°


archiwum

Brwinów prezentuje budżet na 2018 r.

Gmina Brwinów jest kolejnym samorządem, który ma już projekt budżetu na przyszły rok. Jeśli chcecie wiedzieć jakie zadania inwestycyjne będą realizowane na terenie gminy to sprawdźcie nasz artykuł.

Zgodnie z przepisami gminy powinny mieć uchwalony budżet przed rozpoczęciem roku budżetowego. Dlatego okoliczne gminy i powiaty projekty planów finansowych na kolejny rok przygotowują wcześniej. Dokumenty nie są wiążące do momentu zatwierdzenia ich przez gminnych lub miejskich radnych.

Gmina Brwinów jest kolejnym samorządem w naszym regionie, która opublikowała plan finansowy na przyszły rok. Jakie zapisy się w nim znajdują? Szacowane na przyszły rok dochody gminy mają osiągnąć poziom 140 mln zł,wydatki gminy będą o 5 mln zł większe co oznacza, że w gminnej kasie pojawi się deficyt. Zostanie on uzupełniony wolnymi środkami oraz kredytem bankowym.

Dla mieszkańców najciekawszą częścią planu finansowego jest załącznik z zadaniami inwestycyjnym. To właśnie tam znajduje się lista przedsięwzięć do realizacji w danym roku. Jak wspominany załącznik prezentuje się w Brwinowie? Całkiem zachęcająco. Na inwestycje gmina wyda ponad 35, 5 mln zł.

Wśród planowanych inwestycji na przyszły rok znalazły się takie pozycje jak: budowa przedszkola w Żółwinie (2,6 mln zł), przebudowa ul. Granicznej w Brwinowie (1,2 mln zł), budowa drogi w Parku Miejskim (1,2 mln zł), rewaloryzacja Pałacu w Brwinowie (4,3 mln zł), budowa drogi dojazdowej do kompleksu Mazowsza w Otrębusach (2,2 mln zł), Przebudowa ul. Wolności w Parzniewie (1,5 mln zł).

Wśród nieco mniej kosztownych zadań znalazły się: zakup wiat przystankowych(10 tys. zł), budowa sieci monitoringu miasta (150 tys. zł), modernizacja orlika w Żółwinie (220 tys. zł), budowa toru dla rowerów BMX (250 tys. zł).


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Donek

Wszystko robione dla ochydnego Brwinowa a inne miejscowości są pomijane. Czekam na wybory. Tylko kogo wybrać. Na pewnie nie będę głosował na osobę mieszkająca w Brwinowie. A Kosiński kłamie. Ciekawe jak miał przed wybraniem na burmistrza w swoim otoczeniu i działce. A jak ma teraz.

Gość

Panie Kosinski - oswietlenie i chodnik od Nadarzyna do Granicy. Lepiej wydac na przyjemnosci czy na bezpieczenstwo?

Adam

Taki tam to psychol. Porazka!

Gościu

Fascynuje mnie metodologia narzekania i wypominania czegoś gminie i o gminie, tak jakby każdy urzędnik musiał tu zajrzeć. Ludzie, to jest strona z wiadomościami. Jeśli macie uwagi lub zażalenia, są lepsze miejsca do zapychania niż to.

Taki tam

zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi zadnimi

Michał

Obecnie działa niby monitoring a nikt go nie pilnuje i nie egzekwuje. Panie Burmistrzu to wyrzucone pieniądze. Mogę podrzucić kilka przykładów. Anipolicja, a tym bardziej straż miejska.

Gość

Od kiedy zacznie funkcjonować cmentarz w Żółwinie?

Gość

Dziury w osiedlowych ulicach by połatali

Gośka

Wiem ,że sezon na odpady zielone już zakończony .Ale mam pytanie do Pana Burmistrza .Dwa worki odpadów zielonych na miesiąc ale worki ,,żółte" (plastiki ,papier ,metal) ile dusza zapragnie .Co jest bardziej szkodliwe ? A może owe plastiki są potrzebne na nowe kompostowniki ? O firmie która dostarcza owe kompostowniki do Brwinowa nadal cisza ....Co najmniej dziwne ...

brwinowianin

a na sprzątanie i utrzymanie czystości ulic ile planują przeznaczyć $ ?

Jarek

Oblesny budzet i brzydki jak Brwinow. Porazka!