24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Bolo Skoczylas

Brak prądu w Brwinowie. Przedsiębiorcy są zażenowani

Całe centrum Brwinowa o 8.00 zostało pozbawione prądu. Wszystkie punkty usługowe na rynku zostały „uziemione”. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PGE Dystrybucja S.A.

W miniony weekend informowaliśmy o tym, że wiele budynków w centrum Brwinowa zostanie pozbawionych prądu od godz. 16 do 18. Tak też informował brwinowski urząd. Ale PGE w międzyczasie zmieniło godziny planowanych wyłączeń energii, która docelowo miała zostać odcięta już o godz. 8.

Pojawił się problem, ponieważ wielu mieszkańców zapamiętało pierwszą informację. Punkty usługowe „przepisały” swoich klientów na wcześniejsze godziny, jednak prądu zabrakło już od rana. Zwrócił się do nas w tej sprawie jeden z mieszkańców. – Informacje, które podaliście państwo i urząd miasta nie sprawdziły się. PGE odłączyło energie już o 8, co sparaliżowało centrum Brwinowa. Wszyscy umówiliśmy klientów wcześniej, ponieważ prądu miało nie być dopiero od 16. Jestem zaskoczeni. Dlaczego tak postąpiono? Warto o tym napisać... – mówił nam zażenowany właściciel jednego z punktów usługowych. 

Wobec zaistniałej sytuacji postanowiliśmy skontaktować się z biurem prasowym PGE Dystrybucja S.A. Okazało się, że od opublikowania pierwszych informacji na temat planowanych wyłączeń prądu, czyli w miniony weekend, w międzyczasie zmieniono godziny. Jednak żeby o tym można było się dowiedzieć trzeba było śledzić stronę PGE. – Prowadzone są prace modernizacyjne we wszystkich stacjach transformatorowych na terenie całej gminy Brwinów, w związku z tym są to roboty prowadzone na dużą skalę i trwają średnio dwie godziny. Jednak zdarza się, że brakuje elektromonterów do brygad, albo są problemy ze sprzętem i są wprowadzane zmiany. Te zmiany też pojawiają się na liście planowych wyłączeń i są oznakowane, w postaci zmian lub odwołań wyłączeń – mówi Katarzyna Burda-Mazurek, specjalista ds. komunikacji z oddziału Warszawa.

Ile potrwają prace w Brwinowie? – Pracownicy robią dziennie ok. pięć stacji, czasami w wyjątkowych przypadkach może się coś przedłużyć. Przepraszamy, ale są to niezbędne prace modernizacyjne przy stacjach – podkreśla  Katarzyna Burda-Mazurek.

Czy do Waszych lokali wrócił prąd? Czekamy na komentarze pod artykułem i na facebooku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brwinowianin

Dżontrawolta! Grodziska jest drogą powiatową a nie gminną. To nie gmina lecz powiat odpowiada za jej sprzątanie. To nie burmistrz Kosiński lecz starosta Gołoś odpowiada za brak sprzątania. Twoje zdjęcie dowodzi tylko tego, że w maju 2013 starosta Smolińska dbała o Grodziską a teraz starosta Gołoś olewa swoje obowiązki i droga jest zapiaszczona. Pisz go starosty Gołosia bo to jego podwórko.

Tomek

Pan Z grodziska...dawno się tak nie uśmiałem. Chyba pis-da z grodziska. Pojedziemy do grodziska zobaczymy pisssde z bliska. A Ty trawolta załóż firmę sprzątająca razem z tym gląbem brwinowianinem i ogarnijcie te ulice. Gdyby nie burmistrz Kosiński to nie było by co sprzątać bo za poprzednika były tylko dziury wszędzie nawet chodnika prostego nie było

Gość

Zażenowani przedsiębiorcy powinni się wstydzić swojej ciapowatości. Na rynku dostępna jest szeroka gama agregatów prądotwórczych.

Dżontrawolta

Do Pana z Grodziska: JA - Wać Pan z Brwinowa, rzeczywiście możemy Panu jedynie pozazdrościć. Grodzisk a Brwinów to dwa skrajne bieguny cywilizacyjne. Jeśli kiedyś będzie miał Pan tą wątpliwą przyjemność przejeżdżać przez nasze brudne niesprzątane miasto to proszę przyjrzeć się naszym wioskowym ulicom, których w ogóle Kosiński(nasz burmistrz) zaprzestał sprzątać, nawet swoją najulubieńszą ul. Grodziską (w Brwinowie jest taka ulica) przestał zamiatac i zaczęła rosnąć trawa przy krawężnikach. Jedno jest pewne, ten człowiek - Kosiński już napewno nic w tej kwestii nie zmieni i pozostaje nam brwinowianinom jedynie czekać na lepszych burmistrzów. Jednocześnie zazdrościmy Panom i Paniom z Grodziska Mazowieckiego, że mieszkają w zupełnie innym świecie... I pomyśleć, że kiedyś w Brwinowie mówiono o budowie basenu miejskiego! :) - Tymczasem spadliśmy do takiego poziomu , że nie realizuje się podstawowych zobowiązań względem gminy i mieszkańców czyli utrzymywania porządku.

Gość

Brwinów to wiocha i żydowskie dzieje

Gość

Brak prądu w brwinowie to akurat norma, raz, dwa razy w tygodniu kilka godzin bez prądu bo lekko zawieje albo pada deszcz

Głos

Zbiorowy pozew i kilkaset tyś odszkodowania od pge da do myślenia. W zeszłym roku gdybym miał nieubezpieczone sprzęty rtv agd padłbym na ładnych kilka tysięcy bo elektrownia puściła zbyt wysokie napięcie...

Pan z Grodziska

Brwinów to wioska gdyby nie peron PKP i dobre połączenie z Wawa to ta miejscowość umarła by

k

wg. informacji zamieszczonych na stronie Brwinowa miało wczoraj nie być prądu od 8 do 10, niestety prądu nie było od 8 do 13, dobrze że go włączyli przed zachodem słońca..

op

Sklepy zostały uziemione. Przed wyłączeniem prądu zapewne latały nad rynkiem.