24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Jakub Małkiński

Brak biletów. ZTM uspokaja

Pasażerowie korzystający z komunikacji zastępczej zwracają uwagę, że w niektórych autobusach linii ZP nie można kupić biletów. Zarząd Transport Miejskiego stara się uzupełniać braki.

W poniedziałek bilety rozchodzą się niczym świeże bułeczki. – Istnieje możliwość zakupu biletów u kierowców. Od rana z tej możliwości skorzystało bardzo wielu pasażerów i w niektórych autobusach zabrakło biletów. Zapasy są jednak na bieżąco uzupełniane na pętli autobusowej w Pruszkowie – podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Zdaniem pasażerów sprzedaż biletów nie powinna być prowadzona przez kierowców, gdyż wydłuża czas podróży. Dodatkowo zwracają uwagę, że w autobusach jest tłoczno. ZTM jest innego zdania. Przewoźnik dokonał również pierwszej oceny komunikacji zastępczej. – Obserwacje, prowadzone na bieżąco przez ZTM wykazują, że autobusy zasadniczo nie są przepełnione – średnie zapełnienie kształtuje się na poziomie 50-60 proc. Chociaż niektóre pojazdy były dość zatłoczone, to każdy pasażer, oczekujący na przystanku, mógł dostać się do autobusu. W razie nagłej potrzeby istniała również możliwość dodatkowego zasilenia linii wozami rezerwy – podał ZTM.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To jakiś koszmar. Nie ma gdzie kupić biletu. Byłam w dwóch kioskach w centrum Pruszkowa i nie było biletów, na stacji PKP biletomat zlikwidowany, a u kierowcy nie ma możliwości kupić... To dla kogo te linie zastępcze, tylko dla posiadaczy kart???

mieszkaniec

Autobusy stoją w korku od Chopina do Wojska Polskiego i dalej w lewo do Boh. Warszawy. Konieczna jest zmiana ustawień świateł Kościuszki/Wojska Polskiego i likwidacja przejścia przez Wojska Polskiego od strony Biedronki- aby autobusy miały możliwie wolny przejazd.

Gość

Dziś zgodnie z przewidywaniami czas przejazdu o połowę dłuższy a w autobusie tłok. Na Kościuszki nie dało się wejść do autobusu.

2+2=5

A czego się spodziewaliscie??? Ze ludzie z jednego pociągu zmieszczą się w jeden autobus?? Buhahaha A dodam że dziś sporo osób wzięło wolne na rozpoczęcie roku a jeszcze nie ma studentów i osób które nie mają dzieci w szkole i urlopują korzystając z dobrej pogody i niższych cen po sezonie Mam możliwość wyboru i żadna siła nie zmusi mnie przy tej organizacji do jazdy linia zastępczą Nie mogę doczekać się komentarzy i artykułów po jutrzejszym dniu

Gość

DO Gość 2017.09.04 14:35 Kanary nie łażą, bo jest za ciasno ;) Niestety - ale dziś było nieźle, jutro będzie gorzej, bo dzieci ruszą do szkoły, a w październiku zapanuje armagedon gdy ruszą studenci, a jak spadnie zimą śnieg na drogach..... wtedy przesiądziemy się na rowery miejskie :D

Slav

Spoko zobaczycie co się będzie działo 5.09., jak dzieciaki już normalnie będą jechać do szkoły, a i sporo rodziców jeszcze w tym tygodniu ma wolne, bo odprowadzają pociechy do przedszkoli i szkół podstawowych. Zacznie się w następny poniedziałek jak już wszyscy wrócą.

Gość

Za taki przejazd bilety powinny być jak w I strefie.

Gość

Image and video hosting by TinyPic ha ha, w sumie przestrzegają przepisów.

Gość

jechałem autobusem o 7 i nie był zatłoczony. trasa autobusu jest kiepska natomiast. gdyby samochody skręcające w wojska polskiego miały więcej czasu na skręt to nie było by takiej sytuacji jak dziś że po 17 trzy autobusy zp stały koło mcdonalda na wyjazd do warszawy!!

Gość

Na ZP tylko przegubowce dawać!!!!!

Karol

Jak kierowcy zaczną cackać się z biletami dla jaśnie państwa to dopiero będą opróżnienia.

Gość

No tak automaty do biletów w tym kraju wciąż są nowością i cudownym wynalazkiem. Takie urządzenia powinny być prawie na każdym przystanku, a na pętli powinno być ich kilka, bo w godzinach szczytu tworzą się do nich kolejki.

BUSOMAT PL

Bilety na autobusy zawsze powinny być dostępne

Gość

Kanary łażą?

Gość

Postawcie automaty z biletami i po problemie.

Gość

autobusy powinnny być co najmniej przegubowe jak na 709

Gość

Jechałam ZP z Pruszkowa kilka minut po godz. 07:00. Przy stacji PKP ledwo zamknęły się drzwi w autobusie, tłok niesamowity. Duszno, klimatyzacja wyłączona i dwa maleńkie okna - o ile nie są zablokowane.

Gość

To może trzeba wsiąść w autobus 5 minut wcześniej/później? Jedynka pod pkp najbardziej załadowana podjeżdżała tylko na skm...

Gość

Na przystanku ZP na pętli os. Staszica rozkład jazdy jest mało czytelny -umieszczony za brudną szybą przez co osoby słabiej widzące mają problem z jego odczytaniem

Gość

Zawsze mi się wydawało, że artykuł sponsorowany powinien być oznaczony

wawrzyniec

Wolne żarty, autobus ruszający z pętli 6.08, po odjeździe spod pkp ruszył bardzo zatłoczony, a jeszcze na Kościuszki wsiadło sporo osób. Skoro o tej porze taki tłok, to nie wierzę, że po 7 zapełnienie sięgało 50 proc. W kwestii biletów drugi żart, gdyby kierowca chciał sprzedawać bilety tylko co 4-temu pasażerowi, szybko nie ruszyłby w drogę. Sprzedaż powinna być prowadzona na każdym przystanku w Pruszkowie bez pośrednictwa kierowcy.