19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
pixabay.com

Boisko z prawdziwego zdarzenia

Przy Szkole Podstawowej nr 9 w Pruszkowie pojawi się nowe boisko sportowe. Wszystko dzięki... mieszkańcom.

Stare asfaltowe boisko jest już mocno wysłużone. Każdy upadek na takiej nawierzchni to gwarancja zdartego kolana. Dlatego boisko przy „dziewiątce” przejdzie generalny remont.

Zamiast asfaltu pojawi się nawierzchnia z poliuretanu. Będzie tu można grać w piłkę nożną i piłkę ręczną. A do koszykówki zostaną wytyczone aż dwa pola do gry.

Wykonawca w pierwszej kolejności będzie musiał przygotować dokumentację projektową. To oznacza, że roboty budowlane wystartują w maju lub nawet w czerwcu. Boisko ma być gotowe do 28 września.

Pomysł wybudowania boiska wyszedł od mieszkańców. To oni zgłosili go do budżetu obywatelskiego. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i zebrał ponad 1500 głosów. To ponad trzy razy więcej od pozostałych trzech pomysłów zgłoszonych na Żbikowie. Co odpadło? Street workout, siłownia plenerowa i miejsce do grillowania. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jak jest róznica wywrócenia się na boisku z asfaltem a z nawierzchnia z poliuretanu prawie żadna. Brawo za pomysł takiej nawierzchni ......

Gość

Szkoda ze Zbików nie doczeka się boiska do piłki nożnej normalną stuczna trawa. Ale jacy włodarze takie miasto.... Jaki sens jest budowanie takiego samego boiska na terenie szkoły ???

Gość

sport jest dla podludzi

Gość

Sens jest taki,że w listopadzie wybory

Gość

Nie negując samego zamysłu, jaki jest sens odbioru na koniec września? Obiekt będzie niszczeć przez jesień i zimę.