27° Środa
19 Września


pixabay.com

Boisko w Komorowie po nowemu

Boisko sportowe przy Zespole Szkół w Komorowie lata świetności ma za sobą. Władze gminy Michałowice chcą to zmienić.

Jak dziś wygląda boisko w Komorowie? – Obecnie na terenie inwestycji znajduje się zdegradowane boisko poliuretanowe do koszykówki, nawierzchnia boiska jest spękana, występują ubytki poliuretanu i wybrzuszenia. Hala namiotowa o konstrukcji stalowej pokryta poszyciem PCV o znacznych ubytkach i zużyciu – czytamy w dokumentach przetargowych. 

Jak widać stan boiska nie jest najlepszy. Gmina rozpoczęła więc poszukiwania firmy, która w trybie „projektuj i buduj” wykona przebudowę płyty boiska. Gmina nakreśliła już kierunki remontu. Wykonawca będzie musiał wykonać projekt, zdjąć starą nawierzchnię boiska i położyć nową również poliuretanową. Płyta boiska ma być przystosowana do montażu lodowisk, które przy szkole działa w zimowe miesiące. Naprawę ma przejść również konstrukcja hali nad boiskiem, a samo pokrycie dachowe ma zostać wymienione. 

Prace mają wystartować w wakacje, jednak uczniowie nie będą mogli korzystać z nowego boiska wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 października.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Przy takiej skali remontu zasadne byłoby wymienić tablice na pełnowymiarowe i konstrukcję kosza na niechybotliwą solidną.

Gość

niech Pan wójt weźmie się za kable średniego napięcia wiszące nad projektowanym placem rekreacyjnym dla dzieci w nowej wsi