27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrAnna Sołtysiak

Broniewskiego w nowym przebiegu?

Plany zmiany przebiegu ul. Broniewskiego w Pruszkowie znane są już od kilku lat. Czy zostaną wcielone w życie?

Dziś ul. Broniewskiego jest dość kręta. Ostre zakręty wymuszają na kierowcach zdjęcie nogi z gazu. Jest to jednak droga powiatowa, która wraz z ulicami Warsztatową i Warszawską stanowi dogodny ciąg komunikacyjny między Pruszkowem, Piastowem a warszawskim Ursusem. Ten układ komunikacyjny wzmocni jeszcze wiadukt nad torami kolejowymi, który ma połączyć ul. Warszawską z Grunwaldzką.

Władze Pruszkowa szukają już firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla tej przeprawy. Inwestycje wspólnie sfinansują samorządy Pruszkowa, Piastowa, Powiatu Pruszkowskiego oraz PKP PLK.

Koncepcja budowy wspomnianej przeprawy zakłada budowę ronda po północnej stronie miasta. A to oznacza, że ul. Broniewskiego miałaby zostać włączona w nieco innym miejscu niż wynika to z dzisiejszego układu drogi. Z czego to wynika? Z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru miasta, który zakłada „wyprostowanie” ul. Broniewskiego.

Za zmianę przebiegu tej drogi odpowiadać będzie pruszkowskie starostwo powiatowe, bowiem to właśnie ta jednostka jest zarządcą ul. Broniewskiego. Czy przygotowania do tej inwestycji już ruszyły? – Musimy poczekać na koniec remontu linii kolejowej 447. Projekt jest robiony i przewiduje rozwiązanie docelowe. Ale musimy odłożyć to zadanie do 2019 r. – zaznacza Mirosław Chmielewski, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

Warto wspomnieć, że ustanowienie ul. Broniewskiego w nowym przebiegu będzie wymagało wykupu gruntów od prywatnych właścicieli. – Mamy tu mieszkańców, którzy będą musieli zostać wywłaszczeni. Jest to dla nich dramat. Kilka razy już byli u nas. Wiemy w jakiej sytuacji się znajdują i z duszą na ramieniu oczekują naszych decyzji w tej sprawie. Byłoby dobrze podejść do tego w sposób racjonalny i ludzki – zaznacza Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

I bardzo dobrze, że jest kręta. Jak wyprostują to zaczną się rajdy tak jak na Długiej.

Gość

O Pan od klakierów - a kto to niby te klakiery są?

danka

sami adwokaci Starosty Smiechu warte !!!!!!!!

Gość

Do zainteresowany. A co Pana tak zbulwersowało? Przecież Starosta powiedział że jest to trudny temat i trzeba podejść do niego po ludzku. Widać że nie jesteś mieszkancem na tym terenie tylko klakierem z Kraszewskiego. Od razu piszesz na kogo bedziesz głosował ;)

Gość

Tu każdy wpis godzący w powiat albo w PiS jest traktowany jako wpisy radnych z SPP - to jest jakaś schizofrenia wydaje sie ze w Pruszkowie mieszkają tylko radni PiS albo SPP i prezydent i starosta - Pozostałe 60 000 nie ma głosu - litości. A kto to są ci klakierzy o których tu się czyta?

zainteresowany

do GOŚCIA z 20:53 ja nie jestem radnym od Prezydenta a mieszkańcem tego miasta !!!!!! coś zabolało czy jak mam to zrozumieć ,ja pisząc komentarz zbulwersowałem się tym zdaniem Starosty Gołosia . widać ,że jesteś z obcji rządzącej w Polsce szkoda ,że wolne wypowiedzi myśli na każdy temat są tak odbierane i komentowane ale w związku z tym co napisałeś Ja i MOJA cała rodzina poprzemy Starzyńskiego . a na marginesie naucz się rozumieć ludzkie potrzeby i strach wywołany przez ,,byłoby,,

Gość

Wywłaszczonych "w ludzki" sposób przez Pana Staroste można zakwaterować w rządowym MieszkaniuPlus - to ten kameralny bloczek na ponad 300 mieszkań który buduje BGK przy dworcu.

Gościu

Jaki dramat? A zaorac te slamsy! Do roboty! Moze wreszcie i tu zawita kawałek Cywilizacji...

Gość

A że droga kręta to dobrze nie zasuwaja jak na w.polskiego

Gość1222

Weźcie zróbcie warsztatowa i broniewskiego bo tam jest dramat. Wywalone w wiadukt byle to jak najszybciej zrobili. z tego co kojarzę to mialo być to zrobione przed remontem kolei

Gość

Wyprostuje sie i... gazu! I pare dzwonów będzie...

Gość

PKP finansuje w całości budowę wiaduktu. Powiat, Pruszków i Piastów finansują tylko projekt. Do ZAINTERESOWANEGO z 18:58: Panie Radny od Prezydenta Starzyńskiego. Ja wiem że dla was jest to szokujace że władze samorządowe mogą uwzględniać przy inwestycjach mieszkańców. Czasy się zmieniły, a pruszkowski urząd ciągle w latach '90

Gość

Dlaczego ciągle jest pisanie, gadanie, umowy podpisane, a za chwile pauza, nic nie robimy, przetargi anulowane itd. Lanie wody, brak konkretnych działań.

Zainteresowany

A co to znaczy cyt,,byłoby dobrze podejść w sposób racjonalny i ludzki ,, To kpina jakaś,Pan Gołoś zlituje się nad Wywlaszczonymi i da im mieszkanie Plus Plują ludzką w oczy i mówię że to deszcz pada Żenada!!

Marek

Bo tak dobrze jest zrobię na przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie Dużo gadają i nic porządnego z tego nie wychodzi!!!!!

Gość

Zamiast ciągle mówić, że są plany , po prostu niech robią te remonty !! Tak na marginesie. Broniewskiego się już prawie rozpadła ....