

olo

Latarnia elo dalej nie działa na przejściu. Dzwoniłem kilka razy . Miasto założylo g...o ciemno jak w mu..afrykańskim namiocie te latarnie świecą jak by ktoś tam świeczkę wsadził

Serdel

A co z patolą na Wysockiego

Outek

Ciekawe co na to CBA?

4408

45 mln na przychodnię?! WOW!!!

Piastowianin

BRAWO!!! Kierunek - zadłużyć mieszkańców Piastowa ile się da Szuplewski i jego ekipa zniszczą to miasto - 2018 wybory trzeba się pokazać !!! Brawo ! Brawo! Eksmisja gwarantowana !!!

Gośćxxxx

O ile dobrze pamiętam to willa Millera została rozebrana i pozostały po niej tylko wspomnienia ?

pio

Ale odśnieżyć to gmina nie umie . Szulerski to twój koniec i jako burmistrza

Gość

To jakiś budżet pijanego człowieka, na inwestycje przeznacza się 42 mln zł, a 45 mln zł pochłonie budowa filii PIASTUNA. No, ale cóż "teolog" ma na bakier z matematyką a ponoć kończył LO im. A.Mickiewicza.

Gość

Dajmy spokoj z piastowem. Lepiej wlaczyc ta dziure do warszawy

Ewa

Kiełbasa wyborcza? Norwida przecież nie da się zrobić bo teren jest nieuregulowany?

Gość

Dobry gospodarz miasta ulicę na której mieszka remontuje na końcu - Panie Burmistrzu.

Gość

Piastunie czekamy na Twoje cenne, a zarazem złośliwe uwagi. Twój nowy Przyjaciel, którego bardzo lubisz i darzysz osobistą sympatią.... A może pójdziemy na wódkę, bufet ludzi jedna...???