27° Środa
19 Września


Miasto Pruszków

Boisko na Gąsinie jeszcze w tym roku?

Po wielu miesiącach oczekiwania ruszyła budowa boiska na Gąsinie. Jeśli pogoda okaże się łaskawa, to jest szansa, że inwestycję uda się zakończyć w tym roku.

Pomysł związany z budową boiska na Gąsinie to inicjatywa zgłoszona przez mieszkańców w ramach drugiej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Zgodnie z założeniami inwestycja powinna być już gotowa. Niestety pojawiły się problemy natury formalnej. Realizację projektu opóźniła konieczność uzgodnień z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej. Pojawia się jednak pytanie co ta instytucja ma wspólego z zadaniami sportowymi?

Otóż boisko na Gąsinie powstaje na ternie zalewowym. Udało się jednak dojść do porozumienia. – Niestety formalności zmusiły wykonawce do wystąpienia o przesunięcie terminu na realizacje zadania, co jest uzasadnione. Wyraziliśmy na to zgodę. O ile warunki pogodowe dopiszą to jest szansa, że boisko będzie gotowe jeszcze w tym roku – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Wykonawca został wprowadzony na teren budowy, wykonał już podbudowę boiska oraz płyty granitowe – dodaje.

Pojawia się pytanie czy realizacja inwestycji na terenie zalewowym nie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Wiceprezydent Landowski podkreśla, że nie ma takich obaw. – Dziś technologie są tak zaawansowane, ze nie ma o co się bać. Podobne inwestycje są realizowane i ze sprzętami nic się nie dzieje – podkreśla.

Mieszkańcy zastanawiają się czy jest szansa, aby boisko było oświetlone i objęte monitoringiem. – Planujemy połączyć to z inwestycją związaną z oświetleniem ul. Malwy – mówi nam Landowski. – Jeśli chodzi o monitoring to zadanie jest nieco trudniejsze. Musimy pamiętać, że należy edukować mieszkańców, by szanowali przestrzeń miejską, bo to pieniądze nasz wszystkich – dodaje.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćf

Do Gość 2017.12.01 19:13, Człowieku sam przecież mówisz Ludzie nie człowiek, przecież to nie partia ani organizacja się wypowiada tylko Ludzie, to co wszyscy musza mówić jednym głosem. Jednym to pasuje innym co innego., jeden się czepnie tego inny czego innego. A problem polega na braku informacji oraz prawdopodobnie błędach w przetargu. Ludzie po prostu chca usłyszeć że powstanie boisko na terenach zalewowych z gwarancja trwałości nawet po zalaniu boiska. I że boisko powstanie i nie beda to pięniadze dosłownie wywalone w błoto.

Ajka

Przecież podobno istnieje weryfikacja projektów przed przekazaniem ich do głosowania? Ktoś tego nie sprawdził? To po co ta weryfikacja. Druga rzecz- dlaczego boiska nie zrobiono na początku roku żeby całe lato można było korzystać tylko teraz? Ludzie zaczęli się dopytywać co z inwestycją, idą wybory więc głupio się wycofać... Jak pokazuje nasze dwuletnie doświadczenie cały ten budżet obywatelski to jedna wielka fikcja... I zamiast korzystać z pomysłów mieszkańców i zgłaszanych potrzeb przy konstrukcji normalnego budżetu to władza udaje że chce coś zrobić dla ludzi tylko przy okazji wyborów. Pójdźmy więc jak przyjdzie pora i wyraźmy wdzięczność naszymi głosami

Gość

Boże co za ludzie w tym Pruszkowie. Miało nie być boiska bo teren zalewowy - hejt, "niedasię", krytyka władz, miasta, budżetu obywatelskiego. Ma być boisko - hejt, bo tereny zalewowe, ze na pewno zostanie zniszczone, zalane i będzie do naprawy. LUDZIE JAK WAM DOGODZIĆ?

Gość

Bardzo małe to boisko. Do czego ma służyć?

jarozbaw

w grudniu robi się LODOWISKO a nie BOISKO ....... NA WIOSNĘ będzie do poprawy ..

Gość

"czy realizacja inwestycji na terenie zalewowym nie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto - Dziś technologie są tak zaawansowane, ze nie ma o co się bać" buhahahaaa Panie Wiceprezydencie Landowski, jeszcze nikt na świecie nie znalazł 100% skutecznego sposobu na powodzie a Pan tak? to czemu nie można się tam pobudować skoro zna Pan takie "zaawansowane technologie"? Niestety boisko będzie istniało w pierwotnej formie tylko do pierwszego zalania.... no cóż ale może miasto stać na jego ciągłe rewitalizacje?

lennox

Czy to boisko będzie też miało drenaż ???