19° Sobota
22 Września


Archiwum

Boisko przy „dwójce” oddane

Do dyspozycji mieszkańców Pruszkowa oddano boisko przy podstawówce nr 2. Inwestycję zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego 2017.

– Boisko o wymiarach 35,5 m długości, 20 m szerokości z nawierzchnią z trawy syntetycznej  łączy w sobie funkcje boiska do mini piłki nożnej, tenisa oraz siatkówki. Na boisku został zainstalowany stały i demontowalny sprzęt sportowy oraz piłkochwyty w strefach za bramkowych – informuje pruszkowski magistrat.

Mieszkańcy mogą korzystać z boiska każdego dnia do godz. 18.00. Dłużej będzie można pograć w piłkę nożną w okresie wiosenno-letnim, bowiem obiekt będzie czynny do 20.00.

Jak wspomnieliśmy w zajawce pomysł wybudowania boiska zrodził się podczas budżetu obywatelskiego na ten rok. Oznacza to, że sami mieszkańcy zdecydowali o zrealizowaniu tej inwestycji. Nie obyło się też bez kłopotów. Miasto musiało trzykrotnie ogłaszać przetarg na boisko.

Koszt inwestycji to niemal 170 tys. zł.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A gdzie to lodowisko? Jest 1 grudnia juz.

Gość

Dwójka to ta szkoła od wycieczek szkolnych na które jeżdzą nauczyciele, sprzątaczki, dzialacze samorzadowi a uczniowie nie?

Głos

Bardzo ładnie.Jeszcze zróbcie bezpieczne przejście ,takie jak są w cywilizowanych ,normalnych miastach dla dzieci przechodzących przez Helenowską w drodze do szkoły...To co dzieje się w tej chwili to horror i cud że jeszcze nie doszło tam do tragedii.Dzieci wchodzące na ulicę wprost zza zaparkowanych na chodniku (pomimo zakazu) aut i idące dzikim przejściem przez pocztę do szkoły...ehhh idzie ku lepszemu ale wciąż dużo pracy nad normalniścią w Pruszkowie po 20 letniej patologii...Trzymam kciuki i mam nadzieję że ktoś weźmie w końcu w garść to miasto!

Gość

No to Miasto wybudowało Śliwińskiemu kort na którym będzie trzepał kasiorę

Gość

Do godziny 18.00 to mieszkańcy są w pracy